Založ si blog

Dračí dych 4. – Kiska – likvidátor mafie. . .

 

„Spánombohom, idem od vás, neublížil som nikomu z vás…“

Túto pesničku spopularizoval „otec národa“ Mečiar v dramatickom vystúpení na televíznych obrazovkách pri svojom odchode z politiky.

Navrhujem, aby nám pri odchode zaspieval aj náš chválabohučoskoroužnie prezident Kiska. Pravdaže nechcem, aby sa opičil po Mečiarovi, čo ste – navrhujem novú a vysoko realistickú pieseň, s ktorou by sa mohol so slovenským národom rozlúčiť. Navždy.

 

Hudba piesne môže byť ako tá pôvodná. Ale text by znel:

„Spánombohom, idem od vás, nepomohol som nikomu z vás…“

To je celkom mierne, nie? Lebo naskladať by sa dalo kadečo, poviem vám – ďaleko ostrejšie a tvrdšie, však? (Možno je to tým, že len pred dvomi hodinami som sa vrátila z Prahy, kam som vyrážala v sobotu v noci – stretnutie Delťákov, našej konštelatérskej skupiny som tam medzitým zabsolvovala – a tak som unavene–zmierlivá.)

A rozhodne by to všetko ostré a tvrdé  bolo ďaleko, ďaleko pravdivejšie, ako to, čo pán Kiska chodí ešte stále v úlohe slovenského prezidenta, ktorého platíme z našich daní, roznášať poza hranice o Slovákoch a podaktorých slovenských politických stranách. Znovu a znovu.

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/mrazive-slova-kisku-pre-nemecky-dennik-kuciak-musel-zomriet.

https://www.aktuality.sk/clanok/689434/kiska-nemeckym-novinarom-fico-bol-pri-demisii-naozaj-arogantny/.

Nie, to nie je slušné, chodiť ako prezident do zahraničia kydať na Slovensko v akejkoľvek podobe.

 

A vonkoncom už nie je slušné ako prezident všetkých občanov niektorým tým občanom kydať na hlavu kecy o „slušných a tých ostatných“. Lenže pán Kiska má od slušného správania tak ďaleko, ako ja od obdivu moderných hodnôt v spoločnosti. Uvažujem, že keď už sme takí neslušní, mali by sme sa vykašľať na to, aby sme sa „slušnému“ pánovi Kiskovi skladali na jeho lukratívny prezidentský dôchodok – hádam by nechcel peniaze od kadejakej zberby, akou sú pre neho všetci tí, ktorí nie sú nadšení jeho nápadom, ako on prevezme  v tomto štáte moc???!!. Hoci podľa mňa – ak by moc v tomto štáte preberali slušní ľudia, ako pán Kiska vyhlasuje – on by mohol preberať akurát tak smeti doma, ak by separoval odpad.

Nepochybne rovnako ďaleko ako od slušnosti má podľa mňa pán Kiska aj od predstavy Slovenska ako samostatného a suverénneho štátu – je euroobčan a svetoobčan. Ja nie, ctím si tradičné hodnoty, znamenajú pre mňa veľa.

 

Fascinujú ma jeho nápady.  „Po Jánovej smrti som bol svedkom arogancie našich politických elít, toho do akej miery je mafia prerastená do celej štruktúry nášho štátu. Cítil som, že je mojou úlohou niečo s tým urobiť,“ povedal.

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/mrazive-slova-kisku-pre-nemecky-dennik-kuciak-musel-zomriet.

To si všimol až po Kuciakovej smrti – však on sám už hodnú chvíľu patril na čelo štátu???!! Nahlásil tieto svoje zistenia niekomu? Alebo ich len tak bohapusto tára do médií, namiesto efektívneho riešenia s pomocou orgánov činných v trestnom konaní???!!

 

Dobre rozumiem jeho slovám – cíti sa poverený veľkou úlohou spraviť niečo s mafiou? No veď už dlhšie vravím, že jeho utkvelá predstava ako založí politickú stranu, si podľa mňa vyžaduje pozornosť psychiatrov. A rovnako si ju zaslúžia i všetci tí, ktorí by mu do takej strany naliezli. Lebo nemá žiadny reálny program – táranie o prevzatí moci nie je žiadnym programom – a čo by bolo potom, keby ju prevzal? Vytĺkol by tých neslušných, deportoval by ich niekam, nútene by ich prevychovával, alebo by ich „len“ nikam nepozýval a nič by im neumožnil?

Myslím si, že pokiaľ skutočne založí pán Kiska nejakú politickú stranu, mala by skončiť na Ústavnom súde, lebo po jeho odchode z funkcie by malo proti nemu bežať trestné stíhanie za všetky tie v médiách uvádzané veci z daňovej a pozemkovej oblasti. A zakladanie politických strán ľuďmi trestne stíhanými by rozhodne nemalo byť štandardnou záležitosťou.

 

 

Elena  6.5.2019

 

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Robotyne, streľba do zajatcov

VIDEO: Unian: Ruskí vojaci postrieľali vzdávajúcich sa ukrajinských zajatcov

21.02.2024 08:00

Moskva a Kyjev sa od ruskej invázie na Ukrajinu obviňujú zo zabíjania vojnových zajatcov.

Viagra

V španielskom meste Don Benito zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou

21.02.2024 07:44

Kňaz bol v meste dobre známy a tešil sa obľube miestnych. K zadržaniu došlo v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom - svojím životným partnerom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8841444x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie