Založ si blog

Augiáš 11 . – Prípad, ktorý rozhorčil stovky ľudí. . .

Dokedy sa budeme bezmocne prizerať tomu, ako kadejaké indivíduá brutálne vystrájajú? Ako týrajú zvieratá, či ubližujú deťom?

Otriasajúci príbeh beží v tejto chvíli sociálnymi sieťami – prečítajte si ten príspevok doslovne, lebo nedokážem nájsť slová, ktorými by som ho napísala ja…

Včera boli obyvatelia na ulici Stredné Hony v Lehote pri Nitre svedkami otrasnej udalosti. Na uličke sa objavila border kolia , zrejme niekomu zabehla. Psík bol nekonfliktný, dokonca sa nechal hladiť a na facebooku bol oznam, kde sa psík nachádza. Včera podvečer, okolo 20,30, zabehol do dvora domu č. 292. Majiteľ domu sa volá B. a pracuje vo firme V. Netvor B. psíka zahnal do kúta prednej záhradky a surovo ho dobil ťažkými kovovými hrabľami k smrti. Plač nešťastného zvieraťa bolo počuť desiatky metrov… Podľa očitých svedkov ho nepríčetne mlátil, vybil mu oko, vymlátil zuby, rozbil hlavu a prerazil chrbticu … Keď ho pani suseda prosila, aby prestal, že psíka zoberie do útulku , vulgárne jej vynadal a povedal, že zaje..e tými hrabľami aj ju. Od tej udalosti psíka nikto nevidel, viacerí susedia ho boli hľadať, či sa náhodou niekam neodplazil, ale bez úspechu. Vec je nahlásená na polícii, všetci veríme, že vinník bude potrestaný, ale psíkovi to už život nevráti.

 
Pán Horka na fb uvádza plné meno páchateľa aj jeho pracovisko, vzhľadom na pochybnosti (viď diskusia) som upravila len na iniciálky.

No čo už na toto dodať?

Opakovane si kladiem otázku, kto nám tu vychováva kadejaké šlápoty, vrahov a primitívov ubližujúcich zvieratám? Čo za zrúdy to žijú medzi nami? V posledných dvoch dňoch dve zavraždené deti. A ani nerátam koľko vyhodených či brutálne utýraných zvierat v posledných dvoch týždňoch. Na sociálnych sieťach beží dokonca petícia, aby v osadách nemohli ich obyvatelia chovať psy a mačky, lebo zvieratá sú tam kruto týrané a zabíjané v mnohých prípadoch. Aké sociálne vzory to potom majú tie deti, čo tam vyrastajú? Páchateľov takýchto skutkov treba tvrdo trestať, nekompromisne.

Agresia, ktorú popisuje príspevok na fb, je závažná. Neviem koľko rokov má páchateľ, ktorého popisuje príspevok z fb, no akosi neverím, že ten človek nemá nijaké výčiny doteraz už za sebou, ak takto brutálne utýral zviera. A desím sa predstavy, že by nebodaj mal deti – ako sa asi k nim správa? Nielen potrestať páchateľa nepodmienečným trestom treba, ale mala by takú rodinu monitorovať potom po jeho prepustení dlhodobo sociálka.

Zakaždým, keď čítam popis brutality v konaní voči zvieratám alebo deťom, hovorím si v duchu, že toľko dobrých a láskavých ľudí zomiera –  a že Boh by mal spraviť úplne iný poradovník.

 A budem tvrdá – ako zamestnávateľ by som zvážila, či budem zamestnávať takého človeka. Lebo na základe popisovaného prípadu zjavne nemá svoju agresiu pod kontrolou. 

 

Elena  31.5.2020

 

K diskusii: nuž uvidíme, ľudí ten príbeh vzal hodne, má vyše 1600 zdieľaní doteraz a viac ako 1000 komentov len pod príspevkom na fb toho pána. Lebo je to skutočne brutálny popis. Fotku som tam skutočne našla, ale mala by sa k tomu vyjadriť polícia jasne, či je to ten istý pes a či je živý a zdravý – lebo pán píše pod vlastným meno a uvádza viacero svedkov, aj vyhrážky jednej svedkyni priamo, dokonca je vraj ním aj podané TO vo veci.

Každopádne som oslovila TV, aby priniesli reportáž, aj so stanoviskom polície, tak sa dozvieme celú pravdu.

 

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872604x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie