Vo vánku 8. – Smutný príbeh o súde v Michalovciach
9. decembra 2025 14:25,
Prečítané 1 143x,
elenaistvanova,
Vo vánku
Nuž, je to príbeh o nerovnom prístupe ku spravodlivosti u nás celkovo.
Spomínate si na prípad z východu – z obce Pavlovce nad Uhom, kde bláznivá fuchtľa upichala na smrť šteniatko, že vraj rituál robila, lebo jej zrejme jej rozumovo podobnú dcéru – keď matku nechala takto vystrájať – vyhodili muž a jeho rodina z domu?! I videjko z toho pani vrahyňa vysielala naživo na sociálnych sieťach.
Teraz rozsudok padol
https://www.cas.sk/spravy/helena-brutalne-zabila-steniatko-horor-vysielala-nazivo-sud-jej-naparil-takyto-trest?itm_modul=articles-rubric-list&itm_brand=novycas&itm_template=listing&itm_area=list_pagination_0&itm_position=1
Dostala dvanásť mesiacov s podmienečným odkladom na osemnásť mesiacov.
Je hanbou spravodlivosti, ak sudca bagatelizuje trestný čin utýrania zvieratka tak, že páchateľa odsúdi len na podmienku. Evidentne má rozladené váhy, na ktorých tú spravodlivosť k činom prideľuje. Kopa rozhorčených ľudí sa v tej veci ozvala na sociálnych sieťach po vynesení rozsudku na OS v Michalovciach vo veci brutálne utýraného šteniatka.
Tak keď spravodlivosť svetská má krátke nohy i krivé navyše, stojí na nich hodne vratko, tak nech je rovnejšia spravodlivosť iná.
Nech muľo stojí pri páchateľke a stráži každý jej krok.
Leig leis tachairt agus leig leis fuireach mar sin.
Elena
26.06.2026
Takže všetci, ktorí vykladali, ako policajti pochybili, sa môžu začať nahlas a rýchlo ospravedlňovať. Policajná prezidentka je rázna a koná efektívne – preverila postup vyšetrovateľky v tom prípade a nebolo zistené nijaké pochybenie z jej strany Maškarová hodnotí postup policajtov po vražde v Gelnici | Košicak.sk Vyšetrovateľka po nahlásení činu „dôsledne [...]
25.06.2026
Článok v linku pripomína časy útoku na filde na pokračovanie k minulému blogu https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/832597/prvni-otevreny-rozhovor-o-zasahu-na-ff-uk-rikal-jsem-si-ze-tam-mozna-zustanu-vzpomina-detektiv.html Bola to nesmierne ťažká situácia, lebo záchranári i policajti sami prešli prvotným šokom „je to fakt realita, to čo sme doteraz len [...]
25.06.2026
O obetiach sa mlčí. Vytrácajú sa z našej pozornosti i pamäte – v záplave práv páchateľa vidíme len ich tváre po čine, ich hlasy nepočuť. Zúfalo putujú časom bez stôp vo verejnom priestore – na rozdiel od páchateľov. Páchatelia sú v centre nášho spoločenského záujmu. A tak sa dozvedáte z médií po pomerne krátkej dobe necelých dvoch rokov od činu, [...]
hádam aj v jej prípade zaúraduje karma... ...
Celá debata | RSS tejto debaty