Založ si blog

V lúčoch slnka 8. – Nielen v Nových Zámkoch. . .

 

Prosím, prosím, nielen v Nových Zámkoch…

Že čo oni majú také úžasné? Však vydržte, práve teraz vám o tom porozprávam. Rovno dodávam, že je to príbeh o šírení dobra. Vietor rozvieva dobré skutky tak ako semienka púpav, letia svetom, na svojich krehkých bielych padáčikoch letia svetom, a ani nevieme, kam zaletia…

Bol to vlastne úplne iný príbeh…

Istá Dominika nahodila na sociálne siete postreh o staršej pani, ktorá predáva výrobky zo svojej záhrady na tržnici v Nových Zámkoch – s výzvou, aby u nej ľudia kupovali a tak ju podporili. Jej fotografiu začali ľudia hromadne zdieľať a príbeh priniesli dnes aj topky.sk v článku Dojímavé gesto Dominiky: Jednou FOTKOU spojila stovky Slovákov, pre toto prídete na trh!

Tým ale celý príbeh nekončí…

 

Predaj bezplatne…

Hodné úcty je aj gesto tržnice v Nových Zámkoch, ktorá chce zaviesť ako stabilný projekt Predaj bezplatne. Znamená to, že pre dôchodcov, ktorí predávajú len úrodu z vlastných záhrad, umožní v niektoré dni v týždni predaj bez poplatku za stôl.

Myslím, že túto myšlienku by mohli zrealizovať všetky tržnice na Slovensku, možno aj jednotne celoslovensky v niektoré dni. Ľudia by vedeli, kedy tam môžu prísť kúpiť domácky vypestované ovocie a zeleninu – a zároveň môžu takýmto nákupom priamo podporiť dôchodcov, ktorí si chcú prilepšiť dôchodku predajom.

Ako ukazuje reakcia ľudí, je medzi nami dosť tých, ktorí majú srdce na správnom mieste. Určite sa nájdu takí ľudia nielen v Nových Zámkoch. A určite aj inde na Slovensku sa nájdu dôchodcovia, ktorých poteší každé euro, ktorým si môžu prilepšiť ku dôchodku plodmi zo svojich záhrad.

 

Záverom…

Toľko v malej chvíli oddychu v mojom upísanom víkende.

Prosím, prosím,  skúste rozhýbať túto myšlienku aj vo vašom okolí, vo všetkých slovenských mestách.

Krásny deň všetkým, ktorí do sveta rozsievajú semienka dobra…

 

 

 

Elena 26.8.2018

P. S.: Ach, áno, vietor rozvieva dobré skutky tak ako semienka púpav, nikdy nevieme, kde sa zakorenia a rozkvitnú…

Tak ich rozfukujte do sveta…

 

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovič urobil chybu, keď dal prednosť Kollárovi pred Sulíkom. Teraz je v pasci

25.09.2021 06:00

Kroky Roberta Fica (Smer) znervózňujú koalíciu. „Správne cíti trhliny v ich vzťahoch, a nedá si zobrať šancu zaútočiť,“ povedal v podcaste Marián Repa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583168x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie