ODZVÁŇA 5. – Šípkový Robko alias Pán premiér, teraz už konečne viete, že máte bordel v zdravotníctve?

Iste z detských čias poznáte ten príbeh – ako Šípková Ruženka spala a spala, kým raz… Pripadá mi, že podobne hlboko a sladko doteraz spal aj premiér Fico.

 

Neviem si inak vysvetliť skutočnosť – ktorú on sám mediálne tvrdí – že už dávno vedel o škandalóznom prenájme a nákupe zdravotníckych prístrojov počas pôsobenia Ivana Uhliarika vo funkcii ministra zdravotníctva.  Šlo údajne minimálne o 9 takých zmlúv, ktoré potom zrušila tiež už bývalá ministerka zdravotníctva Zvolenská.

Závažné zistenia vyplynuli z auditu Európskej komisie a následnej kontroly MZ SR – zistili sa mnohé pochybenia, v dôsledku nich bola korigovaná až štvrtina eurofondov.

A teraz Fico žiada, aby za toto správanie Uhliarik odstúpil. Mal by ho na to vyzvať Fígeľ ako predseda KDH, lebo za to nesie politickú zodpovednosť.

 

Ja sama som premiéra otvoreným listom upozornila opakovane, že má bordel v zdravotníctve (druhý otvorený list nájdete na mojom blogu  – Druhý otvorený list premiérovi, 8.8.2014).

 

Plne s Vami súhlasím, pán Fico, že je potrebné vyvodiť zodpovednosť voči aktérom týchto káuz. Nesúhlasím však len s prevzatím jednorazovej politickej zodpovednosti  – t. j. s tým, aby sa zahrali do stratena závažné kauzy len tým, že niekto – a je jedno kto z aktérov – odstúpi od koryta (obvykle k inému korytu).

Žiadam Vás preto, aby ste bezodkladne zaviedli do praxe protikorupčný zákon, podľa ktorého v prípade zistenej korupcie vo verejnej funkcii musí mať dotyčný občan doživotný zákaz výkonu akejkoľvek verejnej funkcie.

 

Plne s Vami súhlasím, pán Fico, že je potrebné vyvodiť zodpovednosť voči aktérom týchto závažných káuz. Nesúhlasím však len s prevzatím politickej zodpovednosti  – t. j. všetci aktéri takýchto káuz by mali niesť aj plnú zodpovednosť trestnoprávnu. V kauzách, v ktorých boli nevýhodné zmluvy zrušené, môžu byť ich aktéri stíhaní pre podozrenie z prípravy trestného činu.

Žiadam Vás preto tiež, aby ste bezodkladne podali trestné oznámenie na všetkých tých, ktorí vo Vami uvádzaných zdravotníckych kauzách mali niesť zodpovednosť a tiež tých, ktorí z titulu svojej funkcie mali konať a nekonali.

 

Plne s Vami súhlasím, pán Fico, že je potrebné vyvodiť zodpovednosť voči všetkým aktérom týchto závažných káuz.

Vyzývam Vás preto zároveň, aby ste bezodkladne verejne vysvetlili čo bolo dôvodom Vášho mlčania a nečinnosti vo veci až doteraz, keďže podľa medializovaného priznania už dávno o nich viete. Myslím si – ako som Vám napísala v mojom prvom otvorenom liste, že ste to práve Vy, kto má niesť základnú politickú zodpovednosť ako premiér za stav zdravotníctva

 

 

Predná Hora, 15.11.2014

Takto 2. – Signál JEF vyslal nie Putinovi, ale nám. . .

06.11.2025

Článok v linku uvádza, že https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/773672-silny-signal-putinovi-ukrajina-sa-priblizila-k-nato-pridava-sa-k-elitnej-obrannej-skupine-vedenej-britaniou/ Ukrajina v stredu získala status „rozšíreného partnerstva“ v rámci aliancie Spoločné expedičné sily (Joint Expeditionary Force – JEF). Čo to znamená? K článku ma pobavil komentár, [...]

A ešte i tu 11. – Bordel, aký tu ešte nebol. . .

05.11.2025

Dávno sme si už nepovedali pár slov na tému kovidu, že? No to neznamená, že na ňu zabúdame. Kotlár apeloval na viacerých členov vlády, aby zverejnili dáta a informácie súvisiace s pandémiou [...]

Ibaže 1. – Urobme poriadok s Máňom. . .

04.11.2025

Zasa sa máme bombovo? Musíme skončiť s benevolenciou v tomto smere a úplne zmeniť prístup. Tresty lumpom treba zdvojnásobiť, i s povinnosťou nahradiť spôsobenú škodu v plnom rozsahu. Keď sú páchatelia zo zahraničia, je nutné vyzvať príslušnú krajinu na ich vydanie a pri ich úteku vydať medzinárodný zatykač. Iné riešenie nevidím. Predvčerom večer zasa raz v [...]

2010-snapshots-album

Pakistan napriek prímeriu zaútočil na Afganistan

06.11.2025 16:03

Pakistan použil ľahké a ťažké zbrane a zaútočil na civilné oblasti.

Havária na diaľnici D1, kamión

Tragédia na diaľnici D1: na úseku medzi Piešťanmi a Trnavou hlásia smrteľnú nehodu

06.11.2025 15:35, aktualizované: 16:20

Na mieste sa tvoria kolóny.

Hlina alojz

Penzióny za milióny z EÚ neplnia účel. Opozícia hovorí o fraške: PPA zistila chyby, no kontroly boli vraj len formálne. Takáč reaguje

06.11.2025 15:30, aktualizované: 16:21

PPA uznala možnosť odstúpiť od zmluvy, pokiaľ nedošlo k naplneniu cieľov projektu, a žiadať vrátenie prostriedkov.

rakúsko, škola, streľba, graz, polícia

Vo Viedni odhalili skrýšu so zbraňami údajne napojenú na hnutie Hamas

06.11.2025 15:21

Spravodajská služba nadobudla „podozrenie, že skupina priviezla do Rakúska zbrane na použitie pri možných teroristických útokoch v Európe“.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,254
Celková čítanosť: 11038620x
Priemerná čítanosť článkov: 3392x

Kategórie

Archív