Založ si blog

Augiáš 11 . – Prípad, ktorý rozhorčil stovky ľudí. . .

Dokedy sa budeme bezmocne prizerať tomu, ako kadejaké indivíduá brutálne vystrájajú? Ako týrajú zvieratá, či ubližujú deťom?

Otriasajúci príbeh beží v tejto chvíli sociálnymi sieťami – prečítajte si ten príspevok doslovne, lebo nedokážem nájsť slová, ktorými by som ho napísala ja…

Včera boli obyvatelia na ulici Stredné Hony v Lehote pri Nitre svedkami otrasnej udalosti. Na uličke sa objavila border kolia , zrejme niekomu zabehla. Psík bol nekonfliktný, dokonca sa nechal hladiť a na facebooku bol oznam, kde sa psík nachádza. Včera podvečer, okolo 20,30, zabehol do dvora domu č. 292. Majiteľ domu sa volá B. a pracuje vo firme V. Netvor B. psíka zahnal do kúta prednej záhradky a surovo ho dobil ťažkými kovovými hrabľami k smrti. Plač nešťastného zvieraťa bolo počuť desiatky metrov… Podľa očitých svedkov ho nepríčetne mlátil, vybil mu oko, vymlátil zuby, rozbil hlavu a prerazil chrbticu … Keď ho pani suseda prosila, aby prestal, že psíka zoberie do útulku , vulgárne jej vynadal a povedal, že zaje..e tými hrabľami aj ju. Od tej udalosti psíka nikto nevidel, viacerí susedia ho boli hľadať, či sa náhodou niekam neodplazil, ale bez úspechu. Vec je nahlásená na polícii, všetci veríme, že vinník bude potrestaný, ale psíkovi to už život nevráti.

 
Pán Horka na fb uvádza plné meno páchateľa aj jeho pracovisko, vzhľadom na pochybnosti (viď diskusia) som upravila len na iniciálky.

No čo už na toto dodať?

Opakovane si kladiem otázku, kto nám tu vychováva kadejaké šlápoty, vrahov a primitívov ubližujúcich zvieratám? Čo za zrúdy to žijú medzi nami? V posledných dvoch dňoch dve zavraždené deti. A ani nerátam koľko vyhodených či brutálne utýraných zvierat v posledných dvoch týždňoch. Na sociálnych sieťach beží dokonca petícia, aby v osadách nemohli ich obyvatelia chovať psy a mačky, lebo zvieratá sú tam kruto týrané a zabíjané v mnohých prípadoch. Aké sociálne vzory to potom majú tie deti, čo tam vyrastajú? Páchateľov takýchto skutkov treba tvrdo trestať, nekompromisne.

Agresia, ktorú popisuje príspevok na fb, je závažná. Neviem koľko rokov má páchateľ, ktorého popisuje príspevok z fb, no akosi neverím, že ten človek nemá nijaké výčiny doteraz už za sebou, ak takto brutálne utýral zviera. A desím sa predstavy, že by nebodaj mal deti – ako sa asi k nim správa? Nielen potrestať páchateľa nepodmienečným trestom treba, ale mala by takú rodinu monitorovať potom po jeho prepustení dlhodobo sociálka.

Zakaždým, keď čítam popis brutality v konaní voči zvieratám alebo deťom, hovorím si v duchu, že toľko dobrých a láskavých ľudí zomiera –  a že Boh by mal spraviť úplne iný poradovník.

 A budem tvrdá – ako zamestnávateľ by som zvážila, či budem zamestnávať takého človeka. Lebo na základe popisovaného prípadu zjavne nemá svoju agresiu pod kontrolou. 

 

Elena  31.5.2020

 

K diskusii: nuž uvidíme, ľudí ten príbeh vzal hodne, má vyše 1600 zdieľaní doteraz a viac ako 1000 komentov len pod príspevkom na fb toho pána. Lebo je to skutočne brutálny popis. Fotku som tam skutočne našla, ale mala by sa k tomu vyjadriť polícia jasne, či je to ten istý pes a či je živý a zdravý – lebo pán píše pod vlastným meno a uvádza viacero svedkov, aj vyhrážky jednej svedkyni priamo, dokonca je vraj ním aj podané TO vo veci.

Každopádne som oslovila TV, aby priniesli reportáž, aj so stanoviskom polície, tak sa dozvieme celú pravdu.

 

 

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Boris Johnson

Johnson vyviedol Britániu z EÚ, bol aj ministrom zahraničia a starostom Londýna

07.07.2022 11:50

Vizitka britského premiéra Borisa Johnsona (58), ktorý podľa britských médií oznámi rezignáciu.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Ukrajinskému vodičovi v Bratislave namerala hliadka takmer tri promile alkoholu

07.07.2022 11:25

Vodičovi hrozí väzenie až na jeden rok.

Boris Johnson

BBC ohlásila Borexit: Boris Johnson ešte dnes rezignuje

07.07.2022 10:30

Britský premiér Boris Johnson podľa BBC neustál politický tlak a odstúpi.

nemocnica Košice, UNLP

Univerzitná nemocnica v Košiciach zakázala návštevy, zaviedla aj testovanie pred hospitalizáciou

07.07.2022 09:38

Dôvodom je nárast počtu pacientov s koronavírusom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,370
Celková čítanosť: 6636272x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Kategórie