Založ si blog

Žaba 6. – Ako možno k titulu prísť . . .

Hodne škaredé veci o tituloch a závere „úspešného vysokoškolského štúdia“ na Slovensku vybiehajú na svetlo božie. A tak len oči otvárame, za akú krátku dobu sa u nás dá vyštudovať.  Aké všelijaké spôsoby na získanie titulu u nás existujú. A aké všelijaké práce zázračne vznikajú v štýle „len aby sme titul mali“…

Pred časom som napísala zmierlivo v blogu, že nie je možno múdre očakávať od všetkých vedecké práce. Nie každý má nadanie písať, možno by sa mohlo prihliadnuť i na celoštudijný výkon študenta, snažila som sa podporiť tých menej úspešných pisateľov záverečných prác.

No objavujú sa ďalšie a ďalšie podozrenia. Som za to, aby sa všetky podozrenia prešetrili a „otitulovaným“ aby zostali len tie tituly, ktoré im skutočne právom patria.

Žiadam, aby boli vyvodené prísne dôsledky bezodkladne voči tým, ktorí podvodné rozdávanie vedeckých titulov rozbehli a prevádzkovali. Takí ľudia nemajú čo hľadať na vysokoškolskej pôde a vzhľadom na chýbajúce morálne hranice by nemali prevádzkovať ani staničný bufet.

A hej – poviem úvodom ešte dve veci.

V prvom rade – môžem si dovoliť povedať otvorene tieto kritické slová – všetky svoje záverečné práce vysokoškolské aj atestačné (mám tri atestácie, v dvoch odboroch) som písala sama. Aj všetky svoje práce na konferencie na medzinárodnej úrovni –  to všetko pripomínam, aby sme chápali, že o vedeckej práci čo – to viem.

V druhom rade – hodne študentov študuje ťažko, je to veľká finančná záťaž rodín. Mnohí rodiny sa musia naozaj hodne uskromňovať, aby ich deti študovali. Mnohí študenti musia brigádovať popri škole, aby vôbec mohli študovať. Mnohí študujú popri rodine, a učia sa po nociach, keď ich deti zaspia. Mnohí študujú popri práci, obetujú víkendy, aby študovali. Mnohí bývajú na internátoch v podmienkach, ktoré by naši „tiežštudenti“ asi neprijali.

Podvodné rozdávanie titulov pokladám za nehoráznosť a za nečestnosť voči všetkým poctivo študujúcim ľuďom u nás.

A teraz sa pozrime na ďalší veselý príbeh, ako sa u nás človek môže stať vedátorom.

 

Ako uvádza portál GINN –  v článku na tomto linku

https://www.eurorespekt.sk/doc-mudr-andrea-kalavska-phd-mha-odbornicka-s-podvodnymi-titulmi/

údajne zistili, že

Andea Kalavská má dva tituly, ktoré jej neboli vydané zákonným spôsobom – získala ich podvodom! Jedná sa o akademické tituly Doc (docent) a MHA (Master of Health Administration). Tituly jej udelila Vysoká škola sv Alžbety, ktorú založil epidemiológ Vladimír Krčméry a nebolo to prvý raz, čo táto škola podvodné tituly udelila. Média túto závažnú informáciu zamlčiavajú!

Pedagogicky pôsobí na SZU a VŠZPaSP. —- Vysoká škola Sv. Alžbety v Bratislave dokonca vydávala tituly MHA, na ktoré ani nemá akreditáciu a podľa zákona na Slovensku neexistujú ! Manžel pani KálavskejProf. Doc. RNDr. Erich Kálavský, PhD., pracoval pre farmaceutického giganta Pfizer, tiež získal titul Profesor na tejto škole a zároveň na nej aj pracuje. Dokonca boli nahlásené straty habilitačných prác a riešila to aj polícia.

Po habilitačnej práci  pani Kálavskej, ani stopy. Ako získala titul Doc. nie je možné dodnes dohľadať! Vysoká škola – ani pani Kálavská – neodpovedajú! Každý sa tvári, že všetko je v poriadku… média mlčia. 

 

Záverom…

Je mi  z toho nanič, z tej špiny, ktorá je okolo nás. Azda to vrece, z ktorého nečestných ťahajú, nemá dno???!!!

 

Elena  31.8.2020

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Nové pracovné príležitosti, byty aj cesty. Volvo vo Valalikoch pomôže rozvoju celého kraja, priemyselný park, Industrial Park Valaliky

Valaliky zbohatnú. S Volvom prídu aj nové byty a cesty

07.07.2022 15:15

Treťou najväčšou obcou v okrese Košice-okolie sú Valaliky, kde žije takmer 4 500 obyvateľov. Onedlho to bude oveľa viac.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Na bratislavskej hlavnej stanici prepadli dve osoby muža z Ukrajiny

07.07.2022 15:10

V prípade preukázania viny páchateľom hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Opičie kiahne

Na Slovensku potvrdili prvý prípad opičích kiahní

07.07.2022 14:07, aktualizované: 14:31

Ide o osobu vo veku 20 až 59 rokov.

Richard Sulík, SaS

Marušiak: Rozhodnutie SaS vrhá slovenskú politiku do vzduchoprázdna

07.07.2022 14:00

Podľa politológa Juraja Marušiaka čaká Slovensko čas politickej stagnácie, pričom sa nečrtá dobré východisko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,370
Celková čítanosť: 6637366x
Priemerná čítanosť článkov: 2801x

Kategórie