Založ si blog

Slnko v duši 2. – Tak. ..

„Pozri, moje nové legíny, sú so špeciálnym vláknom, nie obyčajné bavlnené a neprederavia sa rýchlo. Môžem takto ísť do práce?“ zvŕtala som sa dcére v kuchyni v skorom ráne v nových legínach a citrónovožltom tričku.

„Podľa toho, akú prácu máš na mysli“ – povedalo dieťa medovo. „Máš červené gaťky?“

„Cyklámenové“ – odpovedala som znechutene. A rýchlo som bežala prehodiť tričko za fialové šaty. Kupovať legíny cez internet je skrátka riziko.

 

Podobne je to i pri hľadaní partnera v živote…

Internet v tomto smere je minimálne taký rizikový, ako pri kúpe legín.  Tie zhruba dve hodiny čo som kedysi strávila na Pokeci ma uviedli do obrazu aké atrakcie tam blúdia – príležitosti pre každého a využívači všetkého druhu. Svoj názor som vtedy zhrnula i v blogu https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/02/02/o-slovensku-8-lebo-glvac/ 

a aj tu  https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/04/30/zapisky-psychiatra-11-zazvonil-zvonec/

Nie, pokecoví plejboji nie sú podľa mňa „tým pravým princom“. No, musia byť hodne zúfalí a zúfalé, keď sa takto správajú, uzavrela som vtedy svoj názor zmierlivo a definitívne.

Na začiatku života volíme naivne. Životné skúsenosti nás učia väčšej opatrnosti – neprevádzkujem cirkus ani divadlo, viem čo nepotrebujem. Niektorí striedajú známosti, ja verím, že ľudia  k sebe patria nezameniteľne, ako tanierik a hrnčíček jedinečnej súpravy. V živote je dôležitý človek, ktorý pozná melódiu tvojho srdca, a predspieva ti ju vtedy, keď ju zabudneš.“ —  povedal svojho času Albert Einstein. Myslím, že počuť náš vnútorný hlas dokáže len jeden človek.Ten jediný tvorí s nami tú správnu súpravu.

 

Internet má, pravdaže, aj svoje výhody… 

Legíny či životného partnera je múdrejšie vyberať iba „tvárou v tvár“. Zato knihy – internet  je tu skvelým pomocníkom.  Objednáte knihy zblízka i zďaleka, aj tie už dávno vypredané zoženiete. Všetky tie antikvariáty, bazáry, čarovné poličky a trhy kníh – naozaj kadečo v nich môžete nájsť.

Mám kôpku ešte neprečítaných zaujímavých kníh. Dám z jednej z nich náhodné otvorenie – ááá, krásne

len to poslovenčím –

„…mrak nevie, prečo letí práve tým smerom a tak rýchlo, len cíti, že toto je to miesto, kam by teraz letieť mal, ale nebo pozná dôvody a cesty všetkých mrakov…“

Ako vždy výstižné a pravdivé. Mám rada túto hru Zámeru sveta, zakaždým ukazuje tú hlbokú nenáhodnosť všetkého.

 

Elena     22.5.2020

 

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Koaličná kríza je divadlo na prekrytie vážnej situácie s pandémiou

05.03.2021 14:24

Ak premiér Matovič nedokáže situáciu vo vláde vyriešiť čo najskôr, mal by podľa Pellegriniho podať demisiu a umožniť predčasné voľby.

remišová

Naď vyzval Remišovú, aby nepočúvala Sulíka. Ministerka: V OĽANO vám ide len o moc

05.03.2021 14:12

"Predčasné voľby by priviedli túto krajinu do katastrofy," skonštatovala šéfka Za ľudí.

váha, spravodlivosť, misky

Premrhanie príležitosti reformy súdnej mapy by pocítil najmä občan, zhodli sa vrcholní predstavitelia justície

05.03.2021 13:33

Zhodli sa na tom predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta, generálny prokurátor Maroš Žilinka a predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas.

matovič

Matovič ďakuje Maďarom za pomoc so Sputnikom, prehliada rokovanie v Komárne

05.03.2021 13:29, aktualizované: 14:42

Ivan Korčok zdôraznil, že otázka dvojakého občianstva je výsostne slovenskou záležitosťou a nie je predmetom bilaterálnych vzťahov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660665x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Kategórie