Založ si blog

Kvapky srdca 2. – Kráľovná plesu. . .

Vidíte tú nádhernú dvojicu – kráľa a kráľovnú plesu z februára 2014 na Gymnáziu Ivana Kraska v Rimavskej Sobote? Vznášajú sa sálou v rytme hudby.

 

Kráľovná plesu – dievčina s nežným úsmevom a uhrančivými očami – sa volá Simonka. Je dobrá študentka a vyniká mnohorakými záujmami.

 

O dva mesiace po plese, v apríli 2014 – získala napríklad druhé miesto v súťaži gymnázia o najkrajšiu fotografiu stromu.

 

A o dva roky od plesu sa objavila na facebooku  10. februára v roku 2017 táto úpenlivá prosba:

Prosím, modlite sa urgentne za dcérku mojej sestry – Simonka Mináčová, 19-ročná,  je na ÁRO v nemocnici v Lučenci. Po zápale priedušiek a liečbe antibiotikami nastala zlá reakcia organizmu – úplné zlyhanie imunity. Momentálne už nemá žiadne obranné látky, pásový opar na tvári, lekári už 2x museli postúpiť proces oživovania. Ten zápal v organizme zasahuje srdce. Nie je možné ju už prevážať a v Lučenci postrádajú odborníka v oblasti imunológie. Chce to zázrak!

Ďakujem za modlitby. Momentálne (20:00) má nasadené najsilnejšie antibiotiká, má vysoké teploty (42°C). Od obeda ale nebola potrebné ďalšia resuscitácia (ráno bola jedna a do obeda po prevoze na ARO bola ďalšia). Aj podľa lekárov na ARO to chce Boží zázrak.

                                                                          Michal Kevický

 

Je rok 2019 – aj v tomto roku si na gymnáziu spomenuli na troch bývalých absolventov, ktorí medzičasom zomreli, patrí k nim aj Simonka.

 

 

Jej mama Nataška je jeden z najláskavejších ľudí, akých poznám. Pridala sa k nám, mamám Otvoreného listu premiérovi. Jej celý príbeh som opísala v tomto blogu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/09/15/na-kridlach-vetra-10-spozname-simonku/

 

Ja neviem, prečo my mamy prežívame ešte bolestnejšie výročie narodenín našich mŕtvych detí, ako samotné výročie ich smrti. Možno preto, že na nás dolieha predstava, ako mohli s nami oslavovať svoje narodeniny, sfukovať sviečky na torte, tešiť sa z darčekov, žiť…

Simonka by zajtra oslavovala krásnych 22 rokov…

 

 

Elena  13.9.2019

P.S.:  Nataška,  Simonke i Tebe   https://www.youtube.com/watch?v=zmVM9xglVX4

 

 Fotografie sú z rodinného albumu rodiny a uverejnené so súhlasom mamy.

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 08:35

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227359x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie