Založ si blog

Svet plný zázrakov 7. – Je suis Paľo Rýpal. . .

Dnes o vražde Paľa Rýpala. Pretože už je jasné, že zavraždený bol.

Bol to skutočne odvážny a investigatívny novinár, písal o mafii v časoch vybuchujúcich áut a miznutia nepohodlných…

O jeho odkaze pre nás – o tom, čo na Slovensku máme…

 

Paľo Rýpal…

O novinárovi Paľovi Rýpalovi som v mojom blogu písala opakovane. Naposledy v apríli tohto roku

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/08/12/slova-o-svete-4-o-novinaroch-odvahe-a-smrti/

Rýpala som do tejto veci, lebo som neverila, že niekde spokojne žije ukrytý pred mafiou.

Verziu o jeho smrti, namiesto o šťastnom živote v ústraní, naniesli v poslednej dobe viacerí. Napríklad jeho bývalý spolupracovník Peter Nôta v článku v Chilli.today s názvom Paľo Rýpal je pravdepodobne po smrti. S najväčšou pravdepodobnosťou je za tým politika a zmenky…

https://chilli.today/sk/blog/I1xI7lb

a predtým v článku

https://chilli.today/sk/blog/L95CNja

V ňom písal o tzv. mobilovej partičke“ – o ľuďoch, ktorí sú schopní prežiť v tej najväčšej špine, pretože sú jej neoddeliteľnou súčasťou – partii potkanov, ako ich ja nazývam. Zarábali na nelegálnych nahrávkach, nákupe a predaji súkromných a kompromitujúcich informácií – nakupovali ich zo SIS, polície a predávali politikom, médiám, podnikateľom a Black PR agentúram.

A vlastne prečo píšeme v minulom čase? Aj v súčasnosti vidieť, ako zvláštne unikajú informácie. A je najvyšší čas chytiť potkany do klepca – alebo im nasypať jed na potkany.

Lebo nechceme žiť medzi potkanmi, alebo azda vy chcete?

Paľo Rýpal pred svojou vraždou údajne zmapoval celú sieť – a ak sa po jeho „zmiznutí“ nekonalo a dokonca ani nič nemedializovalo o Black PR agentúrach, o predajoch a vydieraní, nuž treba si položiť otázku, že prečo. A otvoriť tú kopu špiny – odhaliť všetkých, ktorí si v nej lebedia. V linkoch, ktoré uvádzam, nájdete celý rad informácií a indícií – nejdem ich tu prepisovať.

V relácii RTVS Súmrak bosov (Lajos Sántor a novinár, ktorý zmizol) padlo aj tvrdenie, že môže byť pochovaný na bývalom družstve….

Ktovie, kto zaspieval a kde jeho telo našli…

 

Zanechal list na rozlúčku…

Zbytočne budeme analyzovať, čo nám chcel svojim posledným odkazom povedať. Jedno je podľa mňa isté – vedel, že je posledný. Rozdelené slová môžu a nemusia nič naznačovať, skôr sa pridávam k diskutérke spod jedného z článkov, že je zvláštne malé začiatočné písmeno v mene Mária Rakytová. Tam by som hľadala stopu ja – pravdaže, keby som bola čestným vyšetrovateľom.

 

Záverom…

Dnes už je isté – Paľo Rýpal bol zavraždený. Jeho sestra napísala o tom na facebooku včera jednoznačný zúfalý koment – zrejme dostala informáciu od polície.

A je najvyšší čas spraviť záťah na potkany v tomto štáte  – je potrebné, aby novinári, tí čestní a slušní, začali o nekalých kšeftoch písať. Aby kupcov s informáciami polícia začala stíhať. Aby sme kopli do zadku tých „našich politických zástupcov“, ktorí si myslia, že moc si možno udržať vydieraním a všetky špinavosti možno zamiesť pod koberec zdvihnutím telefónu.

A hej – odkaz Paľa Rýpala? V živote nie je smrť tým najhorším, čo sa nám môže stať – oveľa horšie je žiť medzi potkanmi.

 

Elena   9.10.2018

 

P.S.:

Ach, hej, nezvyknem často používať túto vetu, ale dnes ju dám –  „Zanechávam vás v tejto chvíli s následkami všetkých vašich činov samotných“.

A je výlučne na vás – na čistote vášho srdca a rúk, čo sa vám k tomu nabalí.

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. ..

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Plamene 5. – Americké základne u nás. . .

21.03.2019

Nechceme americké základne na Slovensku - pokrikujú niektorí (teda, vrátane mňa). Ibaže dnes v skorom ráne si povieme pravdu – naozaj tie americké základne u nás ešte nemáme? Dnes... Dnes viac »

Oko draka 4. – Paradoxy života. . .

18.03.2019

Je lepšie, keď dostaneme pokarhanie od múdreho človeka, ako keď nás pochváli hlupák. Aj keď určite všetci máme v živote radšej pochvaly ako pokarhania. Uvažujete niekedy o paradoxoch života? viac »

Peniaze

Svoje si nedáme. Nemci chcú chrániť domáce strategické firmy

23.03.2019 16:19

Nemecko plánuje schváliť zákon o vytvorení štátneho fondu, ktorý by umožňoval chrániť nemecké spoločnosti pred neželaným prevzatím.

poliaty notebook, káva, klávesnica, záruka, laptop

Nenávisť na internete pred finále volieb. Pozrite si TOP 10 videí týždňa

23.03.2019 15:30

Sociálne siete po 1. kole volieb zaplavila vlna nevraživosti voči Šefčovičovi a jeho rodine. Vyústila okrem iného do nenávistného statusu fanúšika Čaputovej.

zuzana čaputová, maroš šefčovič

Šefčovič chce, aby Čaputová vysvetlila svoju koncipientskú prax, tá hovorí o antikampani

23.03.2019 15:03, aktualizované: 16:19

Podľa Čaputovej je súbeh advokátskej praxe a živnosti bežná vec, ktorú v minulosti nebolo potrebné ohlasovať.

traktor-toxin-1

Rakovina v pôde!? Porazí ekonomika ekológiu?

23.03.2019 14:00

Koniec používania glyfosátov či predčasná radosť? Americký federálny súd rozhodol, že Roundup spôsobuje rakovinu, no jeho hromadný zákaz sa zatiaľ nechystá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,106
Celková čítanosť: 2206694x
Priemerná čítanosť článkov: 1995x

Kategórie