Založ si blog

A prečo nie 6. – A prečo áno, Google? ?? !!

Sledujú nás kadekto – ak niekoho sleduje jednotlivec, volá sa to stalking a vypovedá o nie najlepšom duševnom zdraví dotyčného stalkera.

Ak sa robí odpočúvanie hromadne, volá sa to Google. Alebo aj Amazon, alebo ktovie ako ešte. Údajne je to pre naše dobro – chcú nás lepšie pochopiť a ponúkať nám tak lepšie služby. Odpočúvajú nás, aj keď máme vypnuté zariadenia. Túto informáciu priniesla 16.7. Infovojna.

https://www.infovojna.sk/article/google-priznal-ze-odpocuva-zakaznikov-tieto-zariadenia-nacuvaju-aj-ked-su-vypnute?fbclid=IwAR01cmgUiF58ONJo1ALcxIzKW4jbJs6lqmTh4uksb0VMD0xcf6Txk6lltrI&fbclid=IwAR1V6suUVlqPuVeVQgKdCsz5B-ny4Sy2yPsfBOQxVvFId4o8vjYlhDvApDM.

Spoločnosť Google priznala, že niektorým zamestnancom udeľuje prístup k zvukovým nahrávkam zaznamenaným pomocou hlasového asistenta Google Home a Android.

„Spoločne s jazykovými odborníkmi z celého sveta pracujeme na zlepšovaní hlasovej technológie prepisovaním malého počtu úsekov z rozhovorov – ide o podstatný krok pri zlepšovaní technológie, ktorú podporujú zariadenia ako Google Assistant,“ uvádza Google. Zlomky rozhovorov sú údajne odosielané jazykovým expertom, ktorí vyhodnocujú reč zákazníkov a pomáhajú tak skvalitniť služby, ktoré hlasový asistent ponúka. Nahrávky Googlu sú podľa nich plne anonymné, a namiesto mien majiteľov ich pri analyzovaní označujú číslom. Google začal vyšetrovanie, zaoberajúce sa únikom niektorých nahrávok na verejnosť.

Ako uvádza Infovojna – informácie, ktoré v nahrávkach odznejú, sú však stále súkromné a nechránené. Nie je celkom jasné, ako k nahrávaniu dochádza, no VRT poznamenáva, že v niektorých prípadoch môže majiteľ zapnúť zariadenie omylom, alebo sa zariadenie zapne samostatne, ak niektoré zo slov majiteľa vyhodnotí ako pokyn na zapnutie. Nože, nech nám Google prezradí, aké slová nastavil na automatické zapínanie odpočúvania.

Myslím, že by sa o tom malo hovoriť – a nielen hovoriť, ale aj trestnoprávne riešiť.

Po prvý raz pomenoval tento problém zamestnanec firmy Google v tomto článku

https://www.vrt.be/vrtnws/en/2019/07/10/google-employees-are-eavesdropping-even-in-flemish-living-rooms/

A po druhý raz by ho mal pomenovať každý z nás pre seba. Užívatelia by sa mali spojiť a tieto praktiky Googlu zažalovať s mastným odškodnením pre každého, koho potenciálne odpočúvať mohli. Rozsah informácií, ktoré môžu mať o každom nazbierané, vedie ku ťahaniu nitiek vo veľkej hre, lebo je to o kompromitovateľnosti a vydierateľnosti a možnom predaji vhodných informácií.

Názor si urobte sami. Aj ozvať sa musíte sami.

Ach, je to také orwellovské, drahý Google…

 

 

Elena   17.9.2019

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

Quantum / Daniel Furka / Samuel Furka /

Bratia Furkovci vyvinuli prístroj Quantum. Za desať sekúnd odhalí viaceré ochorenia, vyšetrenie stojí iba pár centov

21.02.2024 09:00

Prístroj slovenských vedcov využíva na diagnostiku umelú inteligenciu.

Robert Fico / Ladislav Kamenický /

Miliarda z Bruselu pre Slovensko sa zasekla na novele Trestného zákona. Je to výstražný prst pre vládu či strašenie opozície?

21.02.2024 09:00

Tému zmien Trestného zákona pozorne sledujú aj európske autority. Okrem toho s našou vládou aj aktívne komunikujú.

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8841483x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie