Založ si blog

Žaba 6. – Ako možno k titulu prísť . . .

Hodne škaredé veci o tituloch a závere „úspešného vysokoškolského štúdia“ na Slovensku vybiehajú na svetlo božie. A tak len oči otvárame, za akú krátku dobu sa u nás dá vyštudovať.  Aké všelijaké spôsoby na získanie titulu u nás existujú. A aké všelijaké práce zázračne vznikajú v štýle „len aby sme titul mali“…

Pred časom som napísala zmierlivo v blogu, že nie je možno múdre očakávať od všetkých vedecké práce. Nie každý má nadanie písať, možno by sa mohlo prihliadnuť i na celoštudijný výkon študenta, snažila som sa podporiť tých menej úspešných pisateľov záverečných prác.

No objavujú sa ďalšie a ďalšie podozrenia. Som za to, aby sa všetky podozrenia prešetrili a „otitulovaným“ aby zostali len tie tituly, ktoré im skutočne právom patria.

Žiadam, aby boli vyvodené prísne dôsledky bezodkladne voči tým, ktorí podvodné rozdávanie vedeckých titulov rozbehli a prevádzkovali. Takí ľudia nemajú čo hľadať na vysokoškolskej pôde a vzhľadom na chýbajúce morálne hranice by nemali prevádzkovať ani staničný bufet.

A hej – poviem úvodom ešte dve veci.

V prvom rade – môžem si dovoliť povedať otvorene tieto kritické slová – všetky svoje záverečné práce vysokoškolské aj atestačné (mám tri atestácie, v dvoch odboroch) som písala sama. Aj všetky svoje práce na konferencie na medzinárodnej úrovni –  to všetko pripomínam, aby sme chápali, že o vedeckej práci čo – to viem.

V druhom rade – hodne študentov študuje ťažko, je to veľká finančná záťaž rodín. Mnohí rodiny sa musia naozaj hodne uskromňovať, aby ich deti študovali. Mnohí študenti musia brigádovať popri škole, aby vôbec mohli študovať. Mnohí študujú popri rodine, a učia sa po nociach, keď ich deti zaspia. Mnohí študujú popri práci, obetujú víkendy, aby študovali. Mnohí bývajú na internátoch v podmienkach, ktoré by naši „tiežštudenti“ asi neprijali.

Podvodné rozdávanie titulov pokladám za nehoráznosť a za nečestnosť voči všetkým poctivo študujúcim ľuďom u nás.

A teraz sa pozrime na ďalší veselý príbeh, ako sa u nás človek môže stať vedátorom.

 

Ako uvádza portál GINN –  v článku na tomto linku

https://www.eurorespekt.sk/doc-mudr-andrea-kalavska-phd-mha-odbornicka-s-podvodnymi-titulmi/

údajne zistili, že

Andea Kalavská má dva tituly, ktoré jej neboli vydané zákonným spôsobom – získala ich podvodom! Jedná sa o akademické tituly Doc (docent) a MHA (Master of Health Administration). Tituly jej udelila Vysoká škola sv Alžbety, ktorú založil epidemiológ Vladimír Krčméry a nebolo to prvý raz, čo táto škola podvodné tituly udelila. Média túto závažnú informáciu zamlčiavajú!

Pedagogicky pôsobí na SZU a VŠZPaSP. —- Vysoká škola Sv. Alžbety v Bratislave dokonca vydávala tituly MHA, na ktoré ani nemá akreditáciu a podľa zákona na Slovensku neexistujú ! Manžel pani KálavskejProf. Doc. RNDr. Erich Kálavský, PhD., pracoval pre farmaceutického giganta Pfizer, tiež získal titul Profesor na tejto škole a zároveň na nej aj pracuje. Dokonca boli nahlásené straty habilitačných prác a riešila to aj polícia.

Po habilitačnej práci  pani Kálavskej, ani stopy. Ako získala titul Doc. nie je možné dodnes dohľadať! Vysoká škola – ani pani Kálavská – neodpovedajú! Každý sa tvári, že všetko je v poriadku… média mlčia. 

 

Záverom…

Je mi  z toho nanič, z tej špiny, ktorá je okolo nás. Azda to vrece, z ktorého nečestných ťahajú, nemá dno???!!!

 

Elena  31.8.2020

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Cesta duše 6. – Legenda. . .

26.02.2024

Hľadám starú Blažkovú – zakričal pred chvíľou Zámer sveta – hľadám starú Blažkovú… A ako to už býva pri takýchto zdanlivo nepochopiteľných udalostiach – mal na to dobrý dôvod. Reagoval tým milo na moje nemilé správanie. Nezvyknem byť odvrkujúca často, vlastne skoro nikdy nie, lebo v živote sa snažím konfliktom predchádzať. Nemilo som [...]

spúšť, Čadca, Základná škola

Spúšť v škole na Kysuciach: Mladí vandali zdemolovali kontajnery a smeti podpálili

03.03.2024 15:00

Rozsypané a zhorené odpadky, rozbité okná či zadymená omietka budovy. Takýto pohľad sa naskytol policajtom a zamestnancom jednej zo základných škôl v Čadci.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Vyšetrovanie Dankovej nehody by malo byť ukončené na budúci týždeň

03.03.2024 14:40

Policajti, ktorí riešili januárovú dopravnú nehodu podpredsedu parlamentu Andreja Danka, boli potrestaní "výčitkou".

Tibor Gašpar a Pavol Gašpar

Tajné zmeny vo vedení SIS? Kolíková sa zbláznila, tvrdí Gašpar. Pellegrini chce, aby prezidentka Gašpara ml. vymenovala

03.03.2024 14:30

Predseda parlamentu Peter Pellegrini v relácii RTVS O 5 minút 12 priznal, že žiadne iné meno na post riaditeľa SIS koalícia nemá.

parlament

Prieskum Focusu: Smer si drží preferencie nad 21 percentami, PS a Hlas stúpajú

03.03.2024 13:55

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,829
Celková čítanosť: 8870198x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie