Založ si blog

Svet plný zázrakov 7. – Je suis Paľo Rýpal. . .

Dnes o vražde Paľa Rýpala. Pretože už je jasné, že zavraždený bol.

Bol to skutočne odvážny a investigatívny novinár, písal o mafii v časoch vybuchujúcich áut a miznutia nepohodlných…

O jeho odkaze pre nás – o tom, čo na Slovensku máme…

 

Paľo Rýpal…

O novinárovi Paľovi Rýpalovi som v mojom blogu písala opakovane. Naposledy v apríli tohto roku

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/08/12/slova-o-svete-4-o-novinaroch-odvahe-a-smrti/

Rýpala som do tejto veci, lebo som neverila, že niekde spokojne žije ukrytý pred mafiou.

Verziu o jeho smrti, namiesto o šťastnom živote v ústraní, naniesli v poslednej dobe viacerí. Napríklad jeho bývalý spolupracovník Peter Nôta v článku v Chilli.today s názvom Paľo Rýpal je pravdepodobne po smrti. S najväčšou pravdepodobnosťou je za tým politika a zmenky…

https://chilli.today/sk/blog/I1xI7lb

a predtým v článku

https://chilli.today/sk/blog/L95CNja

V ňom písal o tzv. mobilovej partičke“ – o ľuďoch, ktorí sú schopní prežiť v tej najväčšej špine, pretože sú jej neoddeliteľnou súčasťou – partii potkanov, ako ich ja nazývam. Zarábali na nelegálnych nahrávkach, nákupe a predaji súkromných a kompromitujúcich informácií – nakupovali ich zo SIS, polície a predávali politikom, médiám, podnikateľom a Black PR agentúram.

A vlastne prečo píšeme v minulom čase? Aj v súčasnosti vidieť, ako zvláštne unikajú informácie. A je najvyšší čas chytiť potkany do klepca – alebo im nasypať jed na potkany.

Lebo nechceme žiť medzi potkanmi, alebo azda vy chcete?

Paľo Rýpal pred svojou vraždou údajne zmapoval celú sieť – a ak sa po jeho „zmiznutí“ nekonalo a dokonca ani nič nemedializovalo o Black PR agentúrach, o predajoch a vydieraní, nuž treba si položiť otázku, že prečo. A otvoriť tú kopu špiny – odhaliť všetkých, ktorí si v nej lebedia. V linkoch, ktoré uvádzam, nájdete celý rad informácií a indícií – nejdem ich tu prepisovať.

V relácii RTVS Súmrak bosov (Lajos Sántor a novinár, ktorý zmizol) padlo aj tvrdenie, že môže byť pochovaný na bývalom družstve….

Ktovie, kto zaspieval a kde jeho telo našli…

 

Zanechal list na rozlúčku…

Zbytočne budeme analyzovať, čo nám chcel svojim posledným odkazom povedať. Jedno je podľa mňa isté – vedel, že je posledný. Rozdelené slová môžu a nemusia nič naznačovať, skôr sa pridávam k diskutérke spod jedného z článkov, že je zvláštne malé začiatočné písmeno v mene Mária Rakytová. Tam by som hľadala stopu ja – pravdaže, keby som bola čestným vyšetrovateľom.

 

Záverom…

Dnes už je isté – Paľo Rýpal bol zavraždený. Jeho sestra napísala o tom na facebooku včera jednoznačný zúfalý koment – zrejme dostala informáciu od polície.

A je najvyšší čas spraviť záťah na potkany v tomto štáte  – je potrebné, aby novinári, tí čestní a slušní, začali o nekalých kšeftoch písať. Aby kupcov s informáciami polícia začala stíhať. Aby sme kopli do zadku tých „našich politických zástupcov“, ktorí si myslia, že moc si možno udržať vydieraním a všetky špinavosti možno zamiesť pod koberec zdvihnutím telefónu.

A hej – odkaz Paľa Rýpala? V živote nie je smrť tým najhorším, čo sa nám môže stať – oveľa horšie je žiť medzi potkanmi.

 

Elena   9.10.2018

 

P.S.:

Ach, hej, nezvyknem často používať túto vetu, ale dnes ju dám –  „Zanechávam vás v tejto chvíli s následkami všetkých vašich činov samotných“.

A je výlučne na vás – na čistote vášho srdca a rúk, čo sa vám k tomu nabalí.

S láskou 1. – Priezračné okamihy. . .

16.10.2018

Máte také miesta, ktoré hlboko oslovujú vašu dušu? Hovoria s vami láskavo, cítite sa tam voľne a slobodne, vzduch je tam voňavejší, slnko tam svieti žiarivejšie. No tak, viete o čom hovorím, viac »

Svet plný zázrakov 10. – Toto je spravodlivosť na slovenský spôsob. ..

13.10.2018

TA3 priniesla včera večer správu o tom, ako sa štedro začínajú v slovenských nemocniciach rozdávať hygienické balíčky pre pacientov. So sprchovým gélom a šampónom na vlasy, toaletným viac »

Svet plný zázrakov 9. – Klopýtaní přes kameny. . .

11.10.2018

Červenozlaté zore v hmlovom opare sa jemne prelínali s temným obrysom hôr na horizonte. Postupne priezračneli do nebovomodrej oblohy úžasného jesenného dňa. Idylický okamih skorého rána viac »

STORM-MICHAEL/

Počet obetí hurikánu Michael stúpol na 29, stovky ľudí sú nezvestné

17.10.2018 10:15

Hurikán štvrtej kategórie Michael bol jednou z najsilnejších búrok, aké kedy zasiahli územie Spojených štátov.

egypt, púšť, zbraň, ozbrojenec, militant, beduín, vojak

Iránske revolučné gardy zabili strojcu útoku na vojenskú prehliadku v Ahváze

17.10.2018 10:10

Sunnitská teroristická skupina takzvaný Islamský štát považuje väčšinové šiitské moslimské obyvateľstvo Iránu za odpadlíkov od viery.

urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou

Falošných zubárov vraj môže byť viac

17.10.2018 09:43

Nemal lekárske vzdelanie, napriek tomu ošetroval pacientom zuby. Falošného stomatológa Ľubomíra Z. z obce Veselé pri Piešťanoch odhalila kontrola z vyššieho územného celku.

trump

USA plánujú obchodné rokovania s EÚ, Britániou a Japonskom

17.10.2018 09:39

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa informovala Kongres, že plánuje rokovať o obchodných dohodách s Európskou úniou, Japonskom a Veľkou Britániou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 956
Celková čítanosť: 1812268x
Priemerná čítanosť článkov: 1896x