Založ si blog

Hrejivo 10. – Štvrťstoročie. . .

Prezradím vám teraz ako môžeme ušetriť dve a pol miliardy (možno už aj viac ako tri) za jediný rok.

A poviem vám aj o jednej štvrťstoročnici, ktorou sa veru nemožno chváliť. Štvrťstoročie je doba, ktorá je úctyhodná – poviete si možno v duchu. V tejto chvíli vám poviem o 25 rokoch, ktoré sú obrovskou hanbou…

Ach, nie, počkajte, v niečom je tá štvrťstoročnica predsa len hodná úcty.  Tak dnes o jednej štvrťstoročnici – o obrovskej hanbe, aj o úcte. A o pani Anne zasa raz, pravdaže, aj o pani Anne, jej mužovi a našom súdnictve aj zdravotníctve.

 

Je to hanba, obrovská hanba…

Ak si kladiete otázku, ako v tomto štáte môžeme ušetriť za rok dve a pol miliardy (dnes už i cez tri miliardy to môžu byť), tak ja vám to teraz zopakujem – lebo už pred časom som to zverejnila v blogu DNES 103. – Viem ako účinne ušetriť v roku 2016 na Slovensku dve a pol miliardy alias Obete. 

Vtedy som napísala, že viem ako môžeme ušetriť tie veľké peniaze v priebehu jediného roka v tomto štáte – a teraz to poviem aj vám. Je to úplne jednoduché. Zrušme políciu, prokuratúru a súdy.

Aj som to zargumentovala v tom spomenutom blogu – nejdem sa tu opakovať.

Za tými slovami si stojím i dnes.

Sú podložené skúsenosťami nielen mojimi, ale aj ďalších rodičov detí mŕtvych vinou lekárov a ľudí, ktorým zomreli vinou lekárov partneri či rodičia.

Moje slová potvrdzuje aj článok o pani Anne, jej mužovi a jej zúfalom boji za spravodlivosť, ktorý trvá už viac ako štvrťstoročie, priniesol ho včera glob.sk

https://glob.zoznam.sk/anna-sa-sudi-s-dvomi-nemocnicami-uz-dlhych-25-rokov-jej-muza-zabila-zabudnuta-kanyla-v-tele/?

Keď som pred časom písala blog o pani Anne, niektorí ani neverili, že nejde o vymyslený príbeh. Ibaže je pravdivý – na Slovensku sa totiž dejú v súdnictve veci, ktoré ani Andersen nenapisal.

Na Slovensku majú totiž všemožné ľudské práva páchatelia trestných činov, ale ich obete nie. Veď načo aj? A kým páchateľ sa v tom lepšom prípade povaľuje vo väzení a skladáme sa mu na pohodlný život, v tom horšom prípade si žije spokojne doma akoby sa nič nestalo a spravodlivosť ho nedobieha – tak obeť nesie následky jeho činu a zápasí s nimi celoživotne.

Pani Anna po preukázanom pochybení, ktorým lekári zavinili smrť jej muža

 (hlavnou príčinou jeho smrti bolo prepichnutie srdca 17-cm kúskom hadičky, ktorú mu zabudli lekári v tele),

zostala sama s dvomi malými deťmi, z toho jedno bolo postihnuté, bez akejkoľvek pomoci spoločnosti na ceste za spravodlivosťou.

Môj postihnutý syn čakal 4 roky pri dverách, kedy príde ocko z práce… – povedala.

Jej celý príbeh nájdete v mojom spomenutom blogu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/05/14/draci-dych-8-pani-anna-a/

Štvrťstoročie za spravodlivosť bojuje – a  ešte stále ju nevybojovala.

Je zúfalou jubilantkou – tragickou vizitkou tejto spoločnosti, ktorá chráni práva páchateľov, a ich obete nie. Jej zdravotníctva aj súdnictva, kde sa domôcť spravodlivosti za smrť človeka a zničený život rodiny nemožno ani za štvrťstoročie.

Je mi z toho príbehu smutno – a aj zo všetkých príbehov, ktoré zažívame my, ktorým niekto blízky zomrel pre závažné pochybenie lekárov. Spomenula som si na to nedávno, keď v Ostrave došlo ku masakru v nemocnici. Jedna z prvých verzií motívu činu bola dokonca o možnej pomste páchateľa za smrť dieťaťa

https://www.extra.cz/spekulace-ohledne-vraha-v-ostrave-v-nemocnici-mu-pry-zabili-dite-tak-se-prisel-mstit.

A ja skutočne mám obavu, že pri postupoch štátu a jeho inštitúcií, ktorým sú vystavené obete pochybení lekárov, raz niektorá z nich vezme spravodlivosť do vlastných rúk a skončí to tragicky. Veď dokážete si predstaviť, že vám niekto zaviní smrť blízkeho, vy nesiete dôsledky toho činu na svoj život ťažko a bolestne po celé roky a viac ako štvrťstoročie sa neviete dovolať spravodlivosti?

Je to vabank, sprostý vabank tejto spoločnosti, správať sa nečestne voči ľuďom, ktorým nejakým spôsobom ublížila. A myslím, že skôr či neskôr naň spoločnosť doplatí.

Ak štát pripravuje návrh na odškodňovanie obetí očkovania, potom už dávno mal platiť aj zákon o spravodlivom odškodňovaní obetí pochybení lekárov.

Dokážete si čo len na chvíľu predstaviť, že by ste boli na mieste pani Anny? Alebo kohokoľvek ďalšieho z nás, obetí lekárskych pochybení, ktorí v tejto spoločnosti márne čakáme na spravodlivosť???!!!!!

 

 

Elena    18.12.2019

 

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Notre Dame, paríž, vojak

Bezpečnosť počas olympiády v Paríži posilnia aj vojaci a policajti zo zahraničia

13.04.2024 13:12

Po útoku Islamského štátu na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal 144 obetí, zaviedlo najvyšší bezpečnostný stupeň.

fico, danko, pellegrini

Fico by chcel Danka na poste šéfa parlamentu. Hlas to odmieta, odkazuje na koaličnú zmluvu

13.04.2024 12:42, aktualizované: 13:28

Hlas pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu tieto pomery nezmenili.

Súdna rada, Ján Mazák

Časť členov Súdnej rady chce opäť odvolať jej šéfa Mazáka, za neoprávnené zbieranie informácií

13.04.2024 12:15

Predseda Súdnej rady Mazák hrubo zneužil svoju funkciu na neoprávnené zbieranie informácií voči konkrétnym sudcom, uviedli jej členovia Kosová a Šamko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8965834x
Priemerná čítanosť článkov: 3148x

Kategórie