Založ si blog

Tou cestou, ktorou si šiel 7. – Chcem vedieť. . .

V živote chceme vedieť rôzne veci. Niekedy odpovede tvrdohlavo hľadáme, inokedy ich chceme úpenlivo vymodliť, a niekedy na ne trpezlivo čakáme. To keď sme natoľko zmúdreli, že vieme, že správne odpovede jednoducho prichádzajú v ten správny čas. Presne vtedy. A ony skutočne priplávajú, tak ako oblaky oblohou, náhle sú tu.

Takže dnes o správnych odpovediach, a o nenáhodných náhodách. A o úžasnej knihe, pravdaže, aj o úžasnej knihe.

 

Začnime tou úžasnou knihou…

Už tri týždne ma ťahalo zháňať jednu knihu, všade bola vypredaná – až na jednu českú stránku. A tak som mojim náhodne nenáhodným výberom doplnila ešte nejaké knihy, veď škoda poštovného za jednu knihu. Dnes prišli.

A keď som večer konečne siahla po tej knihe – Hellinger, Přirozená mystika – jej otvorenie mi dalo odpoveď. Hlboko zarezonovala vo mne. Áno, presne to hľadám. Nič viac – a nič menej. K tomu viac nepoviem. Zato dám nejaký citát z tej knihy, plnej múdrych myšlienok? Jasné.

Nebudem klamať, ten prvý náhodne otvorený citát sem nedávam. Ale ten citát otvorený ako druhý je tiež výstižný – hovorí o očiste, dôležitej pre mystickú skúsenosť – tá spočíva

  • v očiste zmyslov, odvádza od lákadiel vonkajšieho sveta,
  • v očiste ducha, znamená zbaviť sa myšlienok,
  • v očiste vôle, necháva odísť priania „chcem to a to“.

Také prijímanie prichádzajúceho je presne ono, nedať sa odlákať lákadlami zvonku, ani brzdami zvnútra, ani falošnými prianiami „ako to má byť správne podľa mňa“. Ale s pokorou a prijímať prichádzajúce, trpezlivo čakať na odpovede Osudu…

 

Ach, áno, posledný večer doma…

Zajtra už budem na ceste do Prahy na výcvik o tomto čase. Jasné, trochu nostalgické povzdychnutie. Ale na výcvik sa teším, tento raz dvojnásobne, lebo ma posunie o krok ďalej k budúcnosti. Vždy som milovala veľké vizionárske projekty – a tento raz to bude presne o nich.    Je zvláštne vedieť že ČO, len nie ešte že AKO. Na tie odpovede čakám.

Koincidencie cinkajú, že „toto je dôležité, tak si to všimni…“

A prezradím vám, že do Prahy nejdem sama – ide tam so mnou ďalšia z dnešných úžasných kníh. Ohromila ma – tak ma ohromila, že vám to vykecám. Teda – na facebooku mám  už pár rokov jednu indiánsku báseň, moc hlboko ma oslovila. A dnes mi prišla kniha, ktorá presne tú báseň má v úvode. A časti z nej rozoberá. Samozrejme som neodolala a náhodne nenáhodne som ju otvorila. Fúha, to je pravda. Tie koincidencie sa ma dnes rozhodli zavaliť? Kniha sa volá Pozvání, napísala ju Oriah Mountain Dreamer. Budúci týždeň o tej knihe napíšem viac.

 

Záverom…

Viete, s odpoveďami Osudu a pravým časom je to ako so sadením.

Ak zasejeme semienka, tiež nepomôže, ak budeme popri záhone pobehovať a pokrikovať, že chceme, aby to vyrástlo hneď. Všetko má svoj čas, a tak ako semienko potrebuje čas, aby vyklíčilo, aj tie správne odpovede potrebujú čas klíčiť.

Že ako spoznáme ten správny čas? Jednoducho, správna odpoveď presne vtedy príde.

Nuž, tak.

 

 

 

 

Elena   Predná Hora, 26.4.2018

 

 

 

 

 

 

 

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Notre Dame, paríž, vojak

Bezpečnosť počas olympiády v Paríži posilnia aj vojaci a policajti zo zahraničia

13.04.2024 13:12

Po útoku Islamského štátu na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal 144 obetí, zaviedlo najvyšší bezpečnostný stupeň.

fico, danko, pellegrini

Fico by chcel Danka na poste šéfa parlamentu. Hlas to odmieta, odkazuje na koaličnú zmluvu

13.04.2024 12:42, aktualizované: 13:28

Hlas pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu tieto pomery nezmenili.

Súdna rada, Ján Mazák

Časť členov Súdnej rady chce opäť odvolať jej šéfa Mazáka, za neoprávnené zbieranie informácií

13.04.2024 12:15

Predseda Súdnej rady Mazák hrubo zneužil svoju funkciu na neoprávnené zbieranie informácií voči konkrétnym sudcom, uviedli jej členovia Kosová a Šamko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8965780x
Priemerná čítanosť článkov: 3148x

Kategórie