Založ si blog

Tak 2. – Čestnosť je ako kofola. . .

Tieto dni v našej spoločnosti teraz kočnerovsky idú. Podľa mňa sú to dni hrôzy – je v tom priveľa špiny a smradu.  To ani zďaleka nehovorím len o obžalovaných – celá situácia ukázala, koľko kúpiteľných a vydierateľných máme na rozličných postoch.  No nemyslím si, že sme si vypočuli celú nahrávku – objavujú sa z nej kúsky, ktoré ktosi vyťahuje ako kúzelník biele zajačiky z klobúka. Alebo ako šatky, ktorými možno zaviazať komusi ústa a umlčať ho tak, napríklad.

Nuž dnes zasa raz v mojom blogu o fenoméne „kočner“.

 

Kočneriáda..

Nechcem, naozaj nechcem, aby sme žili len špinavosťami a aby náš život tak rozsiahlo ovplyvňovali kadejakí darebáci. Lebo Kočner podľa mňa na Slovensku už nie je len osoba, ale je to fenomén. Kadejakých kočneríkov máme viac ako dosť – natláčajú sa nám do života svojimi zlodejinami všetkého možného druhu – rozkrádajú, okrádajú, zastrašujú, nivočia.

Prebieha teraz konečne súdny proces s ešte stále len obvinenými, a ja ho nesledujem

  • jednak preto, že som celé dni na výcviku a dávam do toho maximálnu energiu, lebo sa chcem posunúť v práci na sebe a tým aj vo svojom živote,
  • a jednak preto, že ma to príliš desí a zraňuje, čo o celom prípade už doteraz vyplávalo na povrch.

Zaregistrovala som však v médiách z priebehu procesu otázku Zsuzsovej, ktorú dala pani Kušnírovej, že aký má dôkaz o tom, že ona zabila jej dcéru, keď to na začiatku výsluchu povedala. Pani Kušnírová odpovedala, že verí spisu a dodala: „Keby to tak nebolo, asi by ste nesedeli tu, ale pri svojej dcére a ja pri svojej v Mači.

Naozaj obdivujem ako to zvládla – súcitím s obeťami a chápem, aké je to pre nich ťažké, poznám to dôverne. Predstavte si, že by ste sa  museli dívať do tváre ľudí, ktorí zavinili smrť vášho dieťaťa.  Po celé dni, a k tomu počúvať popisy, ako sa plánovala smrť vášho dieťaťa. Obete v tomto systéme trpia, nie páchatelia. Príliš dobre rozumiem, ako pekelne to bolí tých rodičov a súrodencov, vidieť páchateľov vyrehotaných, tak ako píšu médiá.

Zsuzsová zjavne nemá žiadne morálne hranice. Arogancia tej ženskej je nekonečná – vidím v tom presne zrkadliť chorú spoločenskú filozofiu „ľudské práva páchateľa sú nadovšetko“. Úprimne ľutujem za dávnymi zlatými časmi, keď vrahovia šli na galeje, kde zostali do konca ich života. A už nikdy nikomu nemohli ďalej ubližovať. Lebo skutočne neverím, že táto ženská by v živote urobila niekedy čokoľvek dobré. A jej primitivizmus, ktorý sa prejavuje i v správaní na súde voči obetiam, svedčí o jedinom – že akých slaboduchých zástupcov – mužov máme na čele štátu, keď s takouto osobou udržovali kontakty, a dokonca ňou boli nadšení. Inteligencia a charakter muža sa rozhodne prejavuje i vo výbere partnerky, kamaratšág s takouto osobou, ktorá nemá žiadne morálne hranice, by mal podľa mňa byť trvalou definitívou jej „priateľov“ pre akúkoľvek funkciu i bez toho, aby kohosi pomáhala vraždiť.

O to je to desivejšie, že tu nešlo o náhodnú a jednorazovú známosť, jeden prípad – šlo o premyslený systém chytania oporných bodov, prípravy na možné využitie vydierania a tak podobne.  Koľko ďalších systémov tu máme, a koho všetkého do nich lapili?

A v súvislosti s tým vyvstáva aj otázka, ako je možné, že niektorí beztrestne porušujú závažne svoje pracovné povinnosti a bez mihnutia oka ohrozia vynášaním informácií súkromie a životy iných? Už doživotne by nemali mať prístup k práci, kde by mohli spraviť čosi podobné.

 

Potápanie páchateľov hlásajú titulky v médiách…

Pravdu poviem, nič okrem titulkov už v tejto veci neregistrujem. Pokladám to za stratu času, túto falošnú hru. Obávam sa, že je tu dopredu pripravený a garantovaný scenár – a že sa Kočner a company dostanú na slobodu kvôli nejakej procesnej chybe sudcu či vyšetrovateľa. Nebude žalobcu a nebude sudcu voči tomu, kto to „zaviní“, a celý prípad skončí v prepadlisku času.

A kladiem si celý rad otázok

  • Akú kopu špiny sme ochotní zniesť v našich životoch?
  • Prečo dovolíme, aby kadejakí darebáci manipulovali našimi životmi, okrádali a zneužívali nás?

Je to i otázka morálky spoločnosti a našej osobnej ľudskej morálky – o špinách medzi nami. Ja si skutočne nemyslím, že by špinavosti bol schopný a ochotný robiť kedykoľvek a ktokoľvek – a že skutočnosťou zostáva, že sú medzi nami ľudia, ktorí žiadne morálne hranice nemajú.

Prejavuje sa to kade-tade v našich životoch – od úplatkarčenia, ktoré „sa patrí, inak máš smolu“, cez šmejdov podvádzajúcich a okrádajúcich starých ľudí či naivných a veci neznalých, až po šlápoty rozťahujúce nohy ženatým chlapom bez mihnutia oka. Také bežné špinavosti v našich každodenných životoch, už sa nad nimi mnohí nepozastavujú a pokladajú ich za normálne. Pripomínam to preto, lebo – na rovinu – pokladám tých, čo sa tak správajú, za rovnaké príšery, ako sedia v týchto dňoch pred súdnym tribunálom v prípade Kuciaka Kušnírovej. Lebo s niektorými vecami je to v živote tak – buď je, alebo nie je. Neexistuje iba trochu áno – nemôžeme byť iba trochu tehotné, či iba trochu mŕtvi, ani iba trochu nečestní či trochu čestní. Je to o hodnotách, ktoré žijeme – nie iba trochu, ale naplno. Nuž tak.

Čestnosť je skrátka ako kofola – „ak ju miluješ, nie je čo riešiť…“

 

 

Elena  16.1. 2020

 

Naozaj 7. – Úlomky leta. . .

14.07.2024

Búrka sa nocou celé hodiny iba presúvala okolo Prednej Hory, bolo počuť jej tiahly rev zdiaľky. Dýchla tu zblízka po štvrtej ráno, úplne zblízka jediným bleskom. Potom zasa šla diaľkou zo všetkých strán s bleskami tak nahusto, že hrmot neustával ani na okamih. Solárny plameniak v kvetináči na okne sa pri každom blesku sýtoružovo rozžiaril. Tichý dážď padal v [...]

Naozaj 6 . – Žime zdravo. . .

12.07.2024

O zdravom životnom štýle sa toho už popísalo ajajaj. Každý si ho predstavuje akosi – a tak blúdia svetom rady rôzneho druhu. Neľakajte sa, nejdem ich tu opakovať – svoju zostavu pre zdravie si skladáme každý sám za seba, viac či menej cieľavedome. Obvykle sa spájajú zásady zdravého životného štýlu s jedlom – a odporúčajú nám raz piť [...]

Na rovinu 11. – Bludári, klamári a ancikristi. . .

11.07.2024

Zaujímavý článok o tom, ako Matovič na púti o dianí na Slovensku vykladal, uvádza v linku ako označil Matovič Fica za ancikrista https://www.hlavnydennik.sk/2024/07/08/ancikrist-fico-alebo-ako-to-na-puti-matovic-schytal Nuž, keď dvaja vidia to isté, zjavne nevidia to isté, povedala som si. Naozaj nemá Matovič žiadne morálne zábrany vykladať, že žije so svedomím? Naozaj [...]

Donald Trump

Republikáni vymenujú Trumpa za svojho kandidáta do volieb. Exprezident po atentáte prepísal svoj prejav

15.07.2024 09:21

Trump po pokuse o atentát prepísal svoj prejav na nominačný zjazd republikánov.

parlament, NR SR

Mimoriadna letná schôdza NR SR: Koalícia opravuje Trestný zákon, opozícia hovorí o babráctve

15.07.2024 09:00

Poslanci sa zídu v poslaneckých mimoriadne aj v lete.

búrky, Horehronie, supercela, Brezno, mReportér

Na juhu 36 stupňov na východe silné búrky: Pre Slovensko platia výstrahy prvého a druhého stupňa

15.07.2024 08:42

Vyskytnúť sa môžu aj krúpy. Varovanie platí do 18. hodiny.

Huguette Bello, Huguette Bellová

Patová situácia vo Francúzsku. Ľavica sa stále nevie dohodnúť na premiérovi

15.07.2024 08:20

V nedeľu sa tohto boja vzdala Haguette Bellová, ktorá mala podporu väčšiny koaličných strán.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,916
Celková čítanosť: 9261075x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív