Založ si blog

Plamene 6. – A ako to bolo ďalej. . .

 

Prezidentský kandidát Harabín dnes podal vo veci prezidentských volieb ústavnú sťažnosť.

Ako sa mediálne vyjadril – rozhodol sa pre tento krok, pretože už prvé kolo a jeho predchádzajúca fáza neboli zrealizované ústavným a zákonným spôsobom.

Milujem rozprávky, veď to viete. Nápad dopísať pokračovanie rozprávok  v štýle  „ako to bolo ďalej“ je utešený, existuje naozaj taká knižka. Je to inšpiratívne – takže dnes malý príbeh o tom, ako to môže byť ďalej – nie v rozprávke, ale na Slovensku po tomto Harabínovom kroku…

 

Harabínov krok…

Má veci premyslené a jasné. Vždy. Vie čo a prečo hovorí.

Je to odborník naslovo vzatý.

Akosi si nespomínam na žiadny spor, ktorý by bol Harabín prehral…

Diskutéri na sociálnych sieťach besneli. Podaktorí teda, plne im rozumiem – pochopili, že pre taký zásadný krok by sa nerozhodol „so slepými nábojmi“. Pretože sa ROZ_HO_DU_JE PO ZRE_LEJ Ú_VA_HE.

Takže koniec tohto príbehu je pre mňa jasný. Nechcela by som staviť na ten súdny spor vo verzii, že by som očakávala Harabínov neúspech.

Otvorene – myslím, že by sme mali ušetriť peniaze za druhé kolo prezidentských volieb, budú to zbytočne vyhodené peniaze…

 

Ale to ešte nie je celá rozprávka, čo ste…

Šťastný vietor do plachiet by mohol zaduť Dankovi. Nuž, ak podaktorí nevidia jeho v tejto chvíli veľký potenciál, tak to len preto, že majú slabý zrak.

Na Dankovom mieste by som sa skutočne rýchlo rozbehla z tejto koalície – teraz je ten pravý čas – a na cestu by som ešte aj tú zmluvu na predražené americké stíhačky zrušila, aby to SNS ľudia nevyčítali. S gloriolou toho, kto sa odvážne a zásadovo postavil proti „SMERovaniu“ tejto spoločnosti by v súčasnosti pri rýchlych predčasných voľbách získal prekvapivo. A s víziou tých ušetrených 7 miliárd za stíhačky by mohol ľuďom nasľubovať – a aj dať reálne – dosť na to, aby cez voľby prešiel úspešne a davy ho zbožňovali.

 

Aká pekná rozprávka, však? Alebo žeby nie rozprávka?

 

Elena   23.3.2019

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583376x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie