A ešte i tu 2. – Keď treba zasiahnuť proti zásahovému tímu. . .

Doparoma s robotou, je to banda – no veď všetci vieme čoho, že?!!!

To je podstata blogu v skratke.

Teraz detaily.

 

Smutný článok o podivnej ochrane prírody na Slovensku sa šíri i Českom

https://medium.seznam.cz/clanek/jan-suchy-varovani-ze-slovenska-medved-zastreleny-dvaceti-ranami-utopene-medvide-a-falsovani-dokumentu-196161#utm_content=ribbonnews&utm_term=Slovensko&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Varování ze Slovenska – píšu – a uvádzajú detaily o tom, čo to tu vystrája zásahový tím, ktorý mal pôvodne chrániť občanov Slovenska pred premnoženými medveďmi. Zdá sa, že sa tam zišiel výkvet slovenského poľovníctva, o ktorom akosi nemám dobrú mienku celkovo.

Bývalý šéf Zásahového tímu Sever Marek Veverica povykladal médiám, čo tá čvarga vystrája. Uvádza konkrétne  menovite napríklad, že vedúci Zásahového tímu Fatra Juraj Žiak brutálne ubil medvieďa. Vraj strieľali medvedicu s tohtoročnými mladými a jedno postrelené osemmesačné mláďa vraj dusil nohou v potoku.

Nehanbí sa pritom sám seba označiť ako ochranára –

https://rkmagazin.sk/strateny-muz-z-velkej-fatry-do-lesa-este-pojdem-ale-uz-len-tam-kde-to-poznam/

Ivan Daráni (vľavo) a ochranár Juraj Žiak (v strede) prišli pozrieť zraneného muža. Zdroj: Ivan Daráni

zabudol len dodať, že koho ochraňuje s tým jeho vzťahom ku zvieratám.

Skutočne uvažujem, kto takéto bezcitné indivíduum vychoval –

dusil ho v tom potoku, kým sa neutopilo. Ešte sa s tým chválil…

https://www.facebook.com/groups/112936132392763/posts/2772813666404983/

Gratulujem maminke, radšej mala antikoncepciu používať.

 

Verejne vyzývam vládu SR, aby bezodkladne na všetkých ministerstvách v rámci konsolidačného šetrenia zrušila početných štátnych tajomníkov s ich ansámblami – jedno ministerstvo, jeden štátny tajomník.

Taktiež  verejne vyzývam na úpravu zákona o držbe zbrane. Ktorýkoľvek držiteľ zbrane, u ktorého na verejnosti – t. j. kdekoľvek mimo svojho domova – bude zistená konzumácia alkoholu a bude mať pri sebe zbraň, nech má bezodkladne odňatý zbrojný preukaz a musí oň požiadať nanovo, i s previerkou jeho vzťahu ku alkoholu. Najskôr po roku od tej udalosti, pravdaže, nech môže o zbroják požiadať. Nebude sa nikto chodiť s flintou cez plece do lesa ožierať.

No a do tretice – zaveďme dôslednejšiu kontrolu toho, komu zbrojný preukaz dávame – nech taký človek povinne absolvuje základný vojenský výcvik. Spojíme dve užitočné veci v jednom – samotní psychológovia realizujúci vyšetrenia ku zbrojným preukazom potvrdzujú, že nemôžu niesť spoluzodpovednosť v prípade, ak držiteľ zbrane potom niečo vystrojí. Jednorazové vyšetrenie nejakého záujemcu o flintu nie je skutočne bohviečo pre dôkladné odhalenie jeho možných psychických ťažkostí. Takže pre ochranu verejnosti zaveďme dôslednejšiu kontrolu toho, komu zbrojný preukaz dávame – nech taký človek povinne absolvuje základný vojenský výcvik – tak azda špecialisti lepšie odhalia prípadné ťažkosti v jeho správaní  a jeho problematickú osobnosť. Nehovoriac o tom, že takto si vytvorí naša spoločnosť tím ľudí, ktorí budú môcť v prípade vojny zasahovať v prvej línii vďaka vojenskému výcviku a zručnosti v narábaní so zbraňou.

 

No je už i petícia na ochranu prírody pred týmito „ochrancami prírody“

https://www.mojapeticia.sk/campaign/za-nasu-prirodu/be6f92cd-f162-4cd5-b619-49b87837a092?fbclid=IwY2xjawNW6illeHRuA2FlbQIxMABicmlkETBUVkY3T1BFU1Vnd0Z4b0wyAR4B7uMIuFgxTPEDL2zr-bMlwKDi_NIMAqT4vZRuAGEEWrm7SqIR7hSfC4XG1A_aem_gujCy3bFwG7cKzhsTN1GaQ

Za našu prírodu! Výzva na odstúpenie vedenia Ministerstva životného prostredia SR

Za rok vlády vedenie MŽP SR a jeho nominanti od nástupu do funkcií urobili viaceré kroky, ktoré sú v priamom rozpore s ochranou prírody na Slovensku, s princípmi demokratického vládnutia, ako aj so zásadami elementárnej slušnosti. Tieto rozhodnutia považujeme za dôsledok odbornej nespôsobilosti a zámerného oslabovania ochrany životného prostredia.

Podpísala som ju i ja.

 

Elena

 

P.S:: Prosím i na túto petíciu nezabudnite, podpisujte a šírte ďalej  https://www.peticie.com/peticia_za_zakaz_pouiva_maky_a_ine_zvierata_pre_vycvik_psov_v_sr

To je tak 9. – Výzva pre sídlisko Pod Lesom v Dolnom Smokovci

22.05.2026

Hej, dala som tam koment, že to skúsime cez výzvu. Pozor, trpezlivosť ma prešla. Už keď som čítala o psovi, ktorého v Česku vzal páchateľ z útulku a potom o pár týždňov ho ťažko popálil a chcel ho zabiť, som si povedala, že stačilo. Psík prežil v hroznom utrpení. (3) Facebook Kriminalisté se zabývají otřesným případem týrání psa. Pachatel měl nejprve dojemně [...]

Ťuk 5. – Tí praví. . .

21.05.2026

Veru, je to desivý príbeh – ženu jej zoznamková známosť týždeň týrala https://eva.pluska.sk/vztahy-a-sex/zena-z-revucej-si-presla-peklom-muz-zo-zoznamky-ju-tyzden-vozil-zviazanu-v-kufri-auta Nebudem písať o tom, že treba riadne uvažovať s kým sa zoznamujete a zoznamkám všetkého druhu sa treba radšej zďaleka vyhnúť – lebo niektorí by oponovali, že tam životné [...]

To je tak 8. – Ani na meno mi nevedela prísť. . .

19.05.2026

Spomínate si na prípad vraždy saudského novinára Chašakdžího, ktorý si šiel doklady na konzulát Saudskej Arábie v Istanbule a snúbenica ho pred konzulátom čakala márne? Našli ho zavraždeného, rozkrájaného na kúsky – to ešte v roku 2022, teraz sa to začína vyšetrovať [...]

Donald Trump

Niečo sa deje. Trump zrušil účasť na svadbe syna, Rubio naznačil zlom v rokovaniach s Iránom

23.05.2026 17:02

Kroky podnietili dohady, že rozhovory sa dostali do citlivej fázy.

Weather / Heat / Horúčavy /

Slovensko čaká prvý tropický deň roka. Padne hranica 30 stupňov

23.05.2026 16:00

Oznámil to Slovenský hydrometeorologický ústav.

polícia košice

V centre Košíc zasahovala polícia. Žena skončila v nemocnici

23.05.2026 15:24

Policajti na mieste obmedzili na osobnej slobode jednu osobu.

Ben Gvir

Francúzsko zakázalo vstup izraelskému ministrovi. EÚ žiada, aby na Ben Gvira uvalil sankcie

23.05.2026 15:12

Paríž tiež vyzval EÚ, aby na Ben Gvira uvalila sankcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,410
Celková čítanosť: 12063342x
Priemerná čítanosť článkov: 3538x

Kategórie

Archív