Založ si blog

Keď 3. – Strhávame symboly. . .

Vlna „boja proti rasovým a etnickým predsudkom“ beží svetom. Predtým za LGBT pobiehali demonštranti.

Nuž, aby niekto zbúral moje predsudky, mal by sa predovšetkým v rámci akéhokoľvek protestu správať dôstojne – a nie rabovať obchody či predvádzať sa sexuálne vulgárne.  Pri podivných dúhových pochodoch, u ktorých som váhala, či niektorých aktérov netreba urgentne odšupovať na psychiatrické pozorovanie, som poukazovala na to, že týmito excesmi si sami škodia. A rovnako je to s demonštrantmi, ktorí nivočia kadejaké pamätihodnosti. Voči takým ľuďom mám predsudkov ajajaj – a je mi jedno či sú bieli, čierni, alebo fialovo-zeleno pásikovaní.

 

Pustili sa do protestov

– i v Bratislave jeden bol a samí typickí bratislavčania tam boli – s anglickými transparentmi, s černošským pôvodom mnohí. Ale budiž, nech by inostranci protestovali i v Arktíde, keď ich to baví, nielen v Bratislave. Len keby sa protestujúci na mnohých miestach  nesprávali ako primitívi. Rozbíjať sochy a páliť knihy rozhodne nepokladám za nápad hodný obdivu. Pripomína im to otrokársku minulosť údajne. A tak by sme mali zlikvidovať pamätníky a sochy a pamätihodnosti celkovo z tých čias podľa ich predstáv. A knihy. Jaj, knihy? S otrokárskou minulosťou? Aj Odviate vetrom by scenzurovali a zlikvidovali nebodaj? No to teda rozhodne nie. Rozhodne nie. Poviem vám, naštvali ma takou predstavou.

 

A hlúpy nápad doťahujú do krajnosti-

https://www.webnoviny.sk/usa-princetonska-univerzita-odstrani-meno-woodrowa-wilsona-z-nazvu-fakulty

Idú rušiť meno univerzity? Veríte potom, že i Scarlett OˇHara, z Odviateho vetrom by nesiahli?

 

A teraz vážne –

likvidovať kultúrne dedičstvo rozhodne nepokladám za konanie, ktoré by som podporila. Čo za sprostý nápad by nasledoval ďalej? Že nebudeme  mať v rámci „nerasizmu“ biele záclony, bielu techniku a chladničky budú mať farbu dúhy? A že ani toaletný papier nebude len biely? Zakážu nám pokladať bielu farbu za symbol nevinnosti a nevesty budú mať „nerasisticky“ čierno-biele šaty? Aj biely sneh, kedy ho začneme prefarbovať v správne nerasistickom štýle? A skončíme tým, že polovica taniera bude biela a polovica čierna, aby sa niektorí necítili diskriminovaní?  No celé zle – takéto myslenie. Lebo diskriminácia nie je o soche, či knihe – je o myslení. Je pravdou, že dejiny ľudstva sú plné  udalostí, na ktoré nemáme prečo byť hrdí – ale to sa týka ľudstva ako celku, bez ohľadu na farbu pleti. Každé etnikum nájde také miesta vo svojich dejinách. No a práve preto je potrebné o nich uchovať historickú pamäť – aby sme na to pamätali, a nie tie pamiatky likvidovať.

 

 

Nuž, keby sme zalovili vo vedomostiach – aj kresťanov kedysi prenasledovali. Hádzali levom a upaľovali. Čo keby tak teraz porozbíjali kresťania staroveké sochy a stavby, rozobrali Koloseum? Aj turecké vpády, čo by sme im mali ísť zničiť? A čo Indiáni – do čoho všetkého by sa mali pustiť oni, aby vymazali minulosť, ktorá je pre nich značne boľavá?

Toto „protestovanie“ vymyslela zjavne tupá hlava – a je úplne jedno, akej farby bola. Koniec – koncov, nevidím dôvod, aby mne niekto diktoval, ako mám likvidovať našu históriu. Každý by asi mal asi zaujať svoje historicky pôvodné územia – takže Indiáni by na tom účtovaní s minulosťou obstáli dobre. Černosi pochádzali z Afriky, však? Nuž asi by nemali po celom svete behať a zasahovať do cudzích kultúr, ale vrátiť sa do svojej pôvodnej vlasti. Tam nech si roztĺkajú čo len chcú zo svojej vlastnej histórie.

Som proti tomu, aby nivočili svetové kultúrne dedičstvo.

 

Elena  28.6.2020

 

 

 

Len pár slov 5. – Pán Fico, máte to v rukách teraz. . .

24.07.2021

Je zrejmé, že svoju politickú kariéru vidia niektoré koaličné politické strany ako meteor – ibaže už rútiaci sa k zemi. Neviem si predstaviť, že by po tom, čo nám tu podaktorí stihli predviesť, by ich chcel nejaký rozumný človek ešte voliť. Otvorene poviem, pri niektorých terajších zástupcoch národa som mala vážne pochybnosti o duševnom zdraví a rozumovej [...]

Len pár slov 4. – Máte právo na doklad. . .

23.07.2021

Ak idete na testy, ktoré si máte platiť platiť – antigénové či PCR – žiadajte si doklad o zaplatení z e-kasy. Ku každej platbe na Slovensku predsa musí existovať takýto doklad. A platiť za testy máme, ako to potvrdzuje článok v linku [...]

Len pár slov 3. – Ako bol doktor Harabín v Maďarsku na návšteve. . .

23.07.2021

Slovenskí policajti sa riadia vyhláškami hlavného hygienika Mikasa, ktoré nemajú právnu platnosť, účinnosť ani všeobecnú záväznosť. V medializovanej nahrávke potvrdila tieto skutočnosti tajomníčka pracovného výboru Úradu vlády v telefonickom rozhovore JUDr. Krajníkovej. Ak vystupujú v mene týchto opatrení, vytvárajú tým svojimi postupmi legislatívny chaos, za [...]

Rakúsko, armáda, dráma, streľba, pytliak

Rakúsko pre opätovnú migračnú vlnu posilňuje ochranu svojich hraníc

24.07.2021 14:29

Spočiatku bude do pohraničného pásma vyslaných dodatočných 400 vojakov.

migranti kamión

V tureckom kamióne zaparkovanom v Šahách sa ukrývali siedmi Afgánci

24.07.2021 12:37

Štyria štátni príslušníci Afganistanu boli dospelí, traja boli maloletí bez sprievodu.

Protest pred parlamentom

Pred parlamentom protestujú stovky ľudí, vstup do budovy stráži polícia

24.07.2021 12:04

Začiatok piatkovej demonštrácie sprevádzali potýčky protestujúcich s políciou či novinármi. V sobotu ľudia prišli tiež protestovať, niektorí tam zostali cez noc.

Robert Fico, Smer

Fico: Kováčik je politický väzeň, mali by ho okamžite prepustiť

24.07.2021 10:31

Podľa Fica sú podozrenia na manipuláciu s trestnými konaniami či z toho, že boli použití najatí univerzálni svedkovia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,081
Celková čítanosť: 5274916x
Priemerná čítanosť článkov: 2535x

Kategórie