Založ si blog

Augiáš 11 . – Prípad, ktorý rozhorčil stovky ľudí. . .

Dokedy sa budeme bezmocne prizerať tomu, ako kadejaké indivíduá brutálne vystrájajú? Ako týrajú zvieratá, či ubližujú deťom?

Otriasajúci príbeh beží v tejto chvíli sociálnymi sieťami – prečítajte si ten príspevok doslovne, lebo nedokážem nájsť slová, ktorými by som ho napísala ja…

Včera boli obyvatelia na ulici Stredné Hony v Lehote pri Nitre svedkami otrasnej udalosti. Na uličke sa objavila border kolia , zrejme niekomu zabehla. Psík bol nekonfliktný, dokonca sa nechal hladiť a na facebooku bol oznam, kde sa psík nachádza. Včera podvečer, okolo 20,30, zabehol do dvora domu č. 292. Majiteľ domu sa volá B. a pracuje vo firme V. Netvor B. psíka zahnal do kúta prednej záhradky a surovo ho dobil ťažkými kovovými hrabľami k smrti. Plač nešťastného zvieraťa bolo počuť desiatky metrov… Podľa očitých svedkov ho nepríčetne mlátil, vybil mu oko, vymlátil zuby, rozbil hlavu a prerazil chrbticu … Keď ho pani suseda prosila, aby prestal, že psíka zoberie do útulku , vulgárne jej vynadal a povedal, že zaje..e tými hrabľami aj ju. Od tej udalosti psíka nikto nevidel, viacerí susedia ho boli hľadať, či sa náhodou niekam neodplazil, ale bez úspechu. Vec je nahlásená na polícii, všetci veríme, že vinník bude potrestaný, ale psíkovi to už život nevráti.

 
Pán Horka na fb uvádza plné meno páchateľa aj jeho pracovisko, vzhľadom na pochybnosti (viď diskusia) som upravila len na iniciálky.

No čo už na toto dodať?

Opakovane si kladiem otázku, kto nám tu vychováva kadejaké šlápoty, vrahov a primitívov ubližujúcich zvieratám? Čo za zrúdy to žijú medzi nami? V posledných dvoch dňoch dve zavraždené deti. A ani nerátam koľko vyhodených či brutálne utýraných zvierat v posledných dvoch týždňoch. Na sociálnych sieťach beží dokonca petícia, aby v osadách nemohli ich obyvatelia chovať psy a mačky, lebo zvieratá sú tam kruto týrané a zabíjané v mnohých prípadoch. Aké sociálne vzory to potom majú tie deti, čo tam vyrastajú? Páchateľov takýchto skutkov treba tvrdo trestať, nekompromisne.

Agresia, ktorú popisuje príspevok na fb, je závažná. Neviem koľko rokov má páchateľ, ktorého popisuje príspevok z fb, no akosi neverím, že ten človek nemá nijaké výčiny doteraz už za sebou, ak takto brutálne utýral zviera. A desím sa predstavy, že by nebodaj mal deti – ako sa asi k nim správa? Nielen potrestať páchateľa nepodmienečným trestom treba, ale mala by takú rodinu monitorovať potom po jeho prepustení dlhodobo sociálka.

Zakaždým, keď čítam popis brutality v konaní voči zvieratám alebo deťom, hovorím si v duchu, že toľko dobrých a láskavých ľudí zomiera –  a že Boh by mal spraviť úplne iný poradovník.

 A budem tvrdá – ako zamestnávateľ by som zvážila, či budem zamestnávať takého človeka. Lebo na základe popisovaného prípadu zjavne nemá svoju agresiu pod kontrolou. 

 

Elena  31.5.2020

 

K diskusii: nuž uvidíme, ľudí ten príbeh vzal hodne, má vyše 1600 zdieľaní doteraz a viac ako 1000 komentov len pod príspevkom na fb toho pána. Lebo je to skutočne brutálny popis. Fotku som tam skutočne našla, ale mala by sa k tomu vyjadriť polícia jasne, či je to ten istý pes a či je živý a zdravý – lebo pán píše pod vlastným meno a uvádza viacero svedkov, aj vyhrážky jednej svedkyni priamo, dokonca je vraj ním aj podané TO vo veci.

Každopádne som oslovila TV, aby priniesli reportáž, aj so stanoviskom polície, tak sa dozvieme celú pravdu.

 

 

Antaon 9. – Zakaždým. . .

29.03.2023

Zakaždým zomieram, zakaždým zomrieť chcem znova a hoci plynie čas, zakaždým z rany krv prúdom vyteká nová, zakaždým temnie deň a slnko sa polnočným kabátom halí, zakaždým cítim to akí sme k osudu malí, zakaždým v rade dní kráčam a nerátam kroky, zakaždým plynú dni tak akoby plynuli roky, zakaždým závoj sĺz svet zastrie úplne celý, zakaždým vykročiť do [...]

Kvapky krvi 10. – Utýraný. . .

28.03.2023

Za poctivú prácu s poctivým platením poistných odvodov si môžeme zaistiť dôstojný život a dôstojnú starobu. Alebo nie, ak nám štát berie priveľa. Začnem dôchodkovým systémom, lebo chcem aby ste si uvedomili, že sa môžeme mať rôzne, a ako rôzne. Sú krajiny ako Chile či Čína, kde odchodový dôchodkový vek je o hodne nižší ako 60 rokov. Poučný je aj článok v [...]

Kvapky krvi 9. – Ako sa nám čoskoro životná úroveň prudko polepší. ..

28.03.2023

Teda nie že by nám bolo zle, kdeže. Žijeme si slobodne a v spoločenstve tých najlepších priateľov. Ale môže nám byť ešte o trochu lepšie, samozrejme. Až tak dobre, že nám zderegulujú ceny elektriny a plynu. A zrejme dosť skoro to budú chcieť spraviť, lebo článok v HN sa objavil [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,545
Celková čítanosť: 7764634x
Priemerná čítanosť článkov: 3051x

Kategórie