Založ si blog

Slnko v duši 3. – Policajti urobili záslužný čin. . .

Polícia Slovenskej republiky oznámila na svojom fb včera správu, že vypátrali gaunera, ktorý vypichol oči Oskarovi.

Čo všetko to znamená?

 

Policajti a my…

Naozaj ma potešilo, že policajti majú vo svojich radoch i takých ľudí, ktorí nie sú hluchí a slepí voči týraniu zvierat a nemávnu rukou nad tým, ak niekto ublíži zvieraťu. Veľké verejné Ďakujeme patrí tomu policajtovi – a že je naozaj veľké a verejné, svedčí i skutočnosť, že vyše 1100 príspevkov bolo pod tou správou.

Hej, toto je cesta, ako sa môže zvyšovať dôveryhodnosť polície v očiach verejnosti – lebo pričasto sme mali skúsenosť s bagatelizovaním a „nemožnosťou stotožniť páchateľa“ v takýchto prípadoch.

Ďakujem v mene nás všetkých i Oskara tomu neznámemu policajtovi OO PZ v Kurove.

 

Páchateľ a my…

Páchateľa tohto brutálneho činu voči bezbrannému zvieraťu polícia našla.

Ako uvádzajú v tej správe

Profesionálna práca polície viedla k vzneseniu obvinenia a návrhu na podanie obžaloby za prečin týrania zvierat a to zvlášť krutým a surovým spôsobom konkrétnej osobe – mladistvému K. B. (narodený v roku 2004) z osady v obci Malcov. Prokurátor sa s návrhom stotožnil a celá vec sa aktuálne nachádza na príslušnom okresnom súde.“

Jedna vec je ako sa s ním vysporiada súd – bude nepodmienečne odsúdený aspoň na pár mesiacov? A to sa mu ešte budeme skladať na pobyt v base sumou denne vyššou, ako má väčšina dôchodcov za celoživotnú prácu, či ako má človek za celodennú láskavú starostlivosť o svojho vážne chorého rodiča, dieťa či partnera. Je na pováženie taký solidárny systém – a veru podľa mňa by mali väzni mali pracovať povinne, aby si na náklady zarobili.

Druhá vec je – čo zmení i pár mesiacov basy, ak by ich dostal, u takého človeka? Vyjde vonku – a čo  urobí nabudúce – komu ublíži? Správal sa bez súcitu a svedomia – a podľa mňa je to vizitka jeho osobnosti – nechá ho táto spoločnosť raz „v rámci jeho ľudských práv“ naplodiť kopu detí s rizikom, že sa voči nim môže správať podobne bezcitne ako k tomu psíkovi, ak sa o ne vôbec bude starať?

Kde sú práva detí vyrastať v láskavej a starostlivej rodine, v bezpečí? Sú podľa mňa ľudia, ktorí svojim správaním ukazujú, že nebudú dobrými a láskavými rodičmi – a nemali by mať žiadne deti.

Pred časom som v mojom blogu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/01/03/cas-pribehov-4-zit-v-susedstve-vraha/

uvažovala o „expáchateľoch“. Máme exprezidentov, expremiérov, exmanželov a ich potenciál byť znovu tým, čím boli, je nulový. Zato u expáchateľa v susedstve človek veru ťažko môže spokojne spávať. Chceli by ste byť susedom takéhoto páchateľa, keď sa vráti z basy?

Myslím, že by mali mimovládne organizácie vybudovať resocializačné zariadenia, ďaleko od osád, pre takýchto mladistvých páchateľov po návrate z výkonu trestu – najlepšie v okolí Bratislavy s dostatkom pracovných príležitostí – kde by ich učili žiť v civilizovanej spoločnosti. Tam by takíto ľudia boli rok až tri roky, podobne ako to majú ľudia so závislosťami – a postupne by sa tam učili starať zodpovedne o seba a byť ohľaduplní voči iným, poctivo pracovať a hospodáriť, pripraviť sa na normálny život v normálnej spoločnosti. No a ak sa medzičasom ukáže. že niektorý z nich to nezvláda, prejavuje krutosť voči slabším i naďalej, tak ho psychiatricky liečiť. Takéto zariadenie by nebolo trest, ale pomoc pre takéhoto človeka pri návrate z basy, a ochrana pre zvyšok spoločnosti.

Myslím si, že nie rodiny detí s postihnutím by mali zbierať vrchnáčiky na svoje potreby – ale takíto gauneri by z nich mali žiť namiesto sociálnych dávok –  od druhého trestného činu, ktorý spáchali.

 

Polícia vyzýva…

Polícia uvádza na svojom fb i výzvu v tej správe:

Týmto by sme chceli vyzvať všetkých občanov, ktorí sú svedkami týrania zvierat, majú informácie o týraní zvierat alebo majú podozrenie z týrania zvierat, aby podali trestné oznámenie a toto protiprávne konanie bezodkladne oznámili polícii.

Viac informácií: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=153165506205993&id=103105064545371

Môžete tak urobiť aj cez náš anonymný formulár na stránke ⚠️www.zachranma.sk⚠️
Len vďaka vašej všímavosti môžeme pomôcť tam, kde to nevyhnutne potrebujú🙏

 

Tak prosím i ja, ľudia – majte odvahu nahlasovať gaunerov.

 

Oskar a my…

Oskar je psík, ktorého ktosi koncom minulého roka kruto pripravil o oči. No ktosi – teraz vďaka šikovnému policajtovi už všetci vieme, že to bol konkrétny 16-ročný gauner.

Našla sa rodina, ktorá si ho vzala. No vidieť už nebude nikdy.

 

Fotografia je prevzata z fb stránky Polícia Slovenskej republiky

https://www.facebook.com/policiaslovakia/photos/a.1522428691120681/3359013840795481/?type=3&theater

 

Elena

Slnko v duši 5. – Slová šamana. . .

26.05.2020

Veľký duch si ťa našiel zasmial sa juhoamerický šaman, keď počul zvláštnu melódiu, ktorá ma štyri dni hladovky pred stretnutím s ním sprevádzala. „Máš ikaro, pieseň šamana“. Pochopil hneď, že k hladovke ma viedla úcta pred stretnutím. „Aya, veľká dávka dnes, posunie ťa na tvojej ceste, je to rýchle a silné prečistenie“ dodal. „Nie [...]

Augiáš 5. – Naši vojaci na hranice s Ruskom vládou vysielaní. . .

26.05.2020

Každý máme dobré a zlé stránky, silné aj slabé miesta. Johari dokonca tvrdí, že máme aj také slepé miesta, ktoré nevidia iní a ani my ich nevidíme – a akéže je to prospešné ich odhaľovať. Už tak urobím niečo pre seba. Sebakriticky sa dlhodobo priznávam k tomu, že nie som nejaká úžasná v matematike, veď viete – pavúky, jedovaté hady, šlápoty a [...]

Augiáš 4. – Školy a škôlky sa otvárajú. . .

26.05.2020

Na mieste ministra školstva by som zvažovala, odkiaľ vezmem peniaze na podstatné zvýšenie platov učiteľov. Lebo to, čo ich čaká pri začiatku reálneho školského roka, bude skutočne na nezávidenie. Deti bez výchovných hraníc, s veľkými deficitmi v učení. Po celé mesiace bez pravidiel, ktoré nasávajú do seba aspoň trochu v prostredí školy. Po celé mesiace bez [...]

pocasie-27-5-2020

Búrky nás neminú. Kde na Slovensku budú hromy divo biť?

26.05.2020 22:32

Aj v ďalších dňoch treba rátať s premenlivým počasím, niekde budú búrky. Ktorá časť Slovenska má rátať s divokejším počasím?

Thaci

Kosovský prezident odmietol rokovania so Srbskom, ktoré mal viesť Lajčák

26.05.2020 20:18

Namiesto toho Hashim Thaci vyzval na silnejšiu úlohu USA v procese normalizácii vzťahov so Srbskom.

kalinak

Nerozumné, nedôstojné, nešťastné. Kaliňák, Číž a Beňová reagujú na situáciu v Smere

26.05.2020 19:46

Čo hovoria na výzvu Petre Pellegriniho, ktorú adresoval Robertovi Ficovi, niektorí známi členovia Smeru?

Virus Outbreak Croatia

Na víkend k Jadranu? Dobro došli aj na dlhšie

26.05.2020 19:26, aktualizované: 19:27

Chorvátsko sa od piatka chystá otvoriť turistom zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,536
Celková čítanosť: 3580488x
Priemerná čítanosť článkov: 2331x

Kategórie