Založ si blog

Až do konca 9. – Najhoršia ruská zbraň na obzore. . .

 

Neviete si predstaviť, akí sú tí Rusi zákerní. Prezradím vám teraz, akú hroznú zbraň na Ameriku a Európu vytiahli. Práve dnes – na výročie, spojené so svetovou vojnou v dejinách, o tom chcem povedať pár slov.

Varovanie: čítanie mojich blogov o Rusku škodí nerusofilom na zdraví, dvíha im tlak – preto ak k nim patríte, čítajte len na vlastné riziko…

Tým ostatným prezradím, o čo ide.

 

Zbrojenie…

Dych vojny práve v dnešný deň treba pripomenúť.

Utrpenie dvomi svetovými vojnami spôsobené sa tiahne už niekoľkými generáciami ľudstva dodnes. Niet ospravedlnenia pre ľudské tragédie a zmarené životy. Niet ospravedlnenia pre šialené preteky v zbrojení, ktoré tu zasa raz ktosi rozpútava.

Obnova vojnovej flotily, porušenie zmluvy o nepribližovaní sa výzbrojou ku hraniciam, základne ako kukučie hniezda kade-tade po Európe – a kecy o tom, ako treba „bojovať za mier“. Najlepšie ďalšou svetovou vojnou, však naši drahí spojenci???!!

 

Najhoršia ruská zbraň…

Predstavte si, čo tí Rusi vytiahli na úbohú Ameriku a Európu. Putin to nedávno prezradil, teda nie mne osobne – až tak dôverne s ním nie som prepojená, ale vyhlásil to vo svojom prejave.

Je to naozaj nápad, ktorý vyráža dych – Rusi chcú byť pestovateľmi zdravých potravín, geneticky nemodifikovaných, prírodne pestovaných. Chcú ich vypestovať dostatok nielen pre vlastných obyvateľov, ale aj vyvážať do sveta.

Viete aká je to hrozná zbraň?

Ešte aby to ľudia nebodaj začali kupovať namiesto tzv. „šmejd in EÚ“ od „skvelých západných značiek“, ktoré jasne ukázali, akou kategóriou sme pre našich drahých spojencov, keď sem vyvážali „akožerovnaký tovar“ – len „prispôsobený našim chutiam a zvyklostiam“ (zjavne  štvrtej cenovej skupiny).

Čo na to dodám?

Ak už zbrojiť, potom využime „ruské zbrane“. Určite to bude pre nás prospešnejšie ako stíhačky a bojové vozidlá za dve miliardy. Vládou plánované investície do „obnovy slovenskej armády“ za tridsať miliárd v priebehu ďalších 10 rokov investujme radšej do poľnohospodárstva. A naši vojaci namiesto postávania na ruských hraniciach môžu pobiehať po slovenských poliach. Bude to na prospech im a ich deťom, aj nám všetkým.

 

Otvorene, ako vždy…

Pokladám za hanbu národa vyslanie našich vojakov na hranice s Ruskom. Rovnako ako kedysi povolenie preletov pri bombardovaní Juhoslávie. A pokladám za hanbu, že sa ako národ nedokážeme vzoprieť darebákom, ktorí nás chcú zatiahnuť do ďalšej vojny.

Vojna je vždy o ohlupovaní davov. Vylezie nejaký psychopat, zjavne neuplatniteľný v profesii ktorú vyštudoval  (maliar-natierač, výpravca – no, mohla by som pokračovať a pokračovať) – a vyberie sa zachraňovať národ, vylepšovať jeho budúcnosť a biť na vojnové bubny. Časť národa je v dolnom pásme Gaussovej krivky, tá nadšene kráča. Časť národa je ako Buddhove opice – nemá, slepá a hluchá. A len malá časť národa je schopná odvážne čeliť hlúposti a zlu, napriek všetkému.

Ak minister Gajdoš – (podotýkam, že je to nominant strany SNS, drahí voliči!!!) – tvrdí, že to šialené prezbrojenie a dozbrojenie slovenskej armády robí pre naše dobro a vidí „ruskú hrozbu“, mal by si zadovážiť okuliare a rozhodne aj nejaké lieky.

Ľudia, vážne toto zbrojenie podporujete? Ak nie, máme šancu ukázať strane SNS i ďalším vojnychtivým stranám už čoskoro v prezidentských voľbách, že toto nie je smer, ktorým sa chceme uberať.

 

Práve dnes…

Pozerala som dnes príbehy „Wintonovych detí“.

A hej – v čase vojny to bola práve Veľká Británia, ktorá otvorila náruč ako jediný štát sveta židovským deťom z Česka a tým im zachránila život. Čo sa to stalo s touto krajinou, keď teraz dokázala bez akýchkoľvek morálnych zábran zavraždiť malého Alfieho?

Ak vývoj spoločnosti nesmeruje k vyššej ľudskosti, láskavosti a podpore všetkých jej členov, potom nemožno hovoriť o jej rozvoji, ale o úpadku. Nuž tak, Anglicko po Alfiem Evansovi, aby sme si otvorene pomenovali, kam týmto krokom smerujete…

 

Záverom…

Psychopati v tomto svete mali moc v rukách už pridlho.

Tento svet potrebuje veľa, veľa  Wintonov.

 

 

 

Elena             Predná Hora, 8.5.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naozaj 3. – V krajine dúhy. . .

22.06.2024

Pokojný dážď kropil dnes Prednú Horu. Spomenula som si na minulý piatok – po celodennom dažďovaní zatiahnutá obloha navečer zjasnela a v trhajúcej sa šedi žiarila blankytná modrá. Dúha náhle rozprestrela farby oblohou. Ticho mrholilo. Z pôvodne tenučkého, krehkého bledodúhového mosta, klenúceho sa od protiľahlých kopcov kamsi do úbočí ku Muránskej Hute, [...]

Téééda 7. – Zástupcovia KDH, nezabúdajte, Boh sa díva. . .

20.06.2024

Síru tu podaktorí pľujú, že si Kotlár dovolil povedať, že u nás situácia s kovidom nenaplnila kritériá pandémie. Ako píše článok v linku https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/714405-21-tisic-obeti-kotlar-tvrdi-ze-ziadna-pandemia-nebola-majersky-sns-prerastla-dolinkovej-cez-hlavu/ KDH zdôrazňuje potrebu zodpovedného a odborného prístupu k zdravotníckym otázkam a vyzýva [...]

Téééda 5. – Život za dve tisícky. . .

16.06.2024

Aká je hodnota života – kladieme si niekedy otázku. Obvykle v situácii, kedy nám osud túto hodnotu zvýznamní na našom vlastnom zdraví, alebo zdraví niekoho blízkeho. Pani Caroline Warner si otázku kladie dnes kvôli čiernobielejmačičke v Partizánskom na sídlisku Šípok nájdenej. Sú potrebné dve tisícky na jej záchranu. Ale dnes. Caroline Warner 1 [...]

Pápež / František /

Vatikán exkomunikoval desať mníšok zo Španielska. Rehoľníčky sú v otvorenom konflikte s pápežom

23.06.2024 09:41

Jadrom konfliktu je spor o nehnuteľnosti. Mníšky sú však so Svätou stolicou aj v ideologickom konflikte.

otáznik, výkričník, pravopis, pravidlá, slovenský jazyk, interpunkcia

KVÍZ Kamarátite sa s yspilonmi? Kedy sa píše mäkké i, kedy tvrdé? Otestujte si vedomosti z gramatiky

23.06.2024 09:00

Potrebujeme vedieť ypsilony? Ovládať svoj materinský jazyk by malo patriť medzi základné vedomosti. Otestujte sa.

vojna na Ukrajine, Časiv Jar

Expert z vplyvného amerického think tanku: Kyjev by sa nemal snažiť dostať do NATO a Biden by to mal prestať zvažovať

23.06.2024 08:45

Christopher Chivvis z think tanku Carnegie Endowment for International Peace v článku pre The Guardian o tom, ako môže Ukrajina skutočne vyhrať vojnu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,897
Celková čítanosť: 9194228x
Priemerná čítanosť článkov: 3174x

Kategórie

Archív