Založ si blog

Svet plný zázrakov 6. – Informovaný nesúhlas ste už podpísali?

Predstavte si, že vám zlodej povie:  Ak ste nevydali nesúhlas s tým, aby som vás okradol, potom vás môžem okradnúť. 

Túto absurdnú situáciu popísal JUDr. Harabín ako paralelu narábania s našimi osobnými údajmi v elektronickom systéme spoločného portálu, v ktorom sú v slovenskom zdravotníctve naše osobné údaje. A ak on ako právnik niečo hovorí, potom podľa mňa sa oplatí načúvať. Lebo vie, o čom hovorí. Natvrdo a otvorene podľa neho musíme hovoriť o zásahu do ľudských práv, ktorý sa v slovenskom zdravotníctve a slovenskej spoločnosti  vydáva za niečo, čo je úplne v poriadku. Hoci nie je. Ide o narábanie s osobnými údajmi nás ako pacientov v elektronickom systéme na spoločnom portáli a posielaní týchto údajov do zdravotných poisťovní.

Pomohol by nám v ochrane pred týmto absurdným postupom informovaný nesúhlas, keby sme ho podpísali a odovzdali svojmu všeobecnému lekárovi.

Že ste o tom ešte nič nepočuli? Nuž, tak najvyšší čas, aby ste si prečítali môj dnešný blog. Poviem vám v ňom teraz, kde sa o tom všetkom dozviete viac, aby ste nestrácali čas, lebo ide aj o vaše práva, ktoré tu ktosi zrejme porušuje.

 

Čo nie je strata času…

Spomínate si, ako ukrajinský prezident Porošenko hrdinsky zvrhol vládu, ktorej členom bol pritom on sám 15 rokov a dennodenne sa podieľal na jej rozhodnutiach? Ja som na túto smutno-smiešnu príhodu zaspomínala cez víkend pri vysielaní Infovojny, v ktorom 5.10.2018 boli dvaja chlapi, ktorých môžem počúvať – JUDr. Harabín, sudca Najvyššieho súdu a doktor Janco, prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov – aby pohovorili o situácii v slovenskom zdravotníctve, aj v slovenskej spoločnosti.

 

Hovorili o tom, ako nás ktosi osprostieva, robí z nás hlupákov a o rizikách, ktoré v slovenskej spoločnosti sú. Medziiným aj o informovanom nesúhlase, ktorý by sme mali podpísať rýchlejšie ako tie kadejaké informované súhlasy. V slovenskom zdravotníctve aj spoločnosti je skrátka veľký bordel.

Link na ten nesúhlas

http://www.slus.sk/clanok/aktuality/191/ochrana-osobnych-udajov-vo-vztahu-k-zdravotnej-dokumentacii–v-suvislosti-s-napojenim–na-aktualny–system–ezdravia—a–odoslanim-udajov-do-narodneho-zdravotneho-informacneho-systemu

 

Záverom…

Prečo vás o tejto možnosti informovaného nesúhlasu neinformuje váš všeobecný lekár?

Hm, nuž – prečo?

 

P.S.: Milý diskutér Ringel – však buďte konkrétny, čo nie je pravdivé v informácii JUDr. Harabína a MUDr. Janca o rizikách narábania s našimi osobnými údajmi v spoločnom portáli elektronických zdravotníckych údajov?

 

Elena  7.10.2018

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Notre Dame, paríž, vojak

Bezpečnosť počas olympiády v Paríži posilnia aj vojaci a policajti zo zahraničia

13.04.2024 13:12

Po útoku Islamského štátu na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal 144 obetí, zaviedlo najvyšší bezpečnostný stupeň.

fico, danko, pellegrini

Fico by chcel Danka na poste šéfa parlamentu. Hlas to odmieta, odkazuje na koaličnú zmluvu

13.04.2024 12:42, aktualizované: 13:28

Hlas pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu tieto pomery nezmenili.

Súdna rada, Ján Mazák

Časť členov Súdnej rady chce opäť odvolať jej šéfa Mazáka, za neoprávnené zbieranie informácií

13.04.2024 12:15

Predseda Súdnej rady Mazák hrubo zneužil svoju funkciu na neoprávnené zbieranie informácií voči konkrétnym sudcom, uviedli jej členovia Kosová a Šamko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8965830x
Priemerná čítanosť článkov: 3148x

Kategórie