Založ si blog

A prečo nie 11. – Láska je to, čo nám dáva život. . .

 

Už pozajtra je dúhový pochod – deje sa v mene lásky – teda v mene lásky homosexuálov medzi sebou, a nimi požadovanej našej lásky k nim.

O dôležitosti lásky niet pochýb. Láska je najväčšou silou vesmíru. Aj Biblia hovorí, že v živote nás sprevádza buď láska, alebo strach.

Názov je mnohovýznamový.

 

O láske k sebe…

Nemožno mať rád sám seba a pritom vyhadzovať smeti kade – tade. Ak máme radi seba, potom sa musíme stať vytrvalými bojovníkmi za ochranu Zeme a životného prostredia. Lebo bez zdravého vzduchu, vody a pôdy neprežijeme – neuchráni nás pred tým ani členstvo v „tej správnej politickej strane“.

A že problémov je ďaleko viac, ako si podaktorí uvedomujú, o tom niet pochýb. Nejdem písať o zmenách klímy, každý ich cíti. Dám to, čo si neuvedomujeme bežne – napríklad o tom, ako sa k mnohým civilizačným chorobám a poruchám mozgu, hormonálnym, imunitným môžeme dopracovať. Pesticídy majú množstvo nežiaducich účinkov – rakovinotvorné, mutagénne (poškodzujú DNA) a teratogénne (poškodzujú plod), aj hormonálny a imunitný systém človeka. Mnoho z nich pôsobí bezprahovo – poškodzujúca koncentrácia nie je jasná, alebo pôsobia synergicky, t. j. aj veľmi nízke koncentrácie jednej látky môžu stimulovať účinky látky inej. Hrozivé fakty uvádza o tom článok

https://science.hnonline.sk/biologia-a-chemia/1975959-najstarsie-pesticidy-v-nas-koluju-dodnes

Po druhej svetovej vojne sa u nás začal používať insekticíd DDT, čo je vlastne jedna z prvých „globálnych“ pesticídnych látok. Zakázaný bol v roku 1974. A hoci je veľmi málo rozpustný vo vode, stále ho dnes nachádzame v tukových tkanivách živočíchov a predovšetkým v materskom mlieku cicavcov, teda aj človeka.

Tiež sa merala koncentrácia herbicídu alachlór, ktorý môže byť rakovinotvorný a ktorý sa používal až do zákazu v roku 2008. A tá vychádzala veľmi nízka. Vzbudilo to dojem, že žiadny problém vlastne neexistuje. Dnes však vieme, že je potrebné merať koncentráciu jeho metabolických produktov, napríklad alachlóru ESA a OA. Ak sa totiž zameriame na ne, zistíme, že koncentrácie tejto látky vo vode sú na mnohých lokalitách značné. Niektoré metabolity pesticídov majú potenciálne ešte horšie environmentálne alebo zdravotné dôsledky, než má materská látka. Ani nevieme, ktorú konkrétnu látku treba vo vode sledovať, pretože neexistuje žiadny register, z ktorého by bolo zrejmé, aké postreky poľnohospodári v danej oblasti používajú. Pri súčasnom množstve chemických preparátov používaných v poľnohospodárstve (asi 300) je totiž nereálne robiť rozbory na všetky.

Navyše v podzemných vodách dochádza k ich hromadeniu. Pri rozboroch nachádzame látky desať a viac rokov zakázané. Žiadny pesticíd nemožno považovať za látku úplne bezpečnú.

Pridám k tomu ešte jednu informáciu – pribúda ľudí s alergiami. Odborník v oblasti imunológie profesor Stříž poukazuje na zhoršovanie epidemiologickej situácie a na fakt, že alergény v kyslom prostredí menia chemickú štruktúru a stávajú sa dráždivejšími.

Takže, ak máme radi seba, mala by nás zdravosť životného prostredia a jeho ochrana zaujímať podstatne viac, než to, čo „nechtiac“ pretrčila, či aké gaťky si kúpila ktorá celebrita.

 

Láska k iným…

Niekedy mi pripadá, že v súvislosti s láskou a iným ľuďom mnohí hovoria len o tom, čo by mali oni sami dostať.

Veľkou témou, prepájanou s láskou, je migrácia. Láska k blížnym by ale nemala byť zneužívaná – a ja celú situáciu s migráciou pokladám za organizovaný podvod. Stačí sa pozrieť na obrázok, ako sa hrá so súcitom – ostro sa pýtam, koľko rokov má tá pani na obrázku s dieťaťom v náručí?

https://www.webnoviny.sk/do-rima-prileteli-desiatky-utecencov-z-libye-osn-evakuovalo-aj-deti-z-dalsich-krajin/

Popri kultúrnych a náboženských stretoch prináša migrácia aj zdravotné riziká. Epidémia eboly v Kongu s viac ako 1600 priznanými obeťami je varovná.

https://www.webnoviny.sk/v-kongu-vyhlasili-stav-ohrozenia-epidemia-eboly-si-uz-vyziadala-stovky-obeti/

 

Láska k „iným“ iným…

Myslím, že najväčšou tragédiou sa stáva „dúhovanie“ pre normálnych homosexuálne orientovaných ľudí. Lebo postoje verejnosti sa voči nimi znegatívňujú v dôsledku zvrátených exhibicionistických prezentácií ľudí, ktorí by potrebovali skôr dohľad psychiatra ako verejné predvádzanie sa.

Fotografie, na ktorých sa prezentujú takéto indivíduá, lezúce takmer nahé po ulici  a v sprievode s nimi idú rodičia s deťmi, tak to by som stíhala za ohrozovanie a zanedbanie mravnej výchovy. Nerozumiem tomu, čo chcú títo rodičia naučiť svoje deti – že je to normálne správanie? Takúto rôznosť máme akceptovať? Poznám veľa inteligentných ľudí, ktorí žijú v homosexuálnych zväzkoch a nemyslím si, že ktokoľvek so zdravým úsudkom by s nimi mal problém. No naozaj sa mi nepáči ten chorý tlak na „rovnosť práv“ fílií všetkého druhu.

Ak sa hovorí o podpore pochodu, ktorý sa má dúhovo konať už pozajtra, mňa najviac zaujíma to, či peniaze ktorými pochodujúcim prispelo napríklad Ministerstvo spravodlivosti SR (tuším 7000 eur?) nie sú viazané účelovo a či ich použitie organizátori nemusia nijako zdokladovať (to ma zaujíma, keďže pochodujúci uvažujú nad ponechaním peňazí na „budúcoročný veľký pochod“).

 

Záverom…

Láska má veľa podôb, hovorí sa. Ja si myslím, že má len jednu – láska je tam, kde sme sami sebou, bez pretvárky a klamstiev.

Láska je to, čo zostane, keď zmiznú všetky pretvárky a klamstvá.

 

Elena  18.7.2019

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Robotyne, streľba do zajatcov

VIDEO: Unian: Ruskí vojaci postrieľali vzdávajúcich sa ukrajinských zajatcov

21.02.2024 08:00

Moskva a Kyjev sa od ruskej invázie na Ukrajinu obviňujú zo zabíjania vojnových zajatcov.

Viagra

V španielskom meste Don Benito zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou

21.02.2024 07:44

Kňaz bol v meste dobre známy a tešil sa obľube miestnych. K zadržaniu došlo v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom - svojím životným partnerom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8841297x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie