Založ si blog

Komu veriť 5. – Ale komu veriť naozaj môžete. . .

 

Vláde veru nie, ako som už dnes písala v predchádzajúcom blogu  – a po ozname v televíznych správach večer o špekulovaní nad znovuzavedením povinnej vojenčiny dvojnásobne nie.

Zato teraz vám prezradím, komu určite veriť môžete…

 

Komu veriť?

Zámeru sveta isto – hovorím dnes.

Otvorila som ktoréhosi Hellingera – a téma Osud, aká náhoda však? Cítime sa osudu vydaní napospas, bezmocní, nesení, nedá sa ovplyvniť ani odvrátiť, riadi sa zákonmi, ktoré nikto nepozná a nevidí do nich.

Prezradím vám, čo Hellinger hovorí o Osude – že Osudu sú podriadení aj bohovia, a že ani osud nie je svojvoľný, ale podriadený niečomu ďalšiemu, tajomnému, ale rozpoznateľnému. Je to tak – to  mám ako hlbokú skúsenosť z experimentálnej konštelácie vzniku sveta – Zámer sveta preniká všetkým, Osudom, aj Bohom.

Sú to krivoľaké cesty, ktorými nás vlečie. Zrazu cítime strach, a chceme čokoľvek, len nie zmenu, lebo v tej chvíli známe zlo je lepšie ako neznáme dobro. Sú také situácie, cítime sa v nich ako splašený kôň – poznáte ich, však?

 

Presvedčil.

Možno poznáte tie situácie, kedy Zámer sveta sype koincidencie, a vy viete, vidíte, rozumiete. Od štvrtku som bola „napevno“ – po ľavici zlatistá energia môjho syna, vie prečo, viem prečo. Po pravici Zámer sveta –  koincidencie mi posúval a posúval  – nežne ma hladkal prstom

  • napísala som človeku, ktorému verím – a žiadne cesty po svete, ihneď odpoveď, uff, budúci týždeň idem do Brna,
  • v nedeľu na svitaní mi Zámer sveta dal vhľad k rodinnému osudu, je to zvláštne že zrazu vidíte nenáhodný vzorec, trochu ma sklamalo, že nevyšla moja predstava, ako by som to mohla riešiť – ale to bola len malá lekcia Zámeru sveta, že ak nám niečo nedá, je to len preto, že pre nás má pripravené niečo lepšie, naozaj oveľa lepšie.

A že skutočne nič, nič, nič nie je náhodné. Nuž, tak je to.

 

Zanechať minulosť…

Zámer sveta mi prisunul múdru vec, o ktorú sa s vami podelím – ale nie dnes, napísala som v závere novoročného blogu Komu veriť 3. – To, čo k nám prichádza.

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/01/01/komu-verit-3-to-co-k-nam-prichadza/

Nie že by som vám tú múdrosť novoročne nedopriala, ale čosi ma zastavilo. Nebol to ten správny čas. Ale dnes je – a tak sa o ňu s vami podelím. Nie je to moja múdrosť, napísal ju konštelatér a šaman Vojtech Lust s partnerkou Barborou Zumotovou, je to článok s názvom Hrdina musí zomrieť.

http://m.zdravevztahy.cz/news/sepiste-pribeh-sveho-detstvi-abyste-ho-mohli-opustit-a-vstoupit-do-dospelosti/

Ide o návod ako sa môžeme vyrovnať s bolestnými zážitkami z detstva, píše Lust. Ak ich nesieme v sebe, odčerpáva nám to energiu. Píšem to len v skratke, kto chcete, v článku z linku nájdete viac.

Príbeh píšeme v tretej osobe, opíšeme čo osoba cítila, čo od nej chceli iní a čo ona chcela od nich, čo jej chýbalo. Nie je to hľadanie pravdy o minulosti, ale zdelenie subjektívnych pocitov. Príbeh si niekde uložíme, môžeme sa k nemu vracať, no s pochopením, že už je hotový a nemôžeme ho prepisovať, jednoducho sa to stalo vtedy takto.

Ja si myslím, že rovnako môže zafungovať, ak sa chceme vyrovnať s akoukoľvek bolestnou skúsenosťou v živote, aj v dospelosti.

 

 

Elena   2.1.2019

 

 

 

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Robotyne, streľba do zajatcov

VIDEO: Unian: Ruskí vojaci postrieľali vzdávajúcich sa ukrajinských zajatcov

21.02.2024 08:00

Moskva a Kyjev sa od ruskej invázie na Ukrajinu obviňujú zo zabíjania vojnových zajatcov.

Viagra

V španielskom meste Don Benito zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou

21.02.2024 07:44

Kňaz bol v meste dobre známy a tešil sa obľube miestnych. K zadržaniu došlo v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom - svojím životným partnerom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8841419x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie