Založ si blog

Na ostrí noža 6. – Ten najlepší predajca. . .

 

V rámci obedňajšej prestávky som bežala včera nakúpiť.

Rýchlo, rýchlo – deťom celozrnné žemle (tento týždeň v XXL veľkosti) a bylinkovú tvarohovú nátierku, pre seba čučoriedky a obľúbenú jablkovú šťavu vo fľaši. Kuracie filety na víkend, v akcii pre mačky tyčinky, a ešte petržlen s vňaťou, mrkvu aj kaleráb, banány v akcii. A tie sladké paradajky, pravdaže. Hm, aj cibuľku majú nádhernú, ale tú pestujem v troch truhlíkoch, mám jej dosť (a som človek starých čias, doma pestované a vyrobené je pre mňa najlepšie). No dobre, priznám sa – mala som slabú chvíľku, aj tri ťahavé kríčky či kvety som zachránila (boli zlacnené a už vädli, počula som ich tichý plač – teraz sa už usmievajú spolu vo veľkom kvetináči na mojom balkóne).

Výber dobrý, zelenina a ovocie čerstvé – tak aký problém? Ukázalo sa, že riadny. Rady pri pokladniach, z ktorých niektoré šli a niektoré nie. Čas sa vliekol. Pán predo mnou začal šomrať na neobsadené pokladne, jeho žena sa ho snažila upokojiť. Hovorila skúsenosti z rakúskych obchodov, keďže pracuje v zahraničí. Debatovali sme chvíľu o tovare a pokladniach, keď náhle pokladníčka ohlásila, že zatvára pokladňu a máme ísť ku inej pokladni. To sme mali pred sebou ešte dvoch či troch zákazníkov, takže pokladňa už bola na dohľad. Pán sa nahlas opýtal, že čo je to za úctu k zákazníkom. Mal pravdu.

Iste, chápem, že niekedy musí mať pokladník prestávku, že si potrebuje vydýchnuť či odskočiť. Ale potom je namieste ho zameniť iným pokladníkom, alebo dať tabuľku o uzavretí pokladne za posledného stojaceho zákazníka v rade. Prípadne aspoň hneď zároveň otvoriť inú pokladňu. Nestalo sa ani jedno z uvedeného.

V ďalšom rade sme stáli zasa o trochu ďalej od pokladne, pár ľudí pred nami. Spomenutý starší pán sa už podráždene pýtal nahlas, prečo nás poslali preč od tej pokladne, keď sme tam vystáli radu. Nikto neodpovedal. Ja som sa ho snažila rozveseliť predstavou, že za státie v rade zákazníci dostávajú odškodnenie od obchodných domov. V pamäti som lovila, ako je to s tým odškodnením za neúmerne dlhé čakanie v rade v obchoďákoch. Nestrieľam si z vás, naozaj to existuje.

https://www.aktuality.sk/clanok/304087/obchody-rozdavaju-peniaze-za-cakanie-pri-pokladni-vela-ludi-o-tom-nevie/

Bolo by korektné voči zákazníkom, keby obchodné domy túto informáciu vyvesili na miesto viditeľné pre zákazníkov.

Posunuli sme sa hádam o dvoch ľudí, keď opäť zaznel aj v tomto rade oznam, že zatvárajú pokladňu a boli sme nútení sa presunúť ku inej pokladni – pritom tie zatvorené pokladne boli stále zatvorené. Spomenutý pán začal nahlas kričať, že ako je takéto správanie možné. Že sme stáli v rade už pri dvoch pokladniach predtým. Chcel nechať celý nákup tam aj s vozíkom, manželka ho poslala vonku sa upokojiť s tým, že v rade bude stáť sama.

Pri odchode povedal vetu, ktorá vo mne rezonuje aj teraz – „Toto že vraj je najlepší predajca? Preboha, a ako to potom vyzerá u toho najhoršieho?

 

 

Elena   7.6.2019

 

 

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8873916x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie