Založ si blog

Kam kráča títo spoločnosť 2. – 16 000 ilegálnych migrantov. . .

Tých 16 000 ilegálnych migrantov, ktorí namiesto vyhostenia do Afriky z Izraela priputujú do Európy, pokladám za veľmi zlý signál. Preto sa dnes k tomu vyjadrím v mojom blogu.

 

Prečo mlčíme?

Správička o 16 000 migrantoch v Izraeli by nikoho nezdvihla zo stoličky.

Možno ani skutočnosť, že tých 16 000 je podhodnotený počet, lebo v skutočnosti je vraj podstatne viac (Izrael pôvodne hovoril o 40 000 potrebných deportácií).

Pri informácii, že ich Izrael chcel dlhodobo vyhostiť a vyhrážal sa im dokonca väzením, ak neodídu – mierne spozornieme.

Informácia, že šlo o migrantov ilegálnych – našu pozornosť zaujme.

A rozhodne by sme mali byť bdelí, ak tí nelegálni migranti majú legálne prísť do Európy.

Údajne to bola dohoda OSN s Izraelom. Akým právom nadeľuje OSN nelegálnych migrantov európskym krajinám?

 

Ach, áno, a pre citlivé dušičky – zabudla som dodať…

Sú to zrejme výlučne ekonomickí migranti.

Ide takmer výlučne (ak nie úplne) o mladých mužov, takže predstavu srdcervúco plačúcich bábätiek v náručí, plaviacich sa na plťke do Európy, môžete pokojne vynechať.

Jediný, kto tu srdcervúco môže plakať, budeme my.

 

Zavádzanie na entú…

Tam, kde chýbajú argumenty, objavia sa obvykle manipulácie súcitom. Aj tí chudáci africkí migranti – pardon, nelegálni, to je predsa detail – sú ľudia. Oni sú predsa ľudia – vykrikujú ľudskoprávne organizácie…

No áno, sú to ľudia, to predsa nespochybňujem ani ja. Ibaže ľudské práva nikomu nedávajú právo porušiť zákony v zmysle ilegálneho prekračovania hraníc. V skutočnosti títo ľudia – ilegálni migranti – páchajú trestnú činnosť, prekročili hranice cudzieho štátu bez legálneho povolenia. Argumentovať ich ľudskými právami a tým, že sú ľudia, je podľa mňa v tejto situácii scestné.

Veď to je akoby ste taký argument použili u daňových podvodov, alebo pri korupcii. Alebo pri vykradnutí banky. A čo – azda tí páchatelia nie sú ľudia? Sú. A nemajú ľudské práva? Majú. A práva páchateľov sú v Európe podporované nadštandardne. Ale zato ich nemožno nechať bez trestu a nebodaj sa tváriť, že nič nespravili.

 

 

Ľudské práva nedávajú nikomu právo ilegálne primigrovať do Európy…

Alebo už áno? Zjavne sa začína stierať hranica medzi legálnym a ilegálnym migrantom. A zjavne sa v tomto prípade popiera existujúce riziko.

Ilegálni migranti vykrikujú, či by ich deportovali, keby boli bieli. Nuž, podľa mňa – aj keby fialoví boli, tak by deportovaní byť mali. Lebo buď sú tieto ich argumenty účelové, ktoré im ktosi „ako obranu ich ľudských práv“ nahučal do hlavy, alebo akosi nepochopili podstatu – že porušili zákon.

To mi pripomína jeden príbeh spred dvoch rokov – istého nezamestnaného rómskeho spoluobčana, ktorý cca vykrikoval, že je diskriminovaný, lebo nemá dovolenku. Neporozumel, že dovolenku má človek nie za to, že nie je Róm, ale za to, že pracuje.

Nemožno spliesť jablká a hrušky – to, že migranti sú ľudia a majú ľudské práva je jedna vec, to že ide o migrantov ilegálnych, je vec druhá.

 

Ak sa na to pozrieme cez financie…

Na jednej strane – netešte sa, ak v novinách uviedli len tri krajiny, bolo tam pri nich slovíčko ako, t. j. aj inde, alebo úplne inde pôjdu. A keďže členstvo v tom zlatom strede, či ako to volajú, počkajte – užšie jadro – podmieňuje prijímanie migrantov (s tým bývalý pán premiér zabudli oboznámiť verejne svojich fans) – tak potom je zrejmé, že toto je prinajmenšom modelová situácia, ako by to v tom jadre bolo.

A samozrejme samotné členstvo v EÚ zakladá povinnosť skladať sa na všetky ich výdavky.

Nuž, pozrime sa na tie výdavky realisticky. Prevláčame hromady mladých zdravých a v Európe z pracovného hľadiska nepotrebných mladých Afričanov (aj vzhľadom na nevzdelanosť mnohých), u ktorých sú navyše aj riziká kulturálne (mnohí majú problém sa adaptovať v európskom spôsobe života vzhľadom na svoje náboženské predstavy, podľa výskumov sa časť z nich neadaptuje ani v druhej a  tretej generácii, práv naopak).

Nevidím žiadny dôvod ich prijímať do Európy. A to v čase, kedy sa rôzni bezpečností analytici vyjadrujú vo vzťahu ku rizikám terorizmu.

 

Pardon, nie riziko – je to hrozba…

Nie., bezpečnostný analytik nie som, ale v problematike sa vyznám natoľko, že chápem prítomnosť reálnej hrozby.

Napríklad analýzu Iva Samsona o náraste počtu potenciálnych teroristov v Európe v súvislosti s migrantmi z leta minulého roku pokladám za realistickú a výstižnú.

 

Záverom…

Čas pokročil a ja musím bežať k busu do práce. Zajtra o tých rizikách napíšem viac. Vlastne o tej hrozbe – a pre veci menej znalých vysvetlím rozdiel medzi tým.

 

A dnes sa už objavila aj správa, že sa realizovanie dohody odkladá /podľa DPA ide o krok zo strany Izraela/ – pozor neruší sa, len odkladá.

 

Elena  Predná Hora, 3.4.2018

 

 

 

 

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Akotak 6. – Leopoldov nie je tak ďaleko, ako by sa zdalo. . .

21.07.2024

Zaujímavý článok v linku https://standard.sk/716371/za-akych-okolnosti-by-nad-mohol-byt-zodpovedny-za-trestny-cin-vlastizrady?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2f6DobfkKQkkaD2NFrqN527EkszZSX8VLKG_hD4okQCelt9X8DqIojtR8_aem_eVb6gHeC494FMHPuw2h5TQ poskytuje právnu analýzu dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Zaoberá sa otázkou Za akých okolností by Naď mohol byť zodpovedný za [...]

Kamala Harrisová / Joe Biden /

Pre republikánov je favoritka, Bielemu domu už na chvíľu šéfovala. Prehľad výrokov Harrisovej

22.07.2024 16:37

Harrisová má momentálne najväčšiu šancu, aby sa stala prezidentskou kandidátkou Demokratov pre novembrové voľby.

znásilnenie, žena, násilie, strach, agresia

Češky boli v Nemecku na študentskej výmene znásilnené, prokuratúra obvinila troch mužov

22.07.2024 16:33

V Nemecku obvinili troch mužov zo znásilnenia dvoch Češiek na študentskej výmene.

Alsa Kurmaševová

Napísala knihu, kde vyzvala na mier. V Rusku neprijateľné, Kurmaševovú poslal súd do basy

22.07.2024 16:19, aktualizované: 16:25

Výkonný riaditeľ RFE/RL Stephen Capus označil proces proti Kurmaševovej za výsmech spravodlivosti a vyzval na jej prepustenie.

polícia BA

Otrasný prípad: Muž zbil vlastnú matku, zlomil jej ruku a chcel ju utopiť v žumpe

22.07.2024 16:05

Polícia začala trestné stíhanie pre nebezpečne vyhrážanie sa a ublíženie na zdraví.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,925
Celková čítanosť: 9288202x
Priemerná čítanosť článkov: 3175x

Kategórie

Archív