Tornádo sa vracia 6. – Darcovia krvi, viete kam ide vaša krv?
12. septembra 2025 13:26,
Prečítané 1 797x,
elenaistvanova,
TORNÁDO SA VRACIA
Fakt škaredý článok som objavila o tom, kam krv darcov putuje.
Netušila som ani ja, že to nie všetku darovanú krv dávajú ľuďom, ktorí to potrebujú. Veru, zďaleka nie všetku darovanú.
Ohromilo ma to, akosi ani teraz tomu nechcem veriť.
Článok v linku tvrdí, že vraj iba pätinu darovanej krvi dávajú pacientom. Zrejme by sme mali otvorene pohovoriť o tom, aký zisk má z toho Červený kríž či niekto iný – a mali by o tom otvorene darcov i informovať, na aké účely ich krv putuje.
zdroj: https://www.facebook.com/davidformanekOSM
Věděli jste, že až 80 % darované krve se prodává farmaceutickým společnostem, které z ní (hlavně z plazmy) vyrábí léky? Dokument Blood Business (z roku 2017) odhalil, že když darujete u Červeného kříže krev, pouze 20 % se používá pro účely v rámci nemocnic (transfuze, apod.), a ohromujících 80 % se prodává dál, z čehož má zisk Červený kříž a dále farmaceutické firmy, které z plazmy vyrábí léky. Tušil jsem, že s dárcovstvím to bude jinak, než se nám říká, ale tato konkrétní informace je pro mě nová.
Zdroj: Blood Business | New Cannibalism | Plasma Industry | Investigative Documentary (dokument na YouTube)
https://www.youtube.com/watch?v=qHEpWlyaKy0&pp=0gcJCRsBo7VqN5tD
I tu je k tomu niečo
Mňa to skutočne zaskočilo. Rozhodne by som chcela počuť celú pravdu, že kto berie peniaze za darovanú krv i ako je to s tým predajom.
Elena
28.07.2026
Kniha Raz nestačí popisuje príbeh o tom, že nestačí byť raz v živote šťastný .Asi by sme mali vydať i knihu Raz stačí, ktorá bude o tom, že ani nešťastie a pohromu nám dvakrát za život na krk netreba ovesiť. Lebo Kolíková v pútavej mediálnej debate vyhlásila, že by zasa raz chcela ministerský post, na ktorom už kedysi bola. Kolíková, ach, Kolíková, [...]
25.07.2026
Podvodníkov je u nás veľa. Jedna z tých najznámejších je zrejme Monika H. Je na ňu podaných viacero trestných oznámení hromadného charakteru. A teraz je šanca, že ju spravodlivosť reálne dobehne. Je skutočne všeobecne známa. V skupinách uvádzajú ľudia jej všemožné profily a účty, aby sa jej nedarilo oklamať ďalších ľudí. Takto: Dobrý deň. Keďže je [...]
25.07.2026
Premysl Oráč, mýtický český vládca z dynastie Přemyslovcov, bol z oráčov najviac vydarený. No a odvtedy nám tu oráčov pribúda, a orú a orú… Tak poďme k tomu príbehu teraz. Nejdeme hlbokú orbu a la opozícia riešiť, tej by sa mali venovať OČTK, lebo už i príprava niektorých činoiv je záležitosťou trestnou. Pozrime sa teraz na nejakých ďalších [...]
Prečo? Lebo má radšej konšpiračné teórie. ...
Stačí par sekúnd a AI ti to podrobne vysvetlí... ...
Blogerka klamárka. ...
Celá debata | RSS tejto debaty