Založ si blog

Očami dieťaťa 6. – Ako SaS k nešťastiu prišla. . .

 

Poviem pár slov o tom, ako SaS k nešťastiu prišla. A pouvažujeme spolu, kedy k nemu prišla…

 

SaS má aj šťastie…

Práve som sa vrátila z ciest v mierumilovnej nálade. S množstvom podnetov na uvažovanie, úsmevom a mojou novou hodvábnou šatkou zo sekáča. Ten sýtožltý odtieň na nej ma očaril. Vytešovala som sa ňou cestou v buse a rozosielala som nadšene  jej fotky na facebooku.

SaS má aj šťastie teda, lebo inak by môj blog bol o hodne tvrdší. A že by bolo o čom…

Draka zobudili vo mne mamy zo skupiny, ktoré ma zavalili správami, aby som sa ozvala ku komentáru, ktorý uverejnila pani poslankyňa za SaS Cigániková. A potom skutočnosť, že tá pani poslankyňa sa rozhodla môj príspevok zmazať. Tak som dala ešte jeden – obidva tu uvidíte.

 

No čo budem dlho vykladať, dám celý komentár pani poslankyne Cigánikovej, ktorý dnes uverejnila pred 2 hodinami na fb Janka Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo.

Či a ako by bolo zdravotníctvo fungujúce pri jej nápadoch – ponechám na úvahu čitateľov…

 

Janka Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo

2 h ·

BIČ NA ZDRAVOTNÍCKY PERSONÁL❓
Ministerstvo spravodlivosti zavádza zákon, ktorý definuje bielenie zdravotnej karty ako trestný čin. Podľa jeho vyjadrení je to reakcia na niekoľko podnetom od občanov, hlavne od rodičov, ktorým deti zomreli v zdravotníckych zariadeniach. Zároveň má tento krok viesť k tomu, aby sa so zdravotnými dátami zaobchádzalo zodpovednejšie. Samozrejme, ak by sa stala v zázname opodstatnená chyba, môže ju personál opraviť, ale transparentne. Od augusta teda lekárom alebo zdravotníkom, ktorí úmyselné zmenia, prepíšu alebo odstránia záznam v zdravotnej dokumentácii bude hroziť od 6 mesiacov až do 8 rokov väzenia.
Nešťastní rodičia neprišli o svoje deti preto, že im niekto chcel zámerne ublížiť, ale nasjkôr pre chyby spôsobené nevyhovujúcimi pracovnými podmienkami, vyhorením a únavou. Toto sa nijako nezlepší účinnosťou tohto zákona, skôr zhorší. Viac zavretých sestričiek nám nevráti stratené životy, ale môžeme sa snažiť vytvoriť zdravotníkom také podmienky, aby robili čo najmenej chýb a robili svoju prácu s nadšením. Výsledkom bude menej nešťastných rodín na oboch stranách – u zdravotníkov i pacientov. O toto sa snažme, aj keď je to ťažšia a zložitejšia cesta.

 

Pridala tam aj fotku, ako leží dolu hlavou, no poviem vám – aspoň tá bola symbolicky výstižná, lebo pri jej expertnom vedení podľa mňa by bolo dolu hlavou celé slovenské zdravotníctvo.

 

Moje komentáre k príspevku:

Pani Cigániková, vy sa nehanbíte takto verejne tárať? Nehanbíte sa bagatelizovať smrť našich detí?

A druhý:

Naše deti zomreli nie pre únavu lekárov, ale pre ich nezodpovedný a neodborný prístup. Vaše myšlienkové pochody sú pre mňa záhadou – aká únava vedie lekára, aby falšoval dokumentáciu? Pokladáte za normálne, aby nejaký zdravotník falšoval dokumentáciu a dokonca sa to snažíte ospravedlňovať verejne – pochopila som dobre tento Váš príspevok????!!

 

SaS k nešťastiu prišla…

Rozhorčené komentáre pod príspevkom sa objavili ihneď. Ako to výstižne napísala jedna z mamičiek, Dominika,

Dominika Sebinková Obranovat trestný čin usmrtenia je odvaha. Obranovat ľudí, ktorí niekoho zabili…Neviem… S vašimi názormi dúfam, že nikdy nebudete ministerkou zdravotníctva

Myslím, že SaS s hlasmi kohokoľvek z ľudí, ktorých blízki zomreli vinou zdravotníkov a našich príbuzných v žiadnom prípade nemusí rátať. Poviem vám, intenzívne uvažujem, či k nešťastiu prišla SaS len týmto komentárom, alebo či k nemu neprišla už dávnejšie, keď dostala nápad, že ich expertom na zdravotníctvo bude pani poslankyňa Cigániková.

 

Záverom…

Takto si váži zástupkyňa strany SaS ľudské životy, aj spravodlivosť.

Bagatelizuje poslankyňa nielen smrť našich detí, ale i trestný čin falšovania zdravotníckej dokumentácie.

K tomu už hádam niet čo dodať…

Ja si na rozdiel od Dominiky, ktorej komentár s jej súhlasom uverejňujem vyššie, nemyslím, že ide o odvahu – je to nehorázna drzosť, aby poslanec NR SR verejne obhajoval trestné činy.

Navrhneme v mene matiek Otvoreného listu premiérovi, aby ak poslanec obhajuje či bagatelizuje verejne trestný čin, bol zbavený mandátu.

 

 

Elena    29.7.2019

 

 

P.S.: Pani poslankyňa Cigániková po mojich komentároch zázračne prišla ku sebakorekcii, status zmazala. Ale my máme printskreeny, takže autorstvo nie je problém preukázať.

Aká je pravda 7. – Fiflena a mažoretka. . .

16.06.2021

Ach, veď nech sa fintia fifleny, keď ich to baví. A mažoretky nech poskakujú, keď chcú. Sme rôzni – líšime sa vzhľadom, postavením, majetkom, hodnotami, takže sú pre nás dôležité rôzne veci – hovorím zhovievavo. Neposudzujem ľudí podľa výzoru, postavenia, majetku – a nepúšťam do svojho života ľudí, ktorí podľa toho posudzujú. Niektorí [...]

Aká je pravda 6. – Ospravedlní sa rakúska veľvyslankyňa verejne?

13.06.2021

No, ako som povedala v minulom blogu – havrany potrebovali moju pozornosť. Lebo na správu o havranoch som natrafila. Ako tu 25.mája tento rok niekto z Rakúska nabehol cez hranice rovno na Chránené vtáčie územie u nás a strieľal do havranov. Informáciu o tom prípade priniesol časopis Poľovníctvo a rybárstvo 7.6. 2021, v článku v linku sa píše [...]

Aerian 6. – Čas búrok. . .

13.06.2021

Za oknom v šere rána ticho spievajú vtáci. Šedastomodrá obloha svitaním čoskoro zbledne, a potom sa náhle rozžiari slnkom. Možno, lebo pršalo väčšinu noci povedala som si – a veru vyšlo, jeho prvé lúče už zlátia krajinu. Bretku mi namiesto Havranej doliny Zámer sveta opakovane prisúval – nakoniec tam i čarokrásne modré vážky vytiahol – ale odolala [...]

Nina-Khrushcheva-1

Chruščovová: Kovbojský štýl na šéfa Kremľa neplatí

16.06.2021 23:56

„Keď máte Putina za stolom, tak je to vždy lepšie, než keď vás pri každom kroku omína - ako hnisajúci tŕň v päte,“ hovorí pre Pravdu na profesorka newyorskej univerzity New School Nina Chruščovová.

Liptovská Lúžna, medveď

Šelma muža asi nepočula. Medvede sa v okolí dediny premávajú bežne

16.06.2021 22:25

V malebnej obci Liptovská Lúžna natrafili na šelmu už mnohí, no až keď medveď zabil muža, prepadol ich skutočný strach.

Petržalka / Bytovka / Panelák / Hasiči / Požiar /

V bratislavskej Petržalke zomrelo po páde z 11. poschodia dieťa

16.06.2021 20:25

V tejto súvislosti začal vyšetrovateľ piateho bratislavského okresu trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

globsec korčok

Ministri zahraničných vecí V4 hovorili na Globsecu o pandémii a budúcnosti EÚ

16.06.2021 19:24

Ivan Korčok konštatoval, že jednotlivé členské krajiny neboli na koronakrízu pripravené.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,024
Celková čítanosť: 5082828x
Priemerná čítanosť článkov: 2511x

Kategórie