Až do konca 1. – Závratný smerácky balíček 600 miliónov eur?

 

 

Vláda ide dať závratný balíček 600 miliónov eur na zlepšenie života slovenských občanov. Takto ohlasovali médiá pripravované údajné rozdávanie štátnych peňazí na zlepšenie života občanov.

Dnes si povieme,  ako to vidím ja. A budeme si to hovoriť po celý čas v tejto jedenástke – až do konca budem kopať za spravodlivosť.

 

Skoro som si bila hlavu o stenu, keď som to počula včera v správach.

Nie z radosti, pravdaže. Ani zo závisti, že „Fico to dal“ (pardon – Pelegrico to dal, aby sme nepokazili našu veľkú hru na odchod bývalého premiéra…).

Bila by som si hlavu o stenu zo zúfalstva – či v tomto štáte skutočne tak málo ľudí dokáže rozumne uvažovať. Či v tomto štáte tak veľa ľudí trpí výpadkom pamäte,  aj zdravého rozumu. Či v tomto štáte si nikto nedá dokopy dve a dve.

Pretože je pravda – šesťsto miliónov eur je slušný balík peňazí. Možno za ne spraviť hodne dobrých vecí pre ľudí.  Ibaže dve miliardy eur sú oveľa viac.

To sú tie peniaze, ktoré chce ktosi v tomto štáte vraziť do kúpy 14 vojenských stíhačiek. Nepotrebujeme ich.

 

Hej, hej, dve miliardy…

Ešte stále si myslíte, že vám robia láskavosť, keď vám podhodia šesťsto miliónov?

A to už nehovorím o tridsiatich miliardách eur, ktoré chce ktosi v tomto štáte (neviem kto, ja to nie som) „zainvestovať do armády“ v najbližšom desaťročí.

A čo nás idú napadnúť mimozemšťania?

Prezraďte nám, pán minister Gajdoš, proti komu potrebujeme toľko zbrojiť?

Uvedomte si, ľudia, koľko dobrého by sa dalo za tie peniaze spraviť pre život obyčajných ľudí. O koľko dôstojnejšie by mohli žiť dôchodcovia, ľudia s postihnutím. Koľko ľudí chorých na rakovinu by dostalo moderné lieky. Ako by sa zlepšili cesty, aj kadečo ďalšie…

Nuž, tak.

Čo k tomu dodať?

 

Každý deň je príležitosť na jedno pekné klamstvo…

Hej, klamstvá sú pekné,  krikľavo oranžové – to len pravda je hnedastá, s tvrdšou šupkou, presne ako kubánsky pomaranč…

Ach, ach, drahí občania – naša štedrá vláda vám dá úžasný sociálny balíček šesťsto miliónov, toľká láskavosť…

 

 

Elena  Predná Hora, 21.4.2018

 

 

 

Hlas pravdy 3. – Eurofondy budú fuč, i EÚ môže ísť. . .

30.04.2026

Prvý máj sa spája i s výročím vstupu do EÚ. Aké by bolo pekné, keby sme ho prepojili i s odchodom z nej teraz. Lebo veď ak nám vydierači z EÚ nedajú eurofondy, potom nie je nijaký dôvod v tom vydieračskom spolku zostávať. Kto v ňom chce zostať, spokojne môže utekať do Bruselu. My ostatní sa zbavíme rizika „Spojených štátov európskych“, ktoré by tu radi [...]

Hlas pravdy 2. – Ako Grohling voľby prehral. . .

30.04.2026

No tak sa pozrime pravde do očí – po tom ako verejne zazneli tieto slová, ktorý slušný človek bude Grohlinga voliť? Nijaký. Cigániková to nahlas povedala – výhrady i voči nej v kadečom mám, lenže toto pravdivo vystihla: [...]

Hlas pravdy 1. – Dankovi teraz pokojne aj generálsku výložku dajme. . .

29.04.2026

SNS dala návrh v minulom roku a teraz i dotiahla do úspešného konca návrh za jasné a pravdivé označovanie prídavku červov v potravinách a strave Andrej Danko: SNS presadila jasné označovanie potravín s obsahom hmyzu. A nielen to! Nová ingrediencia sa môže objaviť v rôznych druhoch potravín, ako sú chlieb, rožky, cestoviny, syry či kompóty už viac ako rok, od [...]

kolaz pokuty ivan majersky

Zaparkuješ zle, zaplatíš. Rakúsko zavádza tvrdý režim, Slováci si ho odnesú na vlastnej peňaženke

30.04.2026 11:00

Rakúsko spúšťa pokutový systém pomocou kamier, dotkne sa aj Slovákov.

SR prezident OS generáli povýšenie menovanie BAX

Pellegrini vymenoval nového šéfa armády. Zmeko sa lúčil, Lorinc naznačil, čo bude kľúčové

30.04.2026 10:17, aktualizované: 10:49

Kto bude viesť najbližšie štyri roky armádu?

lekár maďarský

Sekundy od smrti. Lekár na ulici improvizovane operoval srdce a zachránil dobodaného muža

30.04.2026 10:10

Vzhľadom na okolnosti išlo o bezprecedentný zákrok a o vzácnu udalosť aj na európskej úrovni.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,389
Celková čítanosť: 11881797x
Priemerná čítanosť článkov: 3506x

Kategórie

Archív