Založ si blog

V lúčoch slnka 8. – Nielen v Nových Zámkoch. . .

 

Prosím, prosím, nielen v Nových Zámkoch…

Že čo oni majú také úžasné? Však vydržte, práve teraz vám o tom porozprávam. Rovno dodávam, že je to príbeh o šírení dobra. Vietor rozvieva dobré skutky tak ako semienka púpav, letia svetom, na svojich krehkých bielych padáčikoch letia svetom, a ani nevieme, kam zaletia…

Bol to vlastne úplne iný príbeh…

Istá Dominika nahodila na sociálne siete postreh o staršej pani, ktorá predáva výrobky zo svojej záhrady na tržnici v Nových Zámkoch – s výzvou, aby u nej ľudia kupovali a tak ju podporili. Jej fotografiu začali ľudia hromadne zdieľať a príbeh priniesli dnes aj topky.sk v článku Dojímavé gesto Dominiky: Jednou FOTKOU spojila stovky Slovákov, pre toto prídete na trh!

Tým ale celý príbeh nekončí…

 

Predaj bezplatne…

Hodné úcty je aj gesto tržnice v Nových Zámkoch, ktorá chce zaviesť ako stabilný projekt Predaj bezplatne. Znamená to, že pre dôchodcov, ktorí predávajú len úrodu z vlastných záhrad, umožní v niektoré dni v týždni predaj bez poplatku za stôl.

Myslím, že túto myšlienku by mohli zrealizovať všetky tržnice na Slovensku, možno aj jednotne celoslovensky v niektoré dni. Ľudia by vedeli, kedy tam môžu prísť kúpiť domácky vypestované ovocie a zeleninu – a zároveň môžu takýmto nákupom priamo podporiť dôchodcov, ktorí si chcú prilepšiť dôchodku predajom.

Ako ukazuje reakcia ľudí, je medzi nami dosť tých, ktorí majú srdce na správnom mieste. Určite sa nájdu takí ľudia nielen v Nových Zámkoch. A určite aj inde na Slovensku sa nájdu dôchodcovia, ktorých poteší každé euro, ktorým si môžu prilepšiť ku dôchodku plodmi zo svojich záhrad.

 

Záverom…

Toľko v malej chvíli oddychu v mojom upísanom víkende.

Prosím, prosím,  skúste rozhýbať túto myšlienku aj vo vašom okolí, vo všetkých slovenských mestách.

Krásny deň všetkým, ktorí do sveta rozsievajú semienka dobra…

 

 

 

Elena 26.8.2018

P. S.: Ach, áno, vietor rozvieva dobré skutky tak ako semienka púpav, nikdy nevieme, kde sa zakorenia a rozkvitnú…

Tak ich rozfukujte do sveta…

 

 

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

Iba 7. – Veď nám dajte, veď sa postarajte. . .

04.07.2022

Zelenskyj je prefíkaný. Jeho víťazné ťaženie proti Rusku je kamuflované tým, že už i podľa našich médií Rusi obsadzujú čoraz viac ukrajinského územia https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/632532-online-klucove-boje-o-lysycansk-rozhodne-sa-do-dvoch-dni/ A vraj ho už aj dobyli. [...]

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Posolstvo sv. Cyrila a sv. Metoda je nadčasové a univerzálne

05.07.2022 11:04

Prezidentka pripomenula, že svätý Cyril a svätý Metod sprostredkovali našim predkom vieru a vzdelanosť, teda základné hodnoty, na ktorých dodnes stojí naša civilizácia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,368
Celková čítanosť: 6617169x
Priemerná čítanosť článkov: 2794x

Kategórie