Založ si blog

Plamenne 6. – Prečo sú ľudia v školstve v banskobystrickom kraji naštvaní. . .

Na úvod malá kontrolná otázka – čo myslíte, koľko ľudí pracujúcich v školstve v banskobystrickom kraji bude voliť SNS?

(a to som predvianočne milá, a tak nepíšem otázku, či niekoho z tejto vlády vôbec).

 

Prezradím vám, že prečo tá otázka – bordel na Ministerstve školstva SR – aj tak by sme mohli nazvať tento dnešný blog.

Poviem vám príbeh – na miesto riaditeľky akejsi sekcie tam nastúpila akási pani. Skutočne neviem, či tam už predtým aj kdesi pracovala a čo tam robila – ja pokladám za vhodné na posty brať ľudí, ktorí priamo na konkrétnom mieste robia na rôznych postoch a majú skúsenosti s prácou. T. j. nie ľudí zvonku, pokiaľ nie sú výnimoční odborníci. A mám pochybnosti, či tam predtým tá pani robila, a čo tam teda robila, pretože podľa výsledkov jej riaditeľovania podľa mňa táto pani riaditeľka nielenže nie je výnimočným odborníkom na finančnú oblasť školstva, ale obávam sa, či je odborníkom na financovanie vôbec.

Pani riaditeľka nebola schopná pochopiť v priebehu pol roka upozornenia od odborníkov z odboru školstva OÚ banskobystrického kraja. Jej neschopnosť viedla k tomu, že oblasť školstva v tomto kraji zostala nedofinancovaná. Chybu si nakoniec síce v decembri údajne uvedomila, dokonca aj za upozornenie na ňu poďakovala, ale školstvo v kraji zostalo nedofinancované. Ľudia nedostali žiadne odmeny a mnohé zariadenia dokonca idú do nového roku s neuhradenými viacerými faktúrami. Zodpovednosť nebola vyvodená žiadna, predpokladám že pani riaditeľka sekcie dokonca dostala aj odmeny – na rozdiel od naštvaných ľudí v školstve banskobystrického kraja.

A tak dotyčná pani riaditeľka pôsobí za stranu SNS, ktoré za školstvo zodpovedá, v predvolebnom čase ako veľmi zlá a zrejme veľmi dobre platená reklama.

 

No ako by znela vaša odpoveď? Koľko ľudí v školstve bude po tejto obrovskej chybe istej pani riaditeľky sekcie bude voliť SNS?

Voľby sú už o dva mesiace, dovtedy vydržíme, drahá pani riaditeľka sekcie a SNS…

 

 

Elena 23.12.2019

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Notre Dame, paríž, vojak

Bezpečnosť počas olympiády v Paríži posilnia aj vojaci a policajti zo zahraničia

13.04.2024 13:12

Po útoku Islamského štátu na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal 144 obetí, zaviedlo najvyšší bezpečnostný stupeň.

fico, danko, pellegrini

Fico by chcel Danka na poste šéfa parlamentu. Hlas to odmieta, odkazuje na koaličnú zmluvu

13.04.2024 12:42, aktualizované: 13:28

Hlas pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu tieto pomery nezmenili.

Súdna rada, Ján Mazák

Časť členov Súdnej rady chce opäť odvolať jej šéfa Mazáka, za neoprávnené zbieranie informácií

13.04.2024 12:15

Predseda Súdnej rady Mazák hrubo zneužil svoju funkciu na neoprávnené zbieranie informácií voči konkrétnym sudcom, uviedli jej členovia Kosová a Šamko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8965809x
Priemerná čítanosť článkov: 3148x

Kategórie