Založ si blog

Dračia 10. – Čas uvažovania. . .

Lampy sa rozsvetielkovali a krajina sa pozvoľna halí do tmy.  Prudký vietor ženie oblaky oblohou, v prichádzajúcom večere má krehkú temnejúcu priesvitne modrú farbu, temné obrysy stromov sa odrážajú na jej pozadí. Je to čas uvažovania o dni, ktorý odchádza, o svete i o nás samých.

 

Pravdy o nás…

Nie, nie som dokonalá, a nemám rada „dokonalých“ ľudí. Oveľa viac si cením toho, kto je úprimne nedokonalý. Uvedomuje si, ako málo toho vie a vedie svoje boje za udržanie hranice ľudskosti, čestnosti, pravdivosti, zodpovednosti.

Pravdy o nás sú o našich limitoch, aj ich posúvaní. O boji so sebou, strachoch a smútkoch, aj o nádeji možno. Môj najväčší limit?  Mám problém komukoľvek dôverovať teraz. A v pozitívnom smere – snažím sa citlivo načúvať, ak mi niekto hovorí o svojich limitoch úprimne.

 

Zámer sveta nám prináša poznanie trpezlivo.

Vie, kedy sme otvorili srdce naozaj dôvere k nemu. Také vnútorné „áno“ je aj o úprimnej bilancii seba. A  ja som v prvý deň dovolenky – ako inak v čakárni u zubárky – vytiahla zo zapadnutého kúta pravdy o sebe. Vďaka knihe,ktorú mi Zámer sveta privial – Karmická setkání od Rerichovej.

Aj keď píšem kriticky o kadečom, necítim vnútorný hnev, jednoducho len riešim problém, aby bol svet o kvapku dobra lepší. Otvorene poviem – vydesil ma pred časom ten hlboký vnútorný hnev, ktorý vo mne vyvolala jedna osoba. Nikdy som o nikom nehovorila tak vulgárne, nikdy som nikomu nepriala nič zlé – ale jej áno. Podvádzala ma počas manželstva s mojim manželom pár mesiacov – a už pár mesiacov rozbíja ďalšie vzťahy. Jemu neprajem nič zlé, voči nej som mala až nutkavo sa objavujúce prianie, aby zaživa uhorela v aute – hodne špecifické prianie, ako povedal i šaman, a pri mojej sile nebezpečné – bojovala som s tým úprimne. Povolilo, no zostalo v light verzii „však darček k narodeninám, má ich čoskoro – ááá, aj s výstižnou piesňou od skupiny Heľenine oči“. Kolísala som medzi  „nie ja to to tu riadim“ a „ááá, darček“.

Nie, dievča, nerob to, šepkal Zámer sveta naliehavo a vsunul mi do ruky tú knihu. No áno.

Vie presne, kedy je to naozaj. A priniesol mi na podnose knihu pre radosť – no čo iné ako Anjel pre Emily to je –  toooooľkokrát z knižnice čítanú, teraz mám konečne vlastnú.

V tejto chvíli k tomu nič nedodám.

 

Záverom…

Dáme myšlienku z tých mojich ešte neprečítaných kníh zasa raz?

„Pre nás znamená maňana nerobiť to, o čo sa zajtrajšok postará sám.“

Výstižné.

Pre všetkých, ktorí tak ako ja hľadajú odpovede o sebe a svojej ceste – prišlo mi v tejto chvíi…

 

 

Elena  20.5.2020

Naozaj 3. – V krajine dúhy. . .

22.06.2024

Pokojný dážď kropil dnes Prednú Horu. Spomenula som si na minulý piatok – po celodennom dažďovaní zatiahnutá obloha navečer zjasnela a v trhajúcej sa šedi žiarila blankytná modrá. Dúha náhle rozprestrela farby oblohou. Ticho mrholilo. Z pôvodne tenučkého, krehkého bledodúhového mosta, klenúceho sa od protiľahlých kopcov kamsi do úbočí ku Muránskej Hute, [...]

Téééda 7. – Zástupcovia KDH, nezabúdajte, Boh sa díva. . .

20.06.2024

Síru tu podaktorí pľujú, že si Kotlár dovolil povedať, že u nás situácia s kovidom nenaplnila kritériá pandémie. Ako píše článok v linku https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/714405-21-tisic-obeti-kotlar-tvrdi-ze-ziadna-pandemia-nebola-majersky-sns-prerastla-dolinkovej-cez-hlavu/ KDH zdôrazňuje potrebu zodpovedného a odborného prístupu k zdravotníckym otázkam a vyzýva [...]

Téééda 5. – Život za dve tisícky. . .

16.06.2024

Aká je hodnota života – kladieme si niekedy otázku. Obvykle v situácii, kedy nám osud túto hodnotu zvýznamní na našom vlastnom zdraví, alebo zdraví niekoho blízkeho. Pani Caroline Warner si otázku kladie dnes kvôli čiernobielejmačičke v Partizánskom na sídlisku Šípok nájdenej. Sú potrebné dve tisícky na jej záchranu. Ale dnes. Caroline Warner 1 [...]

Pápež / František /

Vatikán exkomunikoval desať mníšok zo Španielska. Rehoľníčky sú v otvorenom konflikte s pápežom

23.06.2024 09:41

Jadrom konfliktu je spor o nehnuteľnosti. Mníšky sú však so Svätou stolicou aj v ideologickom konflikte.

otáznik, výkričník, pravopis, pravidlá, slovenský jazyk, interpunkcia

KVÍZ Kamarátite sa s yspilonmi? Kedy sa píše mäkké i, kedy tvrdé? Otestujte si vedomosti z gramatiky

23.06.2024 09:00

Potrebujeme vedieť ypsilony? Ovládať svoj materinský jazyk by malo patriť medzi základné vedomosti. Otestujte sa.

vojna na Ukrajine, Časiv Jar

Expert z vplyvného amerického think tanku: Kyjev by sa nemal snažiť dostať do NATO a Biden by to mal prestať zvažovať

23.06.2024 08:45

Christopher Chivvis z think tanku Carnegie Endowment for International Peace v článku pre The Guardian o tom, ako môže Ukrajina skutočne vyhrať vojnu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,897
Celková čítanosť: 9194085x
Priemerná čítanosť článkov: 3174x

Kategórie

Archív