Založ si blog

Slnko v duši 3. – Policajti urobili záslužný čin. . .

Polícia Slovenskej republiky oznámila na svojom fb včera správu, že vypátrali gaunera, ktorý vypichol oči Oskarovi.

Čo všetko to znamená?

 

Policajti a my…

Naozaj ma potešilo, že policajti majú vo svojich radoch i takých ľudí, ktorí nie sú hluchí a slepí voči týraniu zvierat a nemávnu rukou nad tým, ak niekto ublíži zvieraťu. Veľké verejné Ďakujeme patrí tomu policajtovi – a že je naozaj veľké a verejné, svedčí i skutočnosť, že vyše 1100 príspevkov bolo pod tou správou.

Hej, toto je cesta, ako sa môže zvyšovať dôveryhodnosť polície v očiach verejnosti – lebo pričasto sme mali skúsenosť s bagatelizovaním a „nemožnosťou stotožniť páchateľa“ v takýchto prípadoch.

Ďakujem v mene nás všetkých i Oskara tomu neznámemu policajtovi OO PZ v Kurove.

 

Páchateľ a my…

Páchateľa tohto brutálneho činu voči bezbrannému zvieraťu polícia našla.

Ako uvádzajú v tej správe

Profesionálna práca polície viedla k vzneseniu obvinenia a návrhu na podanie obžaloby za prečin týrania zvierat a to zvlášť krutým a surovým spôsobom konkrétnej osobe – mladistvému K. B. (narodený v roku 2004) z osady v obci Malcov. Prokurátor sa s návrhom stotožnil a celá vec sa aktuálne nachádza na príslušnom okresnom súde.“

Jedna vec je ako sa s ním vysporiada súd – bude nepodmienečne odsúdený aspoň na pár mesiacov? A to sa mu ešte budeme skladať na pobyt v base sumou denne vyššou, ako má väčšina dôchodcov za celoživotnú prácu, či ako má človek za celodennú láskavú starostlivosť o svojho vážne chorého rodiča, dieťa či partnera. Je na pováženie taký solidárny systém – a veru podľa mňa by mali väzni mali pracovať povinne, aby si na náklady zarobili.

Druhá vec je – čo zmení i pár mesiacov basy, ak by ich dostal, u takého človeka? Vyjde vonku – a čo  urobí nabudúce – komu ublíži? Správal sa bez súcitu a svedomia – a podľa mňa je to vizitka jeho osobnosti – nechá ho táto spoločnosť raz „v rámci jeho ľudských práv“ naplodiť kopu detí s rizikom, že sa voči nim môže správať podobne bezcitne ako k tomu psíkovi, ak sa o ne vôbec bude starať?

Kde sú práva detí vyrastať v láskavej a starostlivej rodine, v bezpečí? Sú podľa mňa ľudia, ktorí svojim správaním ukazujú, že nebudú dobrými a láskavými rodičmi – a nemali by mať žiadne deti.

Pred časom som v mojom blogu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/01/03/cas-pribehov-4-zit-v-susedstve-vraha/

uvažovala o „expáchateľoch“. Máme exprezidentov, expremiérov, exmanželov a ich potenciál byť znovu tým, čím boli, je nulový. Zato u expáchateľa v susedstve človek veru ťažko môže spokojne spávať. Chceli by ste byť susedom takéhoto páchateľa, keď sa vráti z basy?

Myslím, že by mali mimovládne organizácie vybudovať resocializačné zariadenia, ďaleko od osád, pre takýchto mladistvých páchateľov po návrate z výkonu trestu – najlepšie v okolí Bratislavy s dostatkom pracovných príležitostí – kde by ich učili žiť v civilizovanej spoločnosti. Tam by takíto ľudia boli rok až tri roky, podobne ako to majú ľudia so závislosťami – a postupne by sa tam učili starať zodpovedne o seba a byť ohľaduplní voči iným, poctivo pracovať a hospodáriť, pripraviť sa na normálny život v normálnej spoločnosti. No a ak sa medzičasom ukáže. že niektorý z nich to nezvláda, prejavuje krutosť voči slabším i naďalej, tak ho psychiatricky liečiť. Takéto zariadenie by nebolo trest, ale pomoc pre takéhoto človeka pri návrate z basy, a ochrana pre zvyšok spoločnosti.

Myslím si, že nie rodiny detí s postihnutím by mali zbierať vrchnáčiky na svoje potreby – ale takíto gauneri by z nich mali žiť namiesto sociálnych dávok –  od druhého trestného činu, ktorý spáchali.

 

Polícia vyzýva…

Polícia uvádza na svojom fb i výzvu v tej správe:

Týmto by sme chceli vyzvať všetkých občanov, ktorí sú svedkami týrania zvierat, majú informácie o týraní zvierat alebo majú podozrenie z týrania zvierat, aby podali trestné oznámenie a toto protiprávne konanie bezodkladne oznámili polícii.

Viac informácií: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=153165506205993&id=103105064545371

Môžete tak urobiť aj cez náš anonymný formulár na stránke ⚠️www.zachranma.sk⚠️
Len vďaka vašej všímavosti môžeme pomôcť tam, kde to nevyhnutne potrebujú🙏

 

Tak prosím i ja, ľudia – majte odvahu nahlasovať gaunerov.

 

Oskar a my…

Oskar je psík, ktorého ktosi koncom minulého roka kruto pripravil o oči. No ktosi – teraz vďaka šikovnému policajtovi už všetci vieme, že to bol konkrétny 16-ročný gauner.

Našla sa rodina, ktorá si ho vzala. No vidieť už nebude nikdy.

 

Fotografia je prevzata z fb stránky Polícia Slovenskej republiky

https://www.facebook.com/policiaslovakia/photos/a.1522428691120681/3359013840795481/?type=3&theater

 

Elena

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7737685x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie