Založ si blog

Slnko v duši 7. – Posielam ti kúsok dúhy. ..

Príbeh o troch myšiach vám poviem. Pustovník prvej z myší povedal, že sa usadila v múke, ktorá by vystačila celému jej rodu, ale nestala sa tým lepšia. Druhej pripomenul, že sa prehrýzla mnohými knihami, ale nestala sa vzdelanejšia. Tretej dodal, že sa usadila medzi posvätnými predmetmi, ale nestala sa tým duchovnejšia.

No hej, každé poznanie musíme pustiť do svojho srdca, aby bolo pre nás užitočné.

 

Prijať posolstvo…

Keď som sa vracala predvčerom podvečer s dcérou z Popradu, vírila mi hlavou zmäť myšlienok. Pribiehali ku mne jedna cez druhú, a plietli sa mi do čítania knihy.

Čítam teraz Rerichovú, Energetické pôsobenie vecí a jemnohmotný svet – je o tom, že nielen každý človek, ale aj každá vec má svoju „dušu“ – auru. Je mi to moc blízke poznanie.

Rerichová spomína ako príklad rieku Volgu, ako nesie v sebe spomienky a osudy všetkých, ktorí do nej vkročili, plavili sa ňou, pili z nej, žili pri nej. A rovnako tak každá studnička či potôčik, každé miesto, každý predmet. Oddávna dumám o tom, akí ľudia asi žijú za tým oknom domu či bytu a aké osud sa tam odohrávajú – keď chodím neznámymi miestami, pretože okná hovoria tichou rečou. Šamanský výcvik mi pomohol začať vnímať reč kameňov.

Každá kniha nám dá nejaký odkaz – taký hlboko osobný – čítame ju mnohí, a predsa v nej nachádzame čosi „pre seba tu a teraz“. Mne táto kniha pripomenula, že sila umeleckých diel či posvätno posvätných predmetov spočíva v energii do nich vloženej. Musí to byť naozaj čistý úmysel, s ktorým ich tvoríme – uvedomovala som si. Také poslanie je výzvou, je tam vždy kus z nás – preto v životnom poslaní je to najlepšie z nás, došlo mi.  Musíme ho pustiť do svojho srdca a povedať mu „neochvejné áno“. Je to pre mňa dôležité „tu a teraz“ – detailizujem si predstavu Územia anjelov.  Pri mne by mohol stáť len človek s čistým srdcom, primárna motivácia poslania nie je biznis ani sláva, ale služba niečomu veľkému a zmysluplnému. Dosadlo mi, že podstatu poslania pochopí len ten, komu je určené, no ten porozumie naplno – vychádza z jeho srdca, ktoré nadšene šepká „áno, presne to chcem“. Je to skrátka ako zámok a kľúč. Tak, upokojilo ma to.

Rerichová v tej knihe hovorí, že zmyslom existencie je pretváranie jemnej energie vecí okolo nás. Tak som nad tým dumala – poslanie je potom najúčinnejší spôsob, akým dokážeme takú premenu robiť. Dáva mi to zmysel, lebo je službou ľudstvu s veľkým dosahom.

Keby sme pochopili, že vnútorné bohatstvo je viac ako vonkajšie, prestali by sme sa hnať za nesprávnymi vecami. Nečestné a nemorálne správanie, lipnutie na výzore, statuse, majetku je signálom, že tou cestou nejdeme. Koľko ľudí má vnútornú radosť z toho, že koná čestne, láskavo? Koľkí z nás pochopili, že podstatné v živote je rozvíjať namiesto bicepsov a tricepsov len tri svaly – srdce, rozum a svedomie?

Kniha popisuje i predmety, nasiaknuté energiou s úmyslom – či už ochranným, talizmany, alebo škodlivým. Vysvetľuje potrebu spaľovania vecí mŕtveho – to som ja pred časom spravila s vecami môjho syna, cítila som intuitívne správnosť toho kroku.

Nakoniec som prestala čítať, a len som sa dívala na krajinu za oknom.  Ďakujem, Zámer svet, za tie dieliky veľkej skladačky, dodala som úprimne. Tu a teraz sme v takých chvíľach.

Autobus mieril ešte len k Červenej Skale, a tak  som sa rozhodla ponoriť sa do okamihu. Z kabelky som vytiahla fľaštičku s toaletnou vodou, ktorú som si v Poprade kúpila. Zápästie som privoniavala popod rúško. Mám rada vône nežné a krehké, alebo trochu severské, prírodné. Ach, už dávno som nenašla vôňu, ktorá by mi bola taká blízka ako táto – vonia trpko-sladko. Kedysi som používala Savanu – bola to kúpeľová pena, no voňali mi ňou periny, oblečenie, používala som ju i ako voňavku. Po revolúcii jej už nebolo. Potom mi sadla vôňa Indian Summer od Priscilly Presley, no tá tiež skončila. Používala som potom rôzne vône, Milleniu a kadejaké iné, no nezachytili sa v mojom srdci.

Zvláštne, aj táto moja nová vôňa má v pomenovaní „leto“, no ja v nej cítim chodník škótskej Vysočiny, úbočie fialovejúce vresmi a pocit, ktorý zatiaľ neviem zachytiť. Fotka je moja, pravdaže.

Vlastne doteraz som ho nezachytila – i keď mi večer rozvoňala aj periny. Pocit, že toto je tá správna verzia sveta? Neviem.

 

Záverom…

Vrátim sa ešte na chvíľu k tej Rerichovej knihe. Hovorí i o daroch – dávame dary hmotné, vecné, alebo nehmotné, psychické. Energia nehmotných zásielok dáva silu obdarovanému – príbehy o naplnení Duchom nájdeme v biblii, veriaci sa modlia, šamani posielajú balíčky  energie. Šamanské balíčky energie s mojim silovým zvieraťom posielam občas – no zázračne krehkú dúhu som ešte neposielala. Dúha je symbolom mostu medzi minulým a budúcim, symbolom nádeje. Moje oba silové zvieratá k tomu privolávam –  posielam nimi kúsok dúhy.

Hej, prijatie takéto daru je jednoduché – vo chvíli, keď si uvedomím prítomnosť silového zvieraťa, môžem mu poďakovať. To je všetko.

 

Elena   31.5.2020

 

 

 

Antaon 9. – Zakaždým. . .

29.03.2023

Zakaždým zomieram, zakaždým zomrieť chcem znova a hoci plynie čas, zakaždým z rany krv prúdom vyteká nová, zakaždým temnie deň a slnko sa polnočným kabátom halí, zakaždým cítim to akí sme k osudu malí, zakaždým v rade dní kráčam a nerátam kroky, zakaždým plynú dni tak akoby plynuli roky, zakaždým závoj sĺz svet zastrie úplne celý, zakaždým vykročiť do [...]

Kvapky krvi 10. – Utýraný. . .

28.03.2023

Za poctivú prácu s poctivým platením poistných odvodov si môžeme zaistiť dôstojný život a dôstojnú starobu. Alebo nie, ak nám štát berie priveľa. Začnem dôchodkovým systémom, lebo chcem aby ste si uvedomili, že sa môžeme mať rôzne, a ako rôzne. Sú krajiny ako Chile či Čína, kde odchodový dôchodkový vek je o hodne nižší ako 60 rokov. Poučný je aj článok v [...]

Kvapky krvi 9. – Ako sa nám čoskoro životná úroveň prudko polepší. ..

28.03.2023

Teda nie že by nám bolo zle, kdeže. Žijeme si slobodne a v spoločenstve tých najlepších priateľov. Ale môže nám byť ešte o trochu lepšie, samozrejme. Až tak dobre, že nám zderegulujú ceny elektriny a plynu. A zrejme dosť skoro to budú chcieť spraviť, lebo článok v HN sa objavil [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,545
Celková čítanosť: 7764820x
Priemerná čítanosť článkov: 3051x

Kategórie