Založ si blog

Slnko v duši 3. – Policajti urobili záslužný čin. . .

Polícia Slovenskej republiky oznámila na svojom fb včera správu, že vypátrali gaunera, ktorý vypichol oči Oskarovi.

Čo všetko to znamená?

 

Policajti a my…

Naozaj ma potešilo, že policajti majú vo svojich radoch i takých ľudí, ktorí nie sú hluchí a slepí voči týraniu zvierat a nemávnu rukou nad tým, ak niekto ublíži zvieraťu. Veľké verejné Ďakujeme patrí tomu policajtovi – a že je naozaj veľké a verejné, svedčí i skutočnosť, že vyše 1100 príspevkov bolo pod tou správou.

Hej, toto je cesta, ako sa môže zvyšovať dôveryhodnosť polície v očiach verejnosti – lebo pričasto sme mali skúsenosť s bagatelizovaním a „nemožnosťou stotožniť páchateľa“ v takýchto prípadoch.

Ďakujem v mene nás všetkých i Oskara tomu neznámemu policajtovi OO PZ v Kurove.

 

Páchateľ a my…

Páchateľa tohto brutálneho činu voči bezbrannému zvieraťu polícia našla.

Ako uvádzajú v tej správe

Profesionálna práca polície viedla k vzneseniu obvinenia a návrhu na podanie obžaloby za prečin týrania zvierat a to zvlášť krutým a surovým spôsobom konkrétnej osobe – mladistvému K. B. (narodený v roku 2004) z osady v obci Malcov. Prokurátor sa s návrhom stotožnil a celá vec sa aktuálne nachádza na príslušnom okresnom súde.“

Jedna vec je ako sa s ním vysporiada súd – bude nepodmienečne odsúdený aspoň na pár mesiacov? A to sa mu ešte budeme skladať na pobyt v base sumou denne vyššou, ako má väčšina dôchodcov za celoživotnú prácu, či ako má človek za celodennú láskavú starostlivosť o svojho vážne chorého rodiča, dieťa či partnera. Je na pováženie taký solidárny systém – a veru podľa mňa by mali väzni mali pracovať povinne, aby si na náklady zarobili.

Druhá vec je – čo zmení i pár mesiacov basy, ak by ich dostal, u takého človeka? Vyjde vonku – a čo  urobí nabudúce – komu ublíži? Správal sa bez súcitu a svedomia – a podľa mňa je to vizitka jeho osobnosti – nechá ho táto spoločnosť raz „v rámci jeho ľudských práv“ naplodiť kopu detí s rizikom, že sa voči nim môže správať podobne bezcitne ako k tomu psíkovi, ak sa o ne vôbec bude starať?

Kde sú práva detí vyrastať v láskavej a starostlivej rodine, v bezpečí? Sú podľa mňa ľudia, ktorí svojim správaním ukazujú, že nebudú dobrými a láskavými rodičmi – a nemali by mať žiadne deti.

Pred časom som v mojom blogu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/01/03/cas-pribehov-4-zit-v-susedstve-vraha/

uvažovala o „expáchateľoch“. Máme exprezidentov, expremiérov, exmanželov a ich potenciál byť znovu tým, čím boli, je nulový. Zato u expáchateľa v susedstve človek veru ťažko môže spokojne spávať. Chceli by ste byť susedom takéhoto páchateľa, keď sa vráti z basy?

Myslím, že by mali mimovládne organizácie vybudovať resocializačné zariadenia, ďaleko od osád, pre takýchto mladistvých páchateľov po návrate z výkonu trestu – najlepšie v okolí Bratislavy s dostatkom pracovných príležitostí – kde by ich učili žiť v civilizovanej spoločnosti. Tam by takíto ľudia boli rok až tri roky, podobne ako to majú ľudia so závislosťami – a postupne by sa tam učili starať zodpovedne o seba a byť ohľaduplní voči iným, poctivo pracovať a hospodáriť, pripraviť sa na normálny život v normálnej spoločnosti. No a ak sa medzičasom ukáže. že niektorý z nich to nezvláda, prejavuje krutosť voči slabším i naďalej, tak ho psychiatricky liečiť. Takéto zariadenie by nebolo trest, ale pomoc pre takéhoto človeka pri návrate z basy, a ochrana pre zvyšok spoločnosti.

Myslím si, že nie rodiny detí s postihnutím by mali zbierať vrchnáčiky na svoje potreby – ale takíto gauneri by z nich mali žiť namiesto sociálnych dávok –  od druhého trestného činu, ktorý spáchali.

 

Polícia vyzýva…

Polícia uvádza na svojom fb i výzvu v tej správe:

Týmto by sme chceli vyzvať všetkých občanov, ktorí sú svedkami týrania zvierat, majú informácie o týraní zvierat alebo majú podozrenie z týrania zvierat, aby podali trestné oznámenie a toto protiprávne konanie bezodkladne oznámili polícii.

Viac informácií: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=153165506205993&id=103105064545371

Môžete tak urobiť aj cez náš anonymný formulár na stránke ⚠️www.zachranma.sk⚠️
Len vďaka vašej všímavosti môžeme pomôcť tam, kde to nevyhnutne potrebujú🙏

 

Tak prosím i ja, ľudia – majte odvahu nahlasovať gaunerov.

 

Oskar a my…

Oskar je psík, ktorého ktosi koncom minulého roka kruto pripravil o oči. No ktosi – teraz vďaka šikovnému policajtovi už všetci vieme, že to bol konkrétny 16-ročný gauner.

Našla sa rodina, ktorá si ho vzala. No vidieť už nebude nikdy.

 

Fotografia je prevzata z fb stránky Polícia Slovenskej republiky

https://www.facebook.com/policiaslovakia/photos/a.1522428691120681/3359013840795481/?type=3&theater

 

Elena

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

váha, spravodlivosť, misky

Premrhanie príležitosti reformy súdnej mapy by pocítil najmä občan, zhodli sa vrcholní predstavitelia justície

05.03.2021 13:33

Zhodli sa na tom predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta, generálny prokurátor Maroš Žilinka a predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas.

matovič

Matovič ďakuje Maďarom za pomoc so Sputnikom, prehliada rokovanie v Komárne

05.03.2021 13:29

Ivan Korčok zdôraznil, že otázka dvojakého občianstva je výsostne slovenskou záležitosťou a nie je predmetom bilaterálnych vzťahov.

Plavecký štvrtok František Bohm samovražda Böhm polícia

Kauza Böhm: Žilinka dohovoril aj Lipšicovi

05.03.2021 13:17

Podľa generálneho prokurátora Žilinku prokurátor neuplatil zákonné oprávnenie, keď zistil, že Böhm má viacero strelných zbraní a nezaistil ich. Böhm sa vo svojom dome zastrelil v polovici februára.

Svetlana Cichanovská

Bielorusko žiada Litvu o vydanie Cichanovskej, minister poslal Lukašenkovi jasný odkaz

05.03.2021 12:57

Bieloruská opozičná líderka odišla z krajiny krátko po augustových prezidentských voľbách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660444x
Priemerná čítanosť článkov: 2446x

Kategórie