O. . . 5. – Keď prezidentom nie je žena. . .

 

Ale nie je to ani chlap – o tom bude môj dnešný blog.

 

Chrbtovou kosťou spoločnosti by mala byť morálka…

Pravdou je, že morálka spoločnosti je tou hranicou, ktorá by mala ku čestnosti a zodpovednosti tlačiť i tých, ktorých si národ zvolil ako reprezentantov do svojho čela. Keď už oni sami hranicu morálky jasnú a pevnú nemajú.

Lenže to by morálka musela byť v národe. A myslím, že devalvovanie pôvodných hodnôt v tejto spoločnosti pokračuje závratnou rýchlosťou, takže mnohým pripadá problémom jedine to, že o prezidentových kauzách píšu médiá.

Čítala som nadránom chvíľu diskusiu k prezidentovmu vyhláseniu, ktoré on sám zdieľal na fb. No poviem vám, hlava by ma rozbolela, kebyže dlhšie to čítam. Zaslepenosť niektorých je bezhraničná.

 

Chvála bohu, že sa blížia voľby prezidenta…

A žiaľ, že k nim putuje pán Kiska ako prezident. Lebo čestný človek na jeho mieste by odstúpil a nesnažil by sa vyciciavať tento štát doživotne prezidentským dôchodkom, na ktorý po prevalení všetkých tých káuz skutočne podľa mňa nemá morálny nárok. Myslím, že slušný človek by v takej situácii už dávno odstúpil.

Dospelé a chlapské riešenie by bolo, ak by v tejto chvíli odstúpil, pretože Slovensku nielenže neprospieva, ale priamo škodí. Jeho vyhlásenia dlhodobo boli snahou spoločnosť destabilizovať.

 

Pripomeňme si festival Pohoda…

Tam „drahýpánprezident“ táral o prevzatí moci. Komuže ju chce odňať pán Kiska, keď podľa Ústavy SR je v rukách ľudu???!! A ako by rád zmenil politickú mapu Slovenska? Na čele strana riadená ním??? Pre objektivitu – s jednou vetou z jeho vtedajšieho preslovu k tam prítomnému národu súhlasím, že do politiky treba čestných a slušných ľudí. Nuž, o dôvod viac, aby okamžite odišiel.

Večer som cítila až nevoľnosť pri tom jeho vystúpení. To ako skutočne žiadna sebakorekcia, žiadne morálne zábrany, žiadna  – ani bazálna – slušnosť a úcta voči občanom? Také výrazné skreslenie pohľadu na realitu – myslím, že by mal tím psychiatrov posúdiť, či to vôbec ešte je normovnímanie.

 

To ako vážne?

Fico zavelil súdu, polícii, vyšetrovateľom – mali pripravené papiere kdesi v zásuvke proti chudákovi Kiskovi a čakali len na pokyn zradného Fica, aby to všetko vytiahli a Kisku neprávom stíhali, prenasledovali a šikanovali??? K tomuto by mal podľa mňa dať vyjadrenie už aj generálny prokurátor.

Viete čoho sa obávam? Ak by si skutočne odsedel tých 12 rokov, tak po vhodnej politickej zmene by bol schopný pán Kiska sa prezentovať ako politický väzeň. Pravdou však je, že reálne by nesedel zrejme vôbec, pri dnešnom stave justície s poprekrúcanými paragrafmi, nanajvýš dajaké tri roky.

 

Nelhat a nekrást…

Aby nás presvedčil o svojej slušnosti a čestnosti mal by pán Kiska bezodkladne odstúpiť z funkcie prezidenta a vzdať sa všetkých prezidentských doživotných výhod. Veď ako k tomu prídu všetci tí poctivo desaťročia pracujúci dôchodcovia, ktorí teraz živoria – po tých všetkých tých kauzách pána ešteprezidenta?

Inak by som na mieste premiéra Pellegriniho pouvažovala o okamžitých opatreniach, ktoré by nášmu pánoviešteprezidentovi zamedzili z titulu jeho funkcie mediálne destabilizovať spoločnosť štvavými vyhláseniami a hraním sa na obeť.

 

 

 

Elena   23.2.2019

To je tak 5. – Neprajníci sú v tom Česku. . .

13.05.2026

Článok o tom, ako sa správal istý návštevník v ZOO v Brne, priniesli i naše médiá Samozrejme cenzurovanú Zo zoo v Brne: Muž zdolal zábranu a útočil na zviera! Aspoň že správy priniesli reálnu verziu https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/1030022-otrasne-video-zo-zoo-muz-napadol-vzacne-zviera-na-socialnych-sietach-to-vyvolalo-burku V diskusiách v médiách jeho správanie kopa [...]

Ťuk 2. – Byť ako Třiprsťák. . .

12.05.2026

Mnohí sa tvária ako veľkí hrdinovia. Ale možno oveľa viac sú malí hrdinovia. Takí obyčajní. Ako mamy sediace v noci pri posteli svojho chorého dieťaťa. Ako chlapec, ktorý vyrába mydielka na finančné prilepšenie pre svojho postihnutého brata už roky. Ako ľudia, ktorí nezištne chodia kŕmiť deň za dňom mačky bez domova. A hej, ako Tříprsťák. Že ho nepoznáte? [...]

To je tak 4. – To je tak, keď voliči „chcú zmenu“. . .

12.05.2026

V živote robíme rôzne výbery, veru rôzne. Výber v štýle „akú zmrzlinu si dám teraz“ obvykle nie je zásadným životným rozhodnutím. Ale iné sú – napríklad výber budúcej profesie či výber partnera – a rozhodne by sme nad ním mali uvažovať dlhšie ako nad výberom tej zmrzliny, že? Rozhodovanie o tom, kto nás má viesť k budúcnosti ako národ, to [...]

študenti, gymnázium, robotika, Žiar nad Hronom

Parádny úspech študentov v srdci Slovenska. V robotike sú špičkou, pôjdu na šampionát do Južnej Kórei

14.05.2026 07:15

Reč je o gymnazistoch, ktorých robot predviedol šplhanie po lane či zbieranie loptičiek.

Si Ťin-pching / Donald Trump /

Si sa v Pekingu stretol s Trumpom. Na úvod prišlo varovanie čínskeho prezidenta

14.05.2026 06:48

Šéfa Bieleho domu sprevádza početná skupina podnikateľov z popredných firiem.

Russia Ukraine War

ONLINE: Kyjev odoláva intenzívnemu útoku. Ruské údery ničia mesto

14.05.2026 06:27

Podrobnejšie informácie zatiaľ nie sú známe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,404
Celková čítanosť: 12013401x
Priemerná čítanosť článkov: 3529x

Kategórie

Archív