Založ si blog

Žaba 10. – Taký príbeh nevymyslíš. . .

Ak som v blogu o hromadnej sťažnosti nás matiek Otvoreného listu premiérovi spomenula, že sme na ceste za spravodlivosťou pre naše mŕtve deti zažili kadečo, tak je to skutočne kadečo.
Dnes vám poviem, čo v súčasnosti zažíva jedna z nás – Andrejka.
Adikin príbeh…
Andrejke zomrela jediná dcéra – Timejka. Po jej smrti musela zápasiť nielen s bolesťou zo smrti jediného dieťaťa, ale i so skutočnosťou, že trestné oznámenie bolo doriešené ako neopodstatnené.
Ibaže Andrejka zistila, že správy v záznamoch poskytnutých vyšetrovateľovi nezodpovedajú tým správam, ktoré si ako kópie ukladala dcéra doma. Podala podnet vo veci falšovania zdravotnej dokumentácie – a predstavte si, dozvedela sa v odpovedi  vyšetrovateľa o zastavení trestného stíhania, že falšovať zdravotnú dokumentáciu u nás nie je trestný čin. 
Áno, podarilo sa nám v rámci skupiny mám Otvoreného listu premiérovi SR vďaka ústretovosti bývalého ministra spravodlivosti Gála situáciu zmeniť – v súčasnosti je už falšovanie zdravotnej dokumentácie aj u nás trestným činom.
Príbeh Andrejkinho boja však neskončil.
V súčasnosti prebieha občiansko-právne súdne konanie s lekárom, ktorý bol vo veci  pochybenia pri diagnostikovaní, tuším je to § 139.
A k tomu momentálne musí Andrejka s manželom čeliť skutočne nenormálnej situácii…
Neznáma osoba dala vyrobiť plagáty, ktoré obsahujú články z médií, týkajúce sa smrti Andrejkinej dcéry, a náhrobný kameň, fotografiu jej mŕtvej dcéry Timejky, oboch rodičov a aj lekára, s ktorým je vedený súdny spor.
A tie plagáty táto zatiaľ neznáma osoba povylepovala v Štúrove aj v Nových Zámkoch na autobusových zastávkach, na výklady obchodov, dokonca aj ľuďom do poštových schránok.
Tiež si kladiete otázku ako ja, či toto dokáže spraviť človek so zdravým rozumom?
Andrejka a Tibor podali trestné oznámenie na neznámeho páchateľa vo veci.  Policajti čin riešia podľa § 374 ods. 1.
A ja im veľmi prajem, aby sa podarilo vypátrať toho, kto sa takýmto primitívnym a trápnym spôsobom snaží tejto osudom kruto skúšanej rodine ešte viac ublížiť. Verím, že podľa záznamov kamier v meste ho vypátrajú.
Lebo snahou páchateľa – zatiaľ žiaľ neznámeho – je zrejme privodiť trestné stíhanie rodiny zo strany zatiaľ ešte právoplatne neodsúdeného lekára, s ktorým je vedený súdny spor. Inak si ťažko vysvetliť pohnútky neznámeho páchateľa.
Dokážete si vôbec predstaviť, že by nejaký lekár zavinil smrť vášho dieťaťa?
Prežiť smrť vlastného dieťaťa je neskutočná bolesť. Je o to ťažšie sa s tým vyrovnať, ak mohlo žiť – a zomrelo len v dôsledku profesijnej chyby, nedbalosti, ľahostajnosti niekoho iného.
Riešiť takúto situáciu, ak ku smrti dieťaťa dôjde v slovenskom zdravotníctve, je príbeh na dlhé roky. Vyšetrovanie sa vlečie, súdne konanie sa vlečie – a a vy žijete s ustavičnou bolesťou, akoby vám ktosi neustále špáral v rane, nemôže sa hojiť.
Tento štát nás nekonečne sa vlečúcim spôsobom riešenia vinníkov smrti našich detí udržuje v chronifikovanej traume. A postupmi podaktorých svojich inštitúcií nás ešte aj retraumatizuje, prehlbuje naše utrpenie.
Je to zúfalstvo, bolesť, vyčerpanie až na dno síl a únava bez konca. Je to chvíľami pocit, akoby sme sa z tohto všetkého mali zobudiť, pretože je to iba zlý sen. Je to občas intenzívna túžba zomrieť, ĺebo žiť takýmto spôsobom tak veľmi bolí…
A v tejto situácii ktosi dokáže rodine Timejky ešte takto zákerne ublížiť???
Elena 3.9.2020
P. S.: Takže výzva – ak ste zo Štúrova alebo z Nových Zámkov a videli ste osobu, ktorá tie plagáty šírila, prosím, ozvite sa na fb stránku Obete zdravotníctva. Ľudia ktorí nemlčia. Ďakujem.

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

koľajnice, zmena

Na poľskej železničnej stanici Dorohusk vysypali sóju z Ukrajiny. Sabotáž, tvrdí Kyjev

25.02.2024 11:10

Polícia incident vyšetruje, pričom znehodnotených bolo asi 5 ton sóje.

Alexandr Lukašenko

Bielorusi hlasujú v prvých voľbách od potlačenia masových protestov. Lukašenko postrašil vojskami NATO

25.02.2024 10:56

Súčasný líder krajiny Alexander Lukašenko opozíciu obvinil, že sa vraj plánuje zmocniť časti krajiny, kam by následne vstúpili vojská Severoatlantickej aliancie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,824
Celková čítanosť: 8851767x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie