Založ si blog

Plamenne 1. – Čo by mal Ústavný súd pozastaviť. . .

Ústavný súd by mal byť výkonný a nezávislý od politiky. Mal by postupovať tak, aby u občanov nevzbudzoval podozrenie z nekorektnosti a neobjektivity.  Je to ale skutočne u nás tak? Dajte si odpoveď na túto otázku sami – ja za mňa hovorím, že NIE.

Ústavný súd SR vyhovel žiadosti pani Čaputovej a pozastavil účinnosť 50-dňového moratória – dočkali sme sa správy v médiách

https://www.teraz.sk/najnovsie/prezidentka-vita-ze-us-pozastavil-u/436572-clanok.html.

K tomu mám dve pripomienky:

Tá prvá z nich je, že mne osobne sa to 50-dňové moratórium páčilo, lebo predvolebne sa rozbehne bezbrehé táranie a ohlupovanie ľudí. Nepotrebujem, aby ma ktosi inštruoval koho mám voliť, ja už svoj názor mám na uchádzačov o riadenie našej budúcnosti. Ani aby mi sľuboval ktosi kadečo, už verím len činom a žiadne prázdne slová ma o ničom nepresvedčia.

Tá druhá z nich je, že Ústavný súd by mal jednoznačne a dôsledne konať rovnako i čo sa týka podania pána Harabina –

https://dennikn.sk/minuta/1439292/

od apríla si doteraz nenašiel Ústavný súd SR čas na to, aby rozhodol v takej zásadnej veci. Pripomeňme si, že – ako uvádza článok na spomenutom linku –

Štefan Harabin podal na Ústavný súd sťažnosť aj po druhom kole prezidentských volieb. Vychádza pritom z rovnakých dôvodov ako po prvom kole. V podaní označil voľby za nezákonné a neústavné, navrhuje vyhlásiť ich za neplatné a opakovať ich.

Podľa Harabina Zuzana Čaputová ako víťazka volieb pri financovaní svojej volebnej kampane obišla zákon, a to aj v dôsledku kumulácie priamej podpory kandidáta Roberta Mistríka, ktorý pred voľbami odstúpil, a tretích strán.

Raz darmo, nemá moju úctu tá pani. Nemôžem sa o prezidentke vyjadrovať verejne urážlivo, aj keď to nie je nič osobné – ja si vo všeobecnosti nevážim ženy, nadväzujúce mimomanželské známosti počas trvania manželstva. Myslím, že o nás vždy vypovedá to, čo robíme – a že sa v každej životnej situácii dá postupovať čestne alebo nečestne. Naša voľba o nás hovorí veľa. Pre mňa je dôveryhodnosť dôležitou hodnotou, rovnako aj lojalita, záväzok  – ľudí, ktorí túto hodnotu svojim konaním porušujú, pokladám za nespoľahlivých pre rôzne životné situácie. A samozrejme viacero výhrad ohľadne jej zápočtov praxe a zamestnaní zaznelo, to tiež beriem v tých intenciách vyššie uvedeného – že sa mi moja skúsenosť o miere spoľahlivosti človeka vo vzťahu ku určitým znakom v jeho konaní plne potvrdzuje. Toľko k tomu.

Bez ohľadu na môj osobný názor o nej –  určite by ohľadne toho Harabinovho podania Ústavný súd  mal konať ,a do času svojho rozhodnutia by mal pozastaviť výkon funkcie prezidenta pani Čaputovej, lebo veď čo ak rozhodne v prospech námietky Harabina? Všetky jej rozhodnutia budú v takom prípade neplatné, aj jej podpisy zmlúv, aj všetko – no ten chaos čo by nastal si nechcem ani predstaviť. Naozaj je žiaduce, aby vo veci Ústavný súd SR rozhodnutie neodkladal.

 

Elena  19.12.2019

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Notre Dame, paríž, vojak

Bezpečnosť počas olympiády v Paríži posilnia aj vojaci a policajti zo zahraničia

13.04.2024 13:12

Po útoku Islamského štátu na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal 144 obetí, zaviedlo najvyšší bezpečnostný stupeň.

fico, danko, pellegrini

Fico by chcel Danka na poste šéfa parlamentu. Hlas to odmieta, odkazuje na koaličnú zmluvu

13.04.2024 12:42, aktualizované: 13:28

Hlas pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu tieto pomery nezmenili.

Súdna rada, Ján Mazák

Časť členov Súdnej rady chce opäť odvolať jej šéfa Mazáka, za neoprávnené zbieranie informácií

13.04.2024 12:15

Predseda Súdnej rady Mazák hrubo zneužil svoju funkciu na neoprávnené zbieranie informácií voči konkrétnym sudcom, uviedli jej členovia Kosová a Šamko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8965818x
Priemerná čítanosť článkov: 3148x

Kategórie