Založ si blog

Očami dieťaťa 9. – Roztavte ľad v srdciach. . .

 

Roztavte ľad v srdciach… povedal Angaangaq.

O ňom a o jeho slovách, aj o nás, našom poznaní a našom kontakte so Zemou uvažujem v tejto chvíli.

 

V horách sa teraz parí, hustá biela hmla sa dvíha v diaľke…

Mám rada také podažďové pariace okamihy tu v horách, vždy mi pripadalo, že tak les dýcha.

Pršalo u nás celé popoludnie, dážď občas ticho šumel, občas sa valil z oblohy prudko a náhlivo. Blýskalo sa a hrmelo hlasno, búrka ešte ani zďaleka nepovedala posledné slovo. Stála som pri bytovke, celá mokrá a podchvíľou som pokrikovala: “slon, slon“. Nie, nezbláznila som sa – volala som domov nášho kocúra, ktorý tiež kdesi mokol v daždi. A chcela som vysypať bioodpad – pravdaže, hneď ako sa prestane blýskať. Nebojovala som s dažďom, cítila som hlboké prepojenie s ním a Zemou.

 

Angaangaq

Každý deň posielam prosbu o uhasenie požiarov na Sibíri, niekoľkokrát denne, úprimne, z celého srdca prajem utíšenie ohňa i vody ťažko skúšanej krajine, tak intuitívne. Myslím, že naše úprimné prianie pomáha liečiť Zem. Prosím, prosím, zaželajte v tejto chvíli Sibíri utíšenie. Ďakujem.

A dnes mi prišla kniha, ktorá mi to ujasnila – napísal ju grónsky šaman Angaangaq. Má podtitul Výzva k duchovnej zmene klímy. Píše o tom, že nadviažeme spojenie so Zemou, ak roztavíme ľad vo svojich srdciach. Presne to som teraz potrebovala, túto knihu, cítim to veľmi silne. Videla som z nej zatiaľ len trochu, ale je prekrásna.

Je to zvláštne, ako sa všetko skladá. Ach, hej, poznanie sa vinie našim životom ako niť, prichádzame k tomu, k čomu máme prísť. Zámer sveta mi posúva čriepky poznania, prijímam ich niekedy s väčším vzdorom, bolestne, ale v tomto období s úctou. Ako to povedala pani Emoke predvčerom k projektu – veci pôjdu takto, aj keby ste vôbec nič nerobili. Kdesi hlboko v sebe viem, že má pravdu. To, čo mi povedala k budúcnosti, čas ukáže. No dobre, niečo poviem – dala prepojenie s nejakou akciou a októbrom, a po príchode domov som v pošte našla pozvánku na vzdelávanie v októbri.

Ale vráťme sa k šamanovi. Hovorí o previazanosti všetkého živého, presne ten pocit v daždi  som mala – a občas sa mi vynára v rôznych situáciách. Angaangaq v tej knihe ukazuje, že o koľko lepšie si voči Zemi vedú živočíchy a rastliny a minerály ako my, a že by sme mali spojiť sa opäť so Zemou, pretože to vylieči ju i nás samých. Že by sme mali budovať nový, láskavejší svet bez pýchy a sebapreceňovania, v ktorom sa poznanie a múdrosť spoja.

 

Záverom…

Dáme nejakú koincidenciu záverom. No a nech mne niečo povie. Tak tú vám neprezradím, je hodne osobná. Poviem len toľko, že je to presné.

Dám inú. Čím väčší kus cesty k sebe samému prejdeš, tým väčšiu máš povinnosť pomáhať ostatným.  To je krásna myšlienka, pripomína mi tú moju predstavu „belenia“ na duchovnej ceste. Čím viac zbelieme, tým väčšie je poslanie pred nami. Ach, veď hovorím, mám pocit, že si s tou knihou porozumiem.

 

 

Elena 31.7.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Povedz mi 7. – Hlboké posolstvo. . .

29.07.2020

Najhlbšie v mojom srdci je uložená myšlienka, ktorá pochádza z Biblie. Prvý list apoštola Pavla Korinským je to, ktorý hovorí „… a tak teraz ostáva viera, nádej a láska, tieto tri, no najväčšia z nich je láska…“ 1. Korintským 13.13 Boh týmito slovami zanecháva posolstvo každému a stopu v životoch nás všetkých. V týchto slovách je hlboká [...]

Povedz mi 6. – Signály rizika. . .

29.07.2020

Boh chce mier. A ľudia tiež. Naozaj máme peniaze v tejto dobe vyhadzovať na ďalšie zbrojenie? To je otázka, o ktorej uvažujem v tejto chvíli. A to na základe správy o nápade Naďa na ďalšie vrážanie peňazí u nás do zbrojenia. https://aktualizovane.sk/nad-nevie-co-s-peniazmi-slovensko-by-mohlo-kupit-nove-vrtulniky-black-hawk-za-50-milionov-dolarov/ Celý rad signálov [...]

Povedz mi 5. – A nechcel by si radšej nejakú inú princeznú?

24.07.2020

Rozprávkový príbeh o oprave cesty medzi Prednou Horou a Muráňom a rozprávka o princeznej so zlatou hviezdou na čele majú niečo spoločné. Prezradím vám, že čo. Búrka zničila cestu… Rozprávkový príbeh o oprave cesty máme z podania predsedu BBsK, pána Luntera. Porozprával v reportáži TA3, ako peniaze na opravu spadnutej cesty medzi Prednou Horou a Muráňom [...]

Ružín, čistenie, kombajn

Ružín je zaplavený odpadom, nádrž čistil špeciálny kombajn

05.08.2020 22:00

Čistenie vodnej nádrže Ružín stojí Slovenský vodohospodársky podnik ročne 60- až 80-tisíc eur. Teraz im pomohol špeciálny stroj.

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,633
Celková čítanosť: 3840745x
Priemerná čítanosť článkov: 2352x

Kategórie