Založ si blog

Žaba 6. – Ako možno k titulu prísť . . .

Hodne škaredé veci o tituloch a závere „úspešného vysokoškolského štúdia“ na Slovensku vybiehajú na svetlo božie. A tak len oči otvárame, za akú krátku dobu sa u nás dá vyštudovať.  Aké všelijaké spôsoby na získanie titulu u nás existujú. A aké všelijaké práce zázračne vznikajú v štýle „len aby sme titul mali“…

Pred časom som napísala zmierlivo v blogu, že nie je možno múdre očakávať od všetkých vedecké práce. Nie každý má nadanie písať, možno by sa mohlo prihliadnuť i na celoštudijný výkon študenta, snažila som sa podporiť tých menej úspešných pisateľov záverečných prác.

No objavujú sa ďalšie a ďalšie podozrenia. Som za to, aby sa všetky podozrenia prešetrili a „otitulovaným“ aby zostali len tie tituly, ktoré im skutočne právom patria.

Žiadam, aby boli vyvodené prísne dôsledky bezodkladne voči tým, ktorí podvodné rozdávanie vedeckých titulov rozbehli a prevádzkovali. Takí ľudia nemajú čo hľadať na vysokoškolskej pôde a vzhľadom na chýbajúce morálne hranice by nemali prevádzkovať ani staničný bufet.

A hej – poviem úvodom ešte dve veci.

V prvom rade – môžem si dovoliť povedať otvorene tieto kritické slová – všetky svoje záverečné práce vysokoškolské aj atestačné (mám tri atestácie, v dvoch odboroch) som písala sama. Aj všetky svoje práce na konferencie na medzinárodnej úrovni –  to všetko pripomínam, aby sme chápali, že o vedeckej práci čo – to viem.

V druhom rade – hodne študentov študuje ťažko, je to veľká finančná záťaž rodín. Mnohí rodiny sa musia naozaj hodne uskromňovať, aby ich deti študovali. Mnohí študenti musia brigádovať popri škole, aby vôbec mohli študovať. Mnohí študujú popri rodine, a učia sa po nociach, keď ich deti zaspia. Mnohí študujú popri práci, obetujú víkendy, aby študovali. Mnohí bývajú na internátoch v podmienkach, ktoré by naši „tiežštudenti“ asi neprijali.

Podvodné rozdávanie titulov pokladám za nehoráznosť a za nečestnosť voči všetkým poctivo študujúcim ľuďom u nás.

A teraz sa pozrime na ďalší veselý príbeh, ako sa u nás človek môže stať vedátorom.

 

Ako uvádza portál GINN –  v článku na tomto linku

https://www.eurorespekt.sk/doc-mudr-andrea-kalavska-phd-mha-odbornicka-s-podvodnymi-titulmi/

údajne zistili, že

Andea Kalavská má dva tituly, ktoré jej neboli vydané zákonným spôsobom – získala ich podvodom! Jedná sa o akademické tituly Doc (docent) a MHA (Master of Health Administration). Tituly jej udelila Vysoká škola sv Alžbety, ktorú založil epidemiológ Vladimír Krčméry a nebolo to prvý raz, čo táto škola podvodné tituly udelila. Média túto závažnú informáciu zamlčiavajú!

Pedagogicky pôsobí na SZU a VŠZPaSP. —- Vysoká škola Sv. Alžbety v Bratislave dokonca vydávala tituly MHA, na ktoré ani nemá akreditáciu a podľa zákona na Slovensku neexistujú ! Manžel pani KálavskejProf. Doc. RNDr. Erich Kálavský, PhD., pracoval pre farmaceutického giganta Pfizer, tiež získal titul Profesor na tejto škole a zároveň na nej aj pracuje. Dokonca boli nahlásené straty habilitačných prác a riešila to aj polícia.

Po habilitačnej práci  pani Kálavskej, ani stopy. Ako získala titul Doc. nie je možné dodnes dohľadať! Vysoká škola – ani pani Kálavská – neodpovedajú! Každý sa tvári, že všetko je v poriadku… média mlčia. 

 

Záverom…

Je mi  z toho nanič, z tej špiny, ktorá je okolo nás. Azda to vrece, z ktorého nečestných ťahajú, nemá dno???!!!

 

Elena  31.8.2020

Naozaj 7. – Úlomky leta. . .

14.07.2024

Búrka sa nocou celé hodiny iba presúvala okolo Prednej Hory, bolo počuť jej tiahly rev zdiaľky. Dýchla tu zblízka po štvrtej ráno, úplne zblízka jediným bleskom. Potom zasa šla diaľkou zo všetkých strán s bleskami tak nahusto, že hrmot neustával ani na okamih. Solárny plameniak v kvetináči na okne sa pri každom blesku sýtoružovo rozžiaril. Tichý dážď padal v [...]

Naozaj 6 . – Žime zdravo. . .

12.07.2024

O zdravom životnom štýle sa toho už popísalo ajajaj. Každý si ho predstavuje akosi – a tak blúdia svetom rady rôzneho druhu. Neľakajte sa, nejdem ich tu opakovať – svoju zostavu pre zdravie si skladáme každý sám za seba, viac či menej cieľavedome. Obvykle sa spájajú zásady zdravého životného štýlu s jedlom – a odporúčajú nám raz piť [...]

Na rovinu 11. – Bludári, klamári a ancikristi. . .

11.07.2024

Zaujímavý článok o tom, ako Matovič na púti o dianí na Slovensku vykladal, uvádza v linku ako označil Matovič Fica za ancikrista https://www.hlavnydennik.sk/2024/07/08/ancikrist-fico-alebo-ako-to-na-puti-matovic-schytal Nuž, keď dvaja vidia to isté, zjavne nevidia to isté, povedala som si. Naozaj nemá Matovič žiadne morálne zábrany vykladať, že žije so svedomím? Naozaj [...]

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska / Kriminalisti /

Pri bytovom dome v bratislavskom Ružinove našli mŕtvu ženu

15.07.2024 09:40

Jej totožnosť polícia zatiaľ nepozná.

Donald Trump

Republikáni vymenujú Trumpa za svojho kandidáta do volieb. Exprezident po atentáte prepísal svoj prejav

15.07.2024 09:21

Trump po pokuse o atentát prepísal svoj prejav na nominačný zjazd republikánov.

parlament, NR SR

Mimoriadna letná schôdza NR SR: Koalícia opravuje Trestný zákon, opozícia hovorí o babráctve

15.07.2024 09:00

Poslanci sa zídu v poslaneckých mimoriadne aj v lete.

búrky, Horehronie, supercela, Brezno, mReportér

Na juhu 36 stupňov na východe silné búrky: Pre Slovensko platia výstrahy prvého a druhého stupňa

15.07.2024 08:42

Vyskytnúť sa môžu aj krúpy. Varovanie platí do 18. hodiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,916
Celková čítanosť: 9261104x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív