Založ si blog

Keď 3. – Strhávame symboly. . .

Vlna „boja proti rasovým a etnickým predsudkom“ beží svetom. Predtým za LGBT pobiehali demonštranti.

Nuž, aby niekto zbúral moje predsudky, mal by sa predovšetkým v rámci akéhokoľvek protestu správať dôstojne – a nie rabovať obchody či predvádzať sa sexuálne vulgárne.  Pri podivných dúhových pochodoch, u ktorých som váhala, či niektorých aktérov netreba urgentne odšupovať na psychiatrické pozorovanie, som poukazovala na to, že týmito excesmi si sami škodia. A rovnako je to s demonštrantmi, ktorí nivočia kadejaké pamätihodnosti. Voči takým ľuďom mám predsudkov ajajaj – a je mi jedno či sú bieli, čierni, alebo fialovo-zeleno pásikovaní.

 

Pustili sa do protestov

– i v Bratislave jeden bol a samí typickí bratislavčania tam boli – s anglickými transparentmi, s černošským pôvodom mnohí. Ale budiž, nech by inostranci protestovali i v Arktíde, keď ich to baví, nielen v Bratislave. Len keby sa protestujúci na mnohých miestach  nesprávali ako primitívi. Rozbíjať sochy a páliť knihy rozhodne nepokladám za nápad hodný obdivu. Pripomína im to otrokársku minulosť údajne. A tak by sme mali zlikvidovať pamätníky a sochy a pamätihodnosti celkovo z tých čias podľa ich predstáv. A knihy. Jaj, knihy? S otrokárskou minulosťou? Aj Odviate vetrom by scenzurovali a zlikvidovali nebodaj? No to teda rozhodne nie. Rozhodne nie. Poviem vám, naštvali ma takou predstavou.

 

A hlúpy nápad doťahujú do krajnosti-

https://www.webnoviny.sk/usa-princetonska-univerzita-odstrani-meno-woodrowa-wilsona-z-nazvu-fakulty

Idú rušiť meno univerzity? Veríte potom, že i Scarlett OˇHara, z Odviateho vetrom by nesiahli?

 

A teraz vážne –

likvidovať kultúrne dedičstvo rozhodne nepokladám za konanie, ktoré by som podporila. Čo za sprostý nápad by nasledoval ďalej? Že nebudeme  mať v rámci „nerasizmu“ biele záclony, bielu techniku a chladničky budú mať farbu dúhy? A že ani toaletný papier nebude len biely? Zakážu nám pokladať bielu farbu za symbol nevinnosti a nevesty budú mať „nerasisticky“ čierno-biele šaty? Aj biely sneh, kedy ho začneme prefarbovať v správne nerasistickom štýle? A skončíme tým, že polovica taniera bude biela a polovica čierna, aby sa niektorí necítili diskriminovaní?  No celé zle – takéto myslenie. Lebo diskriminácia nie je o soche, či knihe – je o myslení. Je pravdou, že dejiny ľudstva sú plné  udalostí, na ktoré nemáme prečo byť hrdí – ale to sa týka ľudstva ako celku, bez ohľadu na farbu pleti. Každé etnikum nájde také miesta vo svojich dejinách. No a práve preto je potrebné o nich uchovať historickú pamäť – aby sme na to pamätali, a nie tie pamiatky likvidovať.

 

 

Nuž, keby sme zalovili vo vedomostiach – aj kresťanov kedysi prenasledovali. Hádzali levom a upaľovali. Čo keby tak teraz porozbíjali kresťania staroveké sochy a stavby, rozobrali Koloseum? Aj turecké vpády, čo by sme im mali ísť zničiť? A čo Indiáni – do čoho všetkého by sa mali pustiť oni, aby vymazali minulosť, ktorá je pre nich značne boľavá?

Toto „protestovanie“ vymyslela zjavne tupá hlava – a je úplne jedno, akej farby bola. Koniec – koncov, nevidím dôvod, aby mne niekto diktoval, ako mám likvidovať našu históriu. Každý by asi mal asi zaujať svoje historicky pôvodné územia – takže Indiáni by na tom účtovaní s minulosťou obstáli dobre. Černosi pochádzali z Afriky, však? Nuž asi by nemali po celom svete behať a zasahovať do cudzích kultúr, ale vrátiť sa do svojej pôvodnej vlasti. Tam nech si roztĺkajú čo len chcú zo svojej vlastnej histórie.

Som proti tomu, aby nivočili svetové kultúrne dedičstvo.

 

Elena  28.6.2020

 

 

 

Keď 10. – Alebo ruských letcov. . .

02.07.2020

Japonci postavili zničenú cestu za týždeň. U nás sa po skoro týždni zo strany BBsK ešte ani len s dopravcom rokovať nezačalo, čo by mohli a mali prevádzkovať v tejto lokalite do opravy cesty. Ale už začnú, čoskoro, nebojte sa. No hej, o oprave cesty na Prednú Horu pár slov, a aj malá rada, ako to možno spraviť rýchlo a efektívne. Cesta zarúbaná… Cesta na [...]

Keď 9. – Matovičova osudová šanca. . .

02.07.2020

Cirkus okolo Kollárovej diplomovky sa točí na mieste horšia ako stacionárna búrka cez víkend nad Prednou Horou. Ak tá búrka bola údajne horšia ako storočná, nuž cirkus s Kollárom je podľa reakcií niektorých aktérov udalosťou tisícročia. Nebolo v poriadku vpisovať si texty do práce bez označenia autora, ale otvorene – veru po ňom nemá morálne právo hádzať [...]

Keď 8. – Dnes sme mali byť u premiéra . . .

02.07.2020

Dnes sme mali byť u premiéra, my mamy Otvoreného listu premiérovi SR, ktorých deti zomreli v dôsledku pochybenia lekárov. Mali sme tam byť, pravdaže, keby nás premiér pozval. Pozvanie sme dostali iba od MV SR, no my žiadame o multirezortné stretnutie. Lebo MV SR naozaj v tejto oblasti urobilo kus poctivej práce. Teraz je potrebné pomenovať spoločne problémy, určiť kompetencie [...]

trump Mount Rushmore

Trump skritizoval snahu demonštrantov o vymazanie vlastných dejín

04.07.2020 10:20

Trump v predvečer Dňa nezávislosti adresoval priamu výzvu búriacim sa belošským voličom.

koronavírus

Na Slovensku pribudlo ďalších 29 prípadov koronavírusu

04.07.2020 10:12

Laboratóriá počas uplynulého dňa otestovali 2 216 ľudí. Novo infikovaní sú vo veku od 7 do 75 rokov.

NAKA pod Zurianom

NAKA pod Zurianom

04.07.2020 09:21

"NAKA pod Zurianom "- takýto text obsahovala fotografia priložená k správe o najnovšej akcii polície v kauze Dobytkár. Prvýkrát polícia použila takéto spojenie.

občiansky preukaz, občiansky, eID, čip

Koaliční poslanci chcú obnoviť zákon o štátnom občianstve

04.07.2020 08:52, aktualizované: 09:22

Ondrej Dostál, Radovan Kazda (obaja SaS) a Ján Benčík (Za ľudí) chcú, aby sa zákon vrátil do podoby spred roka 2010.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,600
Celková čítanosť: 3717437x
Priemerná čítanosť článkov: 2323x

Kategórie