Založ si blog

Slnko v duši 1. – Svoje miesto vo vesmíre. ..

Radšej byť dobrým smetiarom ako zlým prezidentom – napísala som pred časom v blogu. A myslím si to stále. Lebo táto spoločnosť trpí tým, že na mnohých miestach sú ľudia, ktorí svoju prácu nerobia srdcom, ale v štýle „nejako to zalátame“. 

 

Dnes mi prišiel balíček…

Prezradím rovno, že z antikvariátu z Chebu.

Balík bol pedantne zabalený, bezpečne pooliepaný. Pod hrubým kartónovým obalom bol balíček zabalený v hrubom hnedom papieri, pekne previazaný povrázkom. A pod tým obalom boli tie tri knihy ešte starostlivo zabalené v bublinkovej fólii. Človek, ktorý to balil, má knihy rád, má k nim úctu a stará sa o ne dobre. Tak to vyzerá, ak človek niečo robí s láskou.

Príklad z druhej strany plota – napríklad byty stavané našimi stavbármi, podľa počtu stavebných chýb mi to niekedy pripadá, že niektorí stavby robia v rámci nútených prác. Obdoba v zdravotníctve – ak človek číta o prístupe niektorých zdravotníkov, poľutuje ich, že sa veru riadne minuli výberom povolania.

A zasa z toho prvého uhla pohľadu – robiť veci s láskou – tam som pred časom obdivovala, s akou láskou starostlivo pán na tržnici balí do tašiek priesady a „opatrne, opatrne to berte“  hovorí každému kupujúcemu.

 

Isteže, mohli by sme pokračovať hodne dlho na oboch stranách plota

– ako to vyzerá, keď do svojej práce dávame srdce, aj ako vyzerá práca „len aby bolo“.  Vidieť to – lebo ak človek robí svoju prácu s láskou, zanecháva to nezmazateľné stopy na tom, čo robí.

Ach, tie tri knihy z antikvariátu z Chebu. Dám z jednej z nich nejaký nenáhodne náhodne otvorený citát?

Nebojte sa veľkosti vesmíru, pretože si v ňom nájdete svoje miesto.

Nuž, áno, tento blog je v podstate presne o tom, že si ľudia našli svoje pravé miesto vo vesmíre.

 

 

Elena   21.5.2020

 

 

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Koaličná kríza je divadlo na prekrytie vážnej situácie s pandémiou

05.03.2021 14:24

Ak premiér Matovič nedokáže situáciu vo vláde vyriešiť čo najskôr, mal by podľa Pellegriniho podať demisiu a umožniť predčasné voľby.

remišová

Naď vyzval Remišovú, aby nepočúvala Sulíka. Ministerka: V OĽANO vám ide len o moc

05.03.2021 14:12

"Predčasné voľby by priviedli túto krajinu do katastrofy," skonštatovala šéfka Za ľudí.

váha, spravodlivosť, misky

Premrhanie príležitosti reformy súdnej mapy by pocítil najmä občan, zhodli sa vrcholní predstavitelia justície

05.03.2021 13:33

Zhodli sa na tom predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta, generálny prokurátor Maroš Žilinka a predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas.

matovič

Matovič ďakuje Maďarom za pomoc so Sputnikom, prehliada rokovanie v Komárne

05.03.2021 13:29

Ivan Korčok zdôraznil, že otázka dvojakého občianstva je výsostne slovenskou záležitosťou a nie je predmetom bilaterálnych vzťahov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660598x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Kategórie