Založ si blog

D. R. 11 – Najväčší nepriateľ bývalého premiéra Fica. ..

 

Kto je najväčším nepriateľom bývalého premiéra Fica? Vedeli by ste odpovedať na túto otázku? Nie, nie je to Sulík, ani Matovič – a kdeže, kdeže, ja už vonkoncom nie.

No tak kto?

To jasne pomenujem práve teraz.

 

Hlas ulice…

Nuž, je to hlas kadekoho, len národa nie.

Moja vodnárska duša je rebelská, takže revolučné a buričské akcie sú mi blízke. Ale nie takto – toto postávanie národa na uliciach nie je revolúcia, ale jatky. Jatky dôvery v budúcnosť a v zmenu.

Poviem rovno – prišlo mi nevoľno, keď som v správach videla, kto je na tribúne, a akým tónom hovorí (ziape). Nechcem zasa nútene mazať niečo z blogu, takže nemenujem, ani nepíšem diagnostiku osobnosti – ale mohla by som.

Zato vám poviem banánový revúcky príbeh. V časoch goríl a banánov som šla na námestie. Keď som videla, akí „revolucionári“ sa tam postavili, potichu som odišla. Neinak je to dnes. Bez dôvery sa nedá nikam kráčať.

A ak sa na ulicu postaviť pôjdete, myslite na príslovie – kým skočíš, najskôr sa pozri, do čoho skočíš. S davom sa dá veľmi dobre manipulovať…

 

Za mňa má SMER definitívu…

Stratili moju dôveru definitívne.

Kauza Trošková je pre mňa príliš vážna. Nesúhlasím s bagatelizovaním a ľutovaním „chúďaťa dievčaťa“ – trestný zákon má na konanie, aké predvádzala, určite iné pomenovanie. Ak niekto robí nečestné veci, musí rátať s tým, že raz bude musieť prevziať dôsledky.

A je to nielen Trošková – aj keď je hodnú trošku nad únosnú mieru. Na tom mieste nemala čo robiť od začiatku do konca – a zatiaľ nikto nebol potrestaný za chýbajúcu previerku, ani za jej zvláštny príchod tam.

Hovorme o tom verejne – ako sa v tomto štáte vyberajú ministerské pracovné sily? Veď sa ukázalo, koľko bývalých priateliek má jeden a ten istý „podnikateľ“ umiestnených na ministerstvách. To je ale zvláštna náhoda.

Tu nepomôže výmena ministrov, pretretie z ružovej na zelenú. Možno kopec radových členov tej strany je slušných. Ibaže Pellegrini skončil hneď v úvode, keď sa pri podávaní demisie premiéra s ním zabával. Sú na jednej lodi – a kto by tvrdil opak, klame. Tie úsmevy veľa prezrádzali, viac ako by možno boli aktéri samotní chceli teraz prezradiť.

Nerozumiem, ako Pellegrinimu napadlo, že by sa tam bola hodila hymna – veď ja som už len čakala, kedy odchádzajúci premiér Fico potľapká prezidenta Kisku po pleci, či nebodaj priateľsky plesne po zadku. Arogancia moci – tak by sa dala nazvať tá scénka. A poviem vám, že nič by nenaštvalo národ tak – ani tisíc Sulíkov a Matovičov – ako ten arogantný premiérov výstup.

Znakom veľkosti človeka je pre mňa, ak spraví chybu – že dokáže s pokorou skloniť hlavu. Úprimne si prizná chybu. Nie, pán Fico neodchádzal s pokorou a sebakorekciou, vlastne nám dal najavo, že on neodchádza vôbec. Myslím, že sme sa poučili viac my, ako on.

Čas pokročil, večer som prišla z práce a mám pred sebou ešte veľa práce – tak vám už len prezradím, toho najväčšieho nepriateľa premiéra Fica.

Je to pán Fico sám.

 

Záverom…

Ach, áno, niekedy sme svojim najväčším nepriateľom my sami.

Ani tisíc Sulíkových a Matovičových pochodov ulicami by tak nepodpílili konár Smeru, ako ten Ficov výstup…

 

 

Elena  Predná Hora, 19.3.2018

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

váha, spravodlivosť, misky

Premrhanie príležitosti reformy súdnej mapy by pocítil najmä občan, zhodli sa vrcholní predstavitelia justície

05.03.2021 13:33

Zhodli sa na tom predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta, generálny prokurátor Maroš Žilinka a predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas.

matovič

Matovič ďakuje Maďarom za pomoc so Sputnikom, prehliada rokovanie v Komárne

05.03.2021 13:29

Ivan Korčok zdôraznil, že otázka dvojakého občianstva je výsostne slovenskou záležitosťou a nie je predmetom bilaterálnych vzťahov.

Plavecký štvrtok František Bohm samovražda Böhm polícia

Kauza Böhm: Žilinka dohovoril aj Lipšicovi

05.03.2021 13:17

Podľa generálneho prokurátora Žilinku prokurátor neuplatil zákonné oprávnenie, keď zistil, že Böhm má viacero strelných zbraní a nezaistil ich. Böhm sa vo svojom dome zastrelil v polovici februára.

Svetlana Cichanovská

Bielorusko žiada Litvu o vydanie Cichanovskej, minister poslal Lukašenkovi jasný odkaz

05.03.2021 12:57

Bieloruská opozičná líderka odišla z krajiny krátko po augustových prezidentských voľbách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660492x
Priemerná čítanosť článkov: 2446x

Kategórie