Založ si blog

A prečo nie 4. – Štúdia o výskyte hlúposti

 

Poviem vám teraz, ako som sa hlboko mýlila vo vzťahu ku výskytu hlúposti na Slovensku.

 

Klimatické zmeny sú závažnou hrozbou…

Klíma sa zhoršuje, prognózy pokojného a spokojného života sa v dôsledku klimatických zmien zhoršujú. Veľa sa píše o tom. A už to zažívame aj na vlastnej koži, kadejaké nepríjemné až hrozivé dopady počasia – suchá a záplavy, tornáda sa objavujú, prudké až extrémne zmeny počasia.

Chápem preto, že veľa rozumných ľudí sa ozýva za riešenie ekológie, ochranu životného prostredia – pretože myslia na budúcnosť seba samých, a tiež svojich detí.

 

Uvedomujem si, že niektorým ľuďom chýba súcit…

Aj základná miera empatie so živými bytosťami – všimla som si to vo Zvolene pri príbehu s holúbäťom, ktoré som tam zachraňovala. A pravdaže, aj v mnohých iných situáciách – napríklad v minuloročnom prípade, keď v Poprade bola mŕtva mačka, zjavne vyhladovaná.

Rozumiem preto tomu, že kašlete na africké horské gorily a ich utrpenie, na devastáciu dažďového pralesa v Brazílii, na strieľanie desaťtisícov mustangov v Amerike či likvidovanie miliónov operencov v Taliansku – keď je podaktorým z vás ľahostajný osud aj živých bytostí, na ktorých trápenie sa priamo dívate.

Ja nemôžem len tak prejsť popri zvierati a nepomôcť. Víkendová búrka zúrila a v noci z nedele na pondelok fúkal u nás v horách silný vietor. Včera ráno bolo na ceste vtáčie hniezdo, so štyrmi mŕtvymi mláďatami. Mám úctu aj k mŕtvej bytosti, vzala som ich a odniesla do vysokej trávy, nech tam spočinú v pokoji.

 

Viem čo – to aj o ľudskej hlúposti…

No verila som, že naozaj až takí tupí jednotlivci, ktorí by si sami pod sebou pílili konár nivočením životného prostredia bez akýchkoľvek zábran, u nás azda už nie sú. Však tie klimatické zmeny cíti každý z nás.

Nuž, mýlila som sa poriadne – je ich zjavne dosť. Čo dosť – viac ako dosť…

Cítila som sa nanič nedávno, keď som čítala správu o udusenej labutej mame – ani som k tomu nemohla vtedy nič napísať, lebo by som písala ostro

https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/ruzinov/54904-foto-krasna-labut-sa-kratko-po-vyliahnuti-mladat-udusila-dovod

Ale znovu a znovu nás presviedčajú podaktorí, že hlúposť je neliečiteľná – veď pozrite…

Informácie o plastovej katastrofe na rieke Bodva

https://somzdediny.hlavnydennik.sk/ekologicka-katastrofa-na-bodve-ludia-do-rieky-vyhadzuju-plasty-aj-chladnicky/?fbclid=IwAR3fJyU9bzCUMU51afRipC8D1c85gni5tkmp0wyIwe1yPv87dAAStx1iegY

No čo myslíte, vyhadzovači bordelu, kto bude zodpovedný za zhoršovanie životného prostredia – Putin, Fico, alebo vy sami?

A kto na to doplatí, bordelári? Vy sami – a my s vami.

 

 

Elena    16.7.2019

Kroky v tme 6. – Päťnásobne vyššie náklady za plyn?

18.08.2022

Ideme podporiť Ukrajinu vo vojne s Ruskom odstavením ruského plynu? Pred takýmto krokom bolo potrebné zrealizovať dôsledné odborné analýzy, koľko nás to bude stáť – ako to zvýši cenu plynu reálne pre občanov a pre firmy, ako to zvýši vykurovacie a výrobné náklady, aký dopad to bude mať na našu životnú úroveň. Predpokladám, že vláda a ani naši vydarení [...]

No toto 10. – Ak menej, tak viac. . .

18.08.2022

Ak menej, tak viac – táto úmera funguje v živote v rôznych oblastiach. Platí to tak v živote človeka, ako aj v živote spoločnosti a v prírode celkovo – ak je niečoho menej, je zároveň niečoho viac, Ak je menej spojov vo verejnej preprave, tak je viac problémov s dopravou. Ak je menej dažďa, tak je viac problémov so suchom. Ak je menej peňazí, tak je viac [...]

Kroky v tme 5. – Tí, ktorých si možno kúpiť. . .

17.08.2022

Nie, neodsudzujem tie decká, ktoré za peniaze zjedia špak, pijú vodu zo záchodovej misy, či reagujú na nejakú inú nezmyselnú výzvu na sociálnych sieťach. Nepodporujem, pravdaže, toto ich správanie, len ich neodsudzujem, lebo rozumiem tomu, ako ťažko sa im žije v spoločnosti, v ktorej si možno mnohé a mnohých kúpiť. V ktorej mnohí hlásajú, že úžasný je ten, [...]

Krymský most, ICEYE

Ukrajinská nadácia kúpila pre armádu satelit. Bude mať prehľad o bojisku

18.08.2022 21:19

Ukrajinská nadácia kúpila satelit, ktorý obstaráva snímky zemského povrchu s vysokým rozlíšením bez ohľadu na dennú dobu a poveternostné podmienky.

Gagarinova ulica

V Bratislave kreslia trvalé BUS pruhy na Gagarinovej ulici

18.08.2022 20:40

V týchto dňoch v rámci prác na rekonštrukcii Gagarinovej ulice v Bratislave začali s vyznačovaním trvalých vyhradených jazdných pruhov pre verejnú dopravu, tzv. bus pruhov.

lekár, doktor, peniaze, úplatok,

Komora sestier je sklamaná z Matovičovho návrhu: Takéto zvýšenie platov nestačí

18.08.2022 20:18

Nemôžeme vyjadriť spokojnosť s prezentovaným zvýšením hrubej mzdy sestry a pôrodnej asistentky, reaguje komora.

SR vláda 77. schôdza rokovanie krajniak milan

Krajniak by o druhom pilieri hovoril inak, ak by nebol ministrom, tvrdí investičný analytik

18.08.2022 19:15

Analytik František Burda v podcaste denníka Pravda hovorí o automatickom vstupe do druhého piliera, spolu s praktickými radami mladým o dôchodkovom sporení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,390
Celková čítanosť: 6769925x
Priemerná čítanosť článkov: 2833x

Kategórie