Založ si blog

Navždy 4. – Kvapka dobra denne. ..

Dokázali sme to.

A tak obrovské ĎAKUJEM poviem v tomto blogu komusi. Pretože niekedy stačí malá kvapka dobra, či jeden jediný podpis – a dokážeme spraviť zázrak. Spomeniem aj ruské medvede a to, ako všetko so všetkým súvisí.

No to je dosť, nie?

 

ĎAKUJEM…

Nadránom som objavila v maili správu o Tafide. Ja teraz dám správu o stave sveta a kvapke dobra – no, myslím, že to rozhodne nie je malá kvapka. Ňou ste možno aj vy svojim podpisom prispeli k tomu, že Tafida žije.

O Tafide Raqeeb som písala v mojom blogu v lete

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/08/02/ocami-dietata-11-tafida-budeme-sa-prizerat-ako-zomiera/

A boj za jej život sa nám podarilo vyhrať – dieťa je už v Taliansku, lekári Detskej kliniky v Janove ju budú môcť liečiť. Ľudia z celého sveta svojimi podpismi prispeli k tomu, že britskí lekári nemohli jej život ukončiť a rodičia dostali právo svoje vlastné dieťa odviezť talianskym odborníkom, ktorí ju chcú liečiť.

Úprimne ďakujem všetkým z vás, ktorí ste svojim podpisom prispeli ku záchrane jej života.

 

O malých kvapkách dobra som uvažovala dnes…

O dobre a jeho šírení by sme mohli debatovať dlho, na tú tému ma namotáte asi vždy. Veď viete, mohli by sme kvapky dobra rozfukovať, ako semienka púpav – niesol by ich vietor svetom a zapadali by aj do tých najmenších škár.  A raz by niektoré z nich vyrástli, však…

Príklady o tom, že niekedy stačí dobra kvapka, a ďalšia kvapka – a stane sa zázrak, ktorý nám zahreje srdce, by ste zrejme vedeli vytiahnuť z pamäte tiež. Ja som v súvislosti s kvapkami dobra ulietla myšlienkami k víkendovej skúsenosti z Česka. Možno aj preto, že som uvažovala, či vyraziť zajtra ráno do Žiliny dcére pre mobil – pretože práve tam ho majú vo farbe, ktorá sa jej páči. Zaváhala som, lebo minule ma tam preškoľovali policajti ako nemám kŕmiť holuby – a porovnala som to s pražskou skúsenosťou z nedele. Podelila som sa i tam s holubmi o jedlo, pravdaže – na nočnú cestu domov som si kúpila v Bille dva celozrnné rožky, tak jeden z nich som dala holubom. Ako som ich kŕmila, vynorili sa dvaja policajti. Och, preškoľovanie ma čaká, vzdychla som si v duchu nenadšene. No kdeže – pozdravili ma, odzdravila som – a na to mi milo povedali, že slovenčinu milujú. Prehodili sme s úsmevom pár viet (ani slovo o holuboch) – a oni šli potom občanov chrániť proti zločinom ďalej, roznášať pocit pohody a bezpečia. Nuž tak, Žilina…

 

Všetko so všetkým súvisí…

Na ruskom Ďalekom východe útočia medvede. Ktovie prečo, kývnete možno plecom. Obrovské požiare na Sibíri zničili ich domovy a vyhnali tie z nich, ktoré prežili, kamsi bližšie ku ľudským obydliam, do neznámeho prostredia hľadať potravu. Koľkí si povedali, že ich sa to netýka, ak horia lesy – okrem dymu, ktorý im prekážal. V skutočnosti sa také veci týkajú každého z nás – šamani tomu hovoria „sieť života“ – a úprimne by sme mali súcitiť s utrpením zvierat. Koľko z nich tam čakala hrozná smrť – a niektoré z tých požiarov pritom vraj spôsobili ľudia úmyselne. Posielala som Sibíri každý deň s láskou  a úctou energiu, nebudem tajiť – aj stále posielam, nech sa krajina „zahojí“. Na spálenisku postupne vyrastie nový les, nech tam proces úzdravy prebehne čo najrýchlejšie.

Napriek tej snahe o každodennú kvapku dobra úsilie o  jeden krok nezvládam – a ako sa blíži koniec mesiaca, narastalo moje odhodlanie použiť veľkú kliatbu voči istej osobe. Zámer sveta sa ma v tieto dni snažil trochu upokojiť – ukázal mi niečo konštelačne a bolo to silné poznanie, aj pár múdrych myšlienok o prekliatiach a požehnaniach mi k tomu dal – ale moje pocity to nezmenilo. Dokonca Honza ide stavať konštelácie budúci víkend, ale nepôjdem. Neviem, kto by mi mal povedať „no tak, pokojne“, aby som to bola ochotná počuť a prijať, uvedomila som si, ako som sa vnútorne otočila od všetkých. Spravila som aspoň malý krok – nevládzem sama pohnúť s tým, priznala som si dnes a požiadala som Zámer sveta o pomoc. Nuž, uvidíme.

Čas pokročil – a tak vám posielam malú kvapku dobra – z tých všemožných požehnaní, čo ku mne priputovali, sa mi najviac páčilo jedno starokeltské požehnanie „nech vás mágia objíma…“

Tak „nech vás mágia objíma…“

 

Elena  24.10.2019

 

Fotografia je moja, pravdaže.

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Angela Merkelová

Prieskum: Merkelová nebude po konci svojej vlády chýbať viac ako polovici Nemcov

25.09.2021 08:54

Naopak, 38 percent respondentov prieskumu verejnej mienky inšitútu Civey uviedlo, že odchádzajúcu nemeckú kancelárku budú v politike postrádať.

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583676x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie