Založ si blog

Letmo 2. – Kauza zbitých rómskych detí. . .

Som proti akémukoľvek násiliu na deťoch – to je z mojich blogov zrejmé.

Ale som aj proti účelovým klamstvám. A myslím, že jedno z nich sa čoskoro ukáže práve pri prešetrovaní tohto prípadu. Nepísala by som o prípade do prešetrenia, keby sa k nemu nebola hneď nevyjadrila prezidentka. Keď ona, tak aj ja.

Pouvažujeme v tomto blogu, prečo je zlé, ak sa nastaví nerovnosť pravidiel  – a sú u nás de facto občania dvoch kategórií. Jedni hlavne s kopou povinností – a druhí len s kopou práv.

 

Incident v osade…

Myslím, že zbiť päť takto veľkých detí naraz je vonku sotva možné – tobôž detí z osád, ktoré sú samostatnejšie ako ich rovesníci v bežných životných situáciách. Utekali by zrejme odušu s krikom preč, najviac jedno by dotyčný vojak dobehol. Ale uvidíme, vyšetrovanie odhalí, ako to naozaj bolo.

Prvé signály, potvrdzujúce môj predpoklad, už sú na svete

https://www.hlavnespravy.sk/kauza-zbitych-deti-policia-ozbrojene-sily-prehovorili-zdravotnici-sa-vyjadrili-ku-stavu-poskodenych-nesvedci-tom-ze-by-mohlo-byt-tvrdia/2143832

 

Moldava na druhý pokus?

Keď pred časom obvinili policajtov z neoprávneného zásahu v osade v Moldave, sledovala som s obavami opakované správy o tom, kde všade napádali osadníci policajtov, ktorých si sami privolali na pomoc

https://kosice.korzar.sme.sk/c/20852461/sud-rozhodol-ze-klamali-potrestal-zatial-dvoch-ludi-po-razii-v-moldave.html

Médiá boli plné článkov, ako policajti neprimerane konali. O tom, že sa preukázal opak – a za účelové klamstvá boli potrestaní niektorí z osadníkov aj súdne za prečin krivého obvinenia, bolo ticho.

https://kosice.korzar.sme.sk/c/20852461/sud-rozhodol-ze-klamali-potrestal-zatial-dvoch-ludi-po-razii-v-moldave.html

Povedzme si pravdu – nie je to nič, čo by bolo novinkou tejto doby. Niektorí osadníci u nás vyčínajú

https://www.tvnoviny.sk/domace/1986873_vycinanie-osadnikov-v-kozarovciach-riesi-uz-aj-urad-vlady

a

https://www.infonoviny.sk/surovo-prepadol-starenku

a

https://www.cas.sk/clanok/500285/stvorica-mladikov-vtrhla-do-domu-dochodkyne-jeden-z-votrelcov-starenke-zlomil-ruku/

a

https://www.noviny.sk/krimi/509050-po-drsnom-utoku-stvorice-deti-spadla-zena-z-mosta-policajti-ale-obvinili-len-jedneho

V oblastiach spolužitia sa kumuluje napätie.

https://denniks.sk/38773/video-viac-ako-30-trestnych-cinov-a-50-priestupkov-s-romami-pri-malackach-si-policajti-nevedia-dat-rady/?fbclid=IwAR0VFnoU4sYtKkkpKOHP18kuXTbU09yxXyp_fy0T4Gx327YcvEAweMYosM8

Desiatky priestupkov a trestných činov – aj tak vyzerá bezútešná situácia v obci Plavecký Štvrtok, konkrétne v časti Kolónia. Už dlhší čas tu pretrvávajú nepokoje, ktoré spôsobujú spory medzi miestnymi neprispôsobivými občanmi. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

A koľko je takých lokalít na Slovensku, kde spolužitie vyvoláva problémy?

Ani políciu ich násilie neobchádza

https://www.teraz.sk/regiony/romska-osada-nepokoje-zasah-policia/149002-clanok.html

a

https://plus7dni.pluska.sk/domov/vychode-nic-nove-romovia-biju-policajtov-stazuju-brutalitu

a

https://www.noviny.sk/krimi/134370-osadnici-napadli-policajtov-skoncili-v-nemocnici

a

https://presov.korzar.sme.sk/c/5116139/osadnici-napadli-mestskych-policajtov-kuklaci-vtrhli-do-osady.html

a

https://slovensko.hnonline.sk/559016-romovia-sa-v-osade-pobili-medzi-sebou-potom-napadli-policajtov

a

https://www.ta3.com/clanok/1167859/policajtov-napadli-romovia-utocnikov-zadrzali-privolane-posily.html

a

https://www.hlavnespravy.sk/sli-riesit-bitku-sami-ostali-zbiti-pri-konflikte-v-osade-v-hranovnici-pri-poprade-fyzicky-napadli-policajtov/1936650

a

https://denniks.sk/38773/video-viac-ako-30-trestnych-cinov-a-50-priestupkov-s-romami-pri-malackach-si-policajti-nevedia-dat-rady/?fbclid=IwAR0VFnoU4sYtKkkpKOHP18kuXTbU09yxXyp_fy0T4Gx327YcvEAweMYosM8

Niekedy si pri takých správach vravím, načo tam vôbec policajti idú riskovať zdravie a život. A tiež, prečo doteraz nebolo zavedené, že ľudia bez práce dostanú e-karty, na ktoré by nakupovali to, na čo sa im skladáme – potraviny, oblečenie a obuv, aby platili vodu a elektrinu. Bežné a nevyhnutné životné náklady, nie cigarety a alkohol.

Píšem o tom všetkom otvorene preto, lebo je zlé riešenie, ak prezidentka vystúpi a k udalosti hovorí, akoby bola už preukázaná vina toho vojaka. Ak už chce vystúpiť, mala by hovoriť objektívne, že treba preukázať, čo sa udialo, a že ak pochybil vojak, bude potrestaný. Ak však vyšetrovanie preukáže, že osadníci nehovoria pravdu, budú obvinení za krivú výpoveď. Lebo nemožno povedať A a nepovedať B. Prezident musí byť objektívny. Dúfam, že ak sa preukáže účelové klamanie a krivé obvinenie, tak pani prezidentka nebude šachovať milosťou pre vinníkov.

 

A karanténa nič? 

Druhý uhol pohľadu je, že deti boli mimo karanténneho priestoru osady. Prešetruje sa aj táto skutočnosť? Budú potrestaní rodičia detí za to, ak sa to preukáže? Pandémia nie je chrípka, a riziko jej nakazením vedie ku možnému ohrozeniu nášho zdravia a života – takže každý nezodpovedne sa správajúci človek nám ubližuje.

Opakovane som v blogu písala, že mi chýbajú kontroly mestskej polície v uliciach miest a pokutovanie ľudí bez rúšok. Vyskytujú sa také dojímavé obrázky, ako včera ráno v dedinke pred Revúcou starček idúci na nákup s vreckovkou, ktorú si držal na tvári – mala som slzy v očiach a ľutovala som, že náhradné rúško nemám pri sebe, zastali by sme a dali mu ho. No mestom chodia niektorí ľudia drzo a bezohľadne bezrúškovo – naši spoluobčania, ktorých policajti radšej ani nekontrolujú. Drvivú väčšinu osád nemáme vyšetrených, z nášho regiónu chodili spoluobčania početne napríklad do Česka. Prečo nie sú prístupné štatistiky, že toľkých ľudí v meste vyšetrili a koľko je ich práve v karanténe, denne aktualizované?

 

Repatriujeme…

Tretí uhol pohľadu – neviem kto umožnil, a z akých dôvodov, prísť tým tisíckam „REPATRIOVANÝCH“ ľudí na Slovensko bez testovania na hraniciach a bez povinnej štátnej karantény. Veď bolo zrejmé, že ľudia z osád nebudú reálne žiadnu karanténu sami dodržiavať. Kto ich sem zvážal autobusmi a lietadlami, kto im platil letenky? Ešte stále nemáme drvivú väčšinu osád otestovanú. Predsa nie je možné testovanie naťahovať na pol roka, lebo potom stráca zmysel.

Ďalším veľkým problémom je, že tí ľudia tu nemajú platené zdravotné poistenie, ani sociálne poistenie. Podľa mňa nie je v poriadku pribrať tísice „zrepatriovaných “ spoluobčanov u nás do poistného systému, do ktorého formou zdravotných a sociálnych odvodov neprispievali po dlhé roky a teraz chcú z neho brať zdravotne a sociálne. Zrejme im vôbec nedochádza, že nie Fico či Matovič tlačí peniaze v pivnici na Úrade vlády, ale skladajú sa nimi na solidárny systém tí, ktorí pracujú. Z čoho sa pre také masy ľudí zvýši na zdravotnú starostlivosť v situácii, že mnoho ľudí prichádza o prácu  a peniaze v zdravotníctve chýbali i na primeranú zdravotnú starostlivosť pre tých, ktorí si poctivo platia odvody?

Treba o tom začať otvorene hovoriť.

 

 

Elena 1.5.2020

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 08:35

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227271x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie