Založ si blog

Letmo 7. – Konšpirácie sú. . .

Sme ešte ďaleko od toho, aby príbeh skončil – podľa mňa.

Problém so samotným vírusom je len časťou problému, druhou časťou je boj proti vakcinovaniu všetkých hlava – nehlava. Vakcíny odušu zostavujú a  testujú. Aj Slovensko prispelo finančne na ich tvorbu – nuž, mali sme ich radšej uplatniť efektívne.

A samozrejme druhý diel príbehu bude prípadný súdny proces za odškodnenie od vinníka.

 

Jedinou bezpečnou vakcínou je tá, ktorú nepoužijeme…

Túto múdru myšlienku som kdesi letmo zachytila. A pokladám ju za veľkú pravdu.

Objavili sa informácie, že Gates, ktorý sa snaží úporne vakcinovať ľudstvo proti korone, nemusí byť len biznisman, ktorý na ľudsky dobrej veci chce trhnúť prachy, ale vraj nie je ani žiadny ľudomil. Ktovie, či je to len hoax, mne sa rozhodne nepáči tá súdne garantovaná nemožnosť brániť sa proti dopadom očkovania na zdravie seba a svojich blízkych.

https://blog.hlavnespravy.sk/19735/bill-gates-chce-pre-vakciny-proti-koronavirusu-sudnu-imunitu-od-vlad-preco-asi/ 

https://www.businesswire.com/news/home/20110223005581/en/National-Vaccine-Information-Center-Cites-%E2%80%9CBetrayal%E2%80%9D-Consumers

Takže riziká nesú tí, ktorí sa nechajú zaočkovať? Pripadá mi to ako tá filozofia, ktorú som v  blogu nedávno spomenula – film o nepovolenom zostrelení lietadla, ktoré napadol terorista. Zahynuli všetci pasažieri – a pilot – strelec argumentoval, že predsa brali na seba riziko teroristického útoku a smrti tým, že nastúpili do lietadla. Nuž, poučila som sa z toho filmu – odmietam brať na seba riziko dôsledkov očkovania tým, že sa dám vakcinovať proti korone.

Konšpirácií je okolo nás veľa. Ako tá s adenochrómom, kvôli ktorému vraj vraždili deti. https://www.jaks.sk/sk/odhalenie/Adrenochrom-a-anti-aging-%252A3_2790  Bolo by príliš desivé ak je to pravda. Prečítala som si jednu informáciu o tom, a viac sa tomu nevenujem – len sa intenzívnejšie snažím šíriť dobro.

Aj okolo korony je konšpirácií veľa. Jedny hovoria o snahe obmedziť ľudské práva, druhé o likvidovaní časti populácie. Viac či menej uveriteľných správ o údajných pripravovaných digital očkovacích pasoch a kadečom sa píše hojne. Úprimne poviem, že to nečítam, lebo to pokladám za stratu času – som rozhodnutá nedať sa očkovať.

Konšpirácie sú skrátka sviňa vec – niekedy hovoria pravdu…

 

Druhý diel príbehu bude odškodňovací proces…

Niektorí si mysleli, že trepem dve na tri pred časom, o konšpiráciách sa vyjadrovali a podobne. Som Vodnár – vizionár, riadim sa intuíciou a vecí predvídam, takže ma reakcie okolia nezastavia – aj pri Verneho nápadoch si niektorí v začiatkoch poklopávali po čele. Ľudia konajú niekedy naivne aj vo veciach, týkajúcich sa priamo ich života. Vracajú sa dookola do problémových vzťahov, kde už po mesiaci pochopia, že to bol zasa raz chybný krok. Alebo premárnia šancu na dobrú prácu, bezhlavo riskujú pri rýchlej jazde, berú drogy či robia iné hlúpe kúsky, ktorými ubližujú sami sebe. Nesnažíme sa načúvať intuícii a predvídať.

Pozrime sa na situáciu s koronou anticipujúco – nielenže zásadne zmenila životy más ľudí a zavinila smrť viac ako štvrť milióna ľudí, ale napáchala aj škody ekonomické. A spustila zrejme rozsiahlu a otázne ako dlho trvajúcu ekonomickú krízu a celosvetovú recesiu, ktorej dôsledky sa ešte len začnú prejavovať. Aj médiá ľudí pripravujú, že vzrastie nezamestnanosť, že klesne životná úroveň.

A tak sa zdanlivo absurdný nápad vymáhania spôsobených škôd od vinníka začína stávať politickou aj spoločenskou realitou.

Nejde len o vyhlásenia Trumpa, že videl dôkazy o úniku vírusu z wuchanského laboratória. Minule som spomenula viaceré európske krajiny, aj Austráliu, že škody za pandémiu chcú riešiť. No a prvé žaloby sa objavujú proti Číne.

https://www.cnbc.com/2020/04/24/lawsuits-outrage-over-chinas-handling-of-the-coronavirus-pandemic.html

Článok v linku hovorí dokonca i o tisíckach Američanov, ktorých právnici v USA idú skupinovo zastupovať.

https://www.abc.net.au/news/2020-04-20/coronavirus-china-sued-american-class-action-germany-sends-bill/12164106

Podľa vyjadrenia skupiny Berman Law Group so sídlom v Miami sa súdny proces snaží získať miliardy dolárov na náhradu škody pre tých, ktorí utrpeli zranenia, neoprávnené smrti, škody na majetku a iné škody v dôsledku toho, že Čína neoznámila vírus COVID-19 v ranom štádiu pandémie. 

A zrejme, ak budú mať niektoré európske malokrajiny odvahu, dôjde i na spoločnú medzinárodnú žalobu proti vinníkovi. Ja skutočne neviem, či to bude Čína, čo pri preskúmavaní veci vyjde najavo. Loptička sa prehadzuje medzi zdrojom v čínskom laboratóriu a na americkej základni Fort Detroit, tak uvidíme. Krajiny už zisťujú, že vírus sa zrejme aj v ich krajinách šíril skôr ako sa hovorilo o pandémii v Číne. A tak ako som raz napísala v blogu, ak sa pozrieme spätne, možno odhalíme, že nám na koronu poumieralo i viac ľudí, ako sme mysleli. Ktovie, aká je reálna smrtnosť, kde je pacient nula a bod nula.

Čo nastane potom, ak by medzinárodný expertný tím potvrdil, že vírus nie je prirodzený, ale umelo vytvorený, si nevieme ani predstaviť zatiaľ. Tam by šli odškodnenia podľa mňa do desiatok či stoviek biliónov eur.

 

Hm, môže to byť dlhý a zaujímavý diel príbehu…

Hej, napíšem celú pravdu, bojím sa, že bude hodne smutný – nielen pre špinavosti,. ktoré môžu vyplávať a odplaviť posledné zvyšky našich ilúzii o čestnosti a ľudskosti. Ale nevieme, kam nás taký proces vyrovnania sa s vinníkom môže zaviesť, aký rozsah konfliktu môže potencovať.

A tak len pripomínam Einsteinov výrok, že nevie, akými zbraňami sa bude bojovať v tretej svetovej vojne, ale vo štvrtej to budú palice a kamene.

 

 

Elena   5.5.2020

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Akotak 6. – Leopoldov nie je tak ďaleko, ako by sa zdalo. . .

21.07.2024

Zaujímavý článok v linku https://standard.sk/716371/za-akych-okolnosti-by-nad-mohol-byt-zodpovedny-za-trestny-cin-vlastizrady?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2f6DobfkKQkkaD2NFrqN527EkszZSX8VLKG_hD4okQCelt9X8DqIojtR8_aem_eVb6gHeC494FMHPuw2h5TQ poskytuje právnu analýzu dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Zaoberá sa otázkou Za akých okolností by Naď mohol byť zodpovedný za [...]

keketi

Kamenický musí šetriť, no Dankovo ministerstvo sa podľa PS ďalej nafukuje

22.07.2024 15:34

V medzirezortnom pripomienkovom konaní sa objavili štyri návrhy za viac ako 70 miliónov eur.

Kamala Harrisová

Harrisová nie je silnou kandidátkou, bude to mať ťažké. Záleží na jednom, uviedol analytik

22.07.2024 15:03

Viceprezidentka zaostáva v prieskumoch za Trumpom podobne ako Biden.

vybor pre obranu a bezpecnost, gaspar

ÚS: Gašpar a Žiga budú v prípade odsúdenia profitovať z trestnej novely

22.07.2024 14:58

Súčasní podpredsedovia parlamentu (zatiaľ) nie sú priamymi beneficientami predmetnej právnej úpravy, skonštatoval súd.

Hungary National Day

Maďarská opozícia na vzostupe: Najsilnejšieho Orbánovho kritika zvolili za lídra strany TISZA

22.07.2024 14:26

Dodal, že o členstvo v TISZE prejavilo záujem tisíce ľudí a v krátkom čase sa strana stala najsilnejšou opozičnou silou v Maďarsku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,925
Celková čítanosť: 9287896x
Priemerná čítanosť článkov: 3175x

Kategórie

Archív