Založ si blog

Kvapky srdca 3. – Lunter sľúbil nové cesty, ale. . .

 

V revúckom okrese sa rozbehla oprava ciest.

Konečne, povedia si mnohí – však to lepenie dier na cestách bolo neefektívne a po mesiaci bol stav rovnaký, ak nie horší. Niet sa čo diviť, že situácia bola postupne čoraz menej prijateľná. Bolo skutočne veľkým umením a ešte väčším ničením svojich áut jazdiť po nich.

Už – už to vyzeralo, že sa naše cesty budú môcť rovno ohradiť a používať pre cvičenia armád NATO ako tankodrom, keď sa na nich zrazu objavili akési objekty a viaceré postavy. Nešlo o mimozemšťanov a ich lode, ale o kužele označujúce práce na ceste, stroje a cestárov. Robia zároveň na viacerých miestach okresu, v štýle „kade-tade“ – ako som zistila v rámci mojich tohtotýždňových ciest.

Práce nepopierateľne postupujú, opravený  kus cesty je čoraz väčší. Obmedzenie dopravy, presnejšie jej spomalenie, prijala väčšina ľudí pokojne – „veď treba konečne dať tie naše cesty do poriadku“. Cesta síce v okolí Prednej Hory určite nenapĺňa parametre cesty prvej triedy, ale tým si nelámem teraz hlavu – predsa nebude problém to preukázať, keby z nej niekto raz cestu prvej triedy robiť formálne chcel.

Televíziu dlhodobo sledujem len občas, v posledných mesiacoch naozaj výnimočne. Kedysi som však videla, ako vyzerajú cesty tuším v Holandsku – svetielka milujem, a tá cesta v noci svietila. Ach…  Veď dobre, nie som zasa natoľko naivná, aby som to svetielkovanie ciest očakávala aj tu. Ale aspoň rovné by byť mohli. Nie som odborník, zato som detailista. Preto uvažujem, či tie cesty nakoniec upravia nejako do úplnej dokonalosti na záver, lebo sa mi nepozdávajú na pár miestach na tom „už opravenom“ akési nerovnosti.

Včera som túto svoju obavu aj pomenovala nahlas dcére cestou do práce s nádejou v hlase – „azda to ešte doladia a vylepšia“

(no áno, štvrtok a piatok, svoje prvé dva dni dovolenky, som trávila ešte stále pracovne – vlastne aj dnešok, no štatistiky sú konečne uzavreté, dnešné Jazmínkine narodeniny oslávené, zajtra povnášam všetky kvetináče na zazimovanie  a budem prosiť Zámer sveta nech nesneží, aby som na Červenici nezmrzla).

Lenže ktovie, či tie cesty dovedú ku dokonalosti – lebo počúvať tomu, čo iní hovoria, treba s porozumením. Pretože Lunter síce občanom kraja sľúbil zrealizovať opravu – nové cesty, ale pozor, nesľúbil nikomu z nás kvalitné nové cesty.

 

Elena   14.9.2019

 

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7738945x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie