Hľadanie 8. – Čas krokov. ..

Pri hľadaní toho pravého paradoxne musíme začať hľadaním seba. Až keď vieme, kto sme naozaj my, potom pochopíme aj to, koho naozaj chceme nájsť.

Pokračujeme v téme z minulého blogu – a Plotkin v ďalšej časti svojej knihy Soulcraft, síla duše popisuje práve cestu k sebe. Takže o tom dáme dnes reč.

 

Byť stratený…

Na to, aby sme sa našli, musíme sa najskôr stratiť. Najhlbšia forma putovania si vyžaduje, aby sme sa úplne stratili. Stratiť sa môžeme kdekoľvek, nejde o miesto, ale o pocit – vieme, že určite už nechceme to, čo bolo v našom živote doteraz, ale nevieme, čo iné má prísť, čo naozaj chceme robiť a kam chceme ísť.

Stratene som ja osobne fungovala niekoľko rokov. Snahu odrezať sa od vecí v živote, ktoré som si dokázala pomenovať už dlhší čas – napríklad od pôvodnej pracovnej kariéry – brzdili iní ľudia ako „nerozumné“, pretože som mala zotrvať v bezpečnom a z ich pohľadu „úspešnom“ realizovaní sa. Vo mne sa ozývalo niečo, čo má pre mňa hlboký zmysel. Opakovane som to volanie potlačila. Dnes viem, že môj veľký projekt Územie anjelov skúsim zrealizovať. Veci sa pohli správnym smerom, prvým krokom je výcvik, čo vyzeral nedostupný. Všetky odklady ale boli dôležité, aby som si ujasnila svoju potrebu.

 

Nájsť seba…

Dôležitou vecou na svojej ceste je nájsť samého seba. Ono sa to tak postupne skladá. Je veľa vecí, ktoré nás od seba odvedú, stratíme pri nich časť svojej duše. A potrebujeme ju znovu nájsť. Vyzerá to zvláštne? Je to zvláštne. Ja som veľký intuitívec, a u seba som o tej stratenej časti duše vedela. Hodne dlho, podarilo sa mi kedysi v živote zachytiť flash. To je traumatická spomienka – vynorila sa mi v silne traumatickej situácii. A keďže mi potlačilo vedomie okamžite i istotu spomienky toho obrazu, chápala som, že to je dôležité. Pokúšala som sa to opakovane zachytiť po celé roky márne. Dobre, poviem to celé – minulý mesiac som s tým mojim flashom pracovala na konštelačke. Moje podvedomie vie viac ako ja, takú hrôzu, ako v úvode konštelácie, som nikdy nezažila. Celé to bolo neskutočne silné a desivé, našťastie multidimenzionálne, ale rozumové pochopenie nie je v takých situáciách dôležité. A hej, to je vec, na ktorej práve ďalej pracujem.

 

Práca na sebe…

Plotkin hovorí, že pri práci sa sebe v procese iniciácie stretávame s projekciami. Tie sa nám obvykle prehrávajú prostredníctvom iných ľudí, často cez partnerov. Potrebujeme ich pochopiť a prijať, ak sa chceme posunúť ďalej.

Ja som dlho bojovala s projekciou zodpovednosti voči iným. Verila som, že ak sa ja správam zodpovedne a čestne, tak sa bude správať i ten druhý voči mne. S takým scenárom preberáme povinnosti i za druhých, a tak oni môžu pokračovať v nezodpovednosti. Nie, nestala som sa nezodpovednou, len zodpovednou voči sebe – a uvedomila som si, čo naozaj chcem.

 

Záverom…

Hej, je to paradox, že len keď naozaj nájdeme seba, tak pochopíme, kto je pre nás „ten pravý“. Ale o tom viac nabudúce.

 

Elena K. Ištvánová    Predná Hora, 15.4.2017

 

 

 

 

 

 

To je tak 6. – Zázrak v slovenskom zdravotníctve. . .

14.05.2026

Chceli by ste zarobiť milión eur mesačne? Prezradím vám teraz ako na to. Mali sme v zdravotníctve málo ľudí? Možno už nebudeme mať, poviem vám – len čo si prečítate ako sa tam dá mesačne zarobiť bezmála milión eur, určite nad tým pouvažujú viacerí. Nie je to žiadny výmysel. Príspevok o tom je Vedľajšie úväzky | Takmer tritisíc lekárov pracuje aspoň na [...]

Ťuk 3. – I ja za ním plačem. ..

14.05.2026

Náš obraz sveta sa vždy spája s určitými miestami, vecami, ľuďmi. Ak ich zrazu niet, akoby nejaký jeho pilier chýbal. V mojom svete pri slove Poprad plávajú slová vraní park, Tatry a Christiania. Vraní park v jeho pôvodnej čarovnej podobe už niet, sú z neho len malé úlomky. Tatry, ach Tatry – boli ste tam niekedy v posledných rokoch? Ukradli nám ich čarokrásnu [...]

To je tak 5. – Neprajníci sú v tom Česku. . .

13.05.2026

Článok o tom, ako sa správal istý návštevník v ZOO v Brne, priniesli i naše médiá Samozrejme cenzurovanú Zo zoo v Brne: Muž zdolal zábranu a útočil na zviera! Aspoň že správy priniesli reálnu verziu https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/1030022-otrasne-video-zo-zoo-muz-napadol-vzacne-zviera-na-socialnych-sietach-to-vyvolalo-burku V diskusiách v médiách jeho správanie kopa [...]

stíhačka F-16

VIDEO: Prázdny obchvat, blikajúce majáky a na ceste stíhačka. F-16 sa vrátila domov

14.05.2026 23:15

Bratislava zažila ďalší netradičný nočný presun.

oltar bazilika Jablonné v Podještědí

Zlodej ukradol z baziliky lebku svätice. Polícia ho zadržala skôr, než dokončil svoj plán

14.05.2026 21:48

Polícia tiež získala informácie o tom, kde sa vzácna relikvia nachádza.

fico merz

Merzova návšteva? Berlín schladil Ficove slová: Kancelár cestu na Slovensko ani neplánoval

14.05.2026 20:52

Nemecký kancelár slovenského premiéra kritizoval za cestu do Moskvy.

Vysne Nemecke  8

V slovenskej obci pri Užhorode vedeli o útokoch len z médií. Vo Vyšnom Nemeckom je dopyt po domoch, už nie sú žiadne na predaj

14.05.2026 20:36

Napriek ruským leteckým úderom na Zakarpatí vládne vo Vyšnom Nemeckom pokoj.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,406
Celková čítanosť: 12017739x
Priemerná čítanosť článkov: 3528x

Kategórie

Archív