Založ si blog

Ovčania 10. – Pán Šeliga, podajte trestné oznámenie. . .

Pán Šeliga podal trestné oznámenie za nenasadené rúško na poslanca Kotlebu.

Neviem síce, kto pán Šeliga je, akosi som doteraz nepostrehla čím sa zaoberá, ale veď to je jedno. V televízii predvčerom vykladal so zaujatím, že 44 životov kvôli covidu je hrozné a musel preto konať.  Že je to 44 životov, príbehov, osudov, že k tomu nesmieme byť ľahostajní…
No a teraz si predstavte, čo povie ten pán Šeliga potom, keď sa dozvie, že nám tu v slovenskom zdravotníctve zomiera každý rok 11 000 ľudí. Je to 11 000 životov, príbehov, osudov každoročne. Vymrie nám tak každý rok jedna väčšia dedina, alebo jedno menšie mesto. Určite pán Šeliga s hrôzou skonštatuje, že voči tomu nemôžeme byť ľahostajní.  Akurát že neviem, koho potom zažaluje. Lebo maslo na hlave tu majú slovenské vlády, ktoré mali konať a nekonali po dlhé roky. Fúha, som zvedavá na to jeho trestné oznámenie – to bude proces storočia…

 

Možno…

Možno už v tejto chvíli sedíte pokojne v práci so šálkou čaju na stole. Možno oddychujete doma pri rannej káve a sledujete televíziu či počúvate rádio.

Kajka s Dominikou po dvoch nociach bez spánku čakajú na prvé pojednávanie vo veci usmrtenia Sebinka v nitrianskej nemocnici.

Moc s nimi súcitím. Poznám tú desivú situáciu, keď sa idete po prvý raz postaviť tvárou v tvár osobe, ktorá zavinila smrť vášho dieťaťa. Keď musíte sedieť pred súdnou sieňou a  páchateľka na vedľajšej lavičke spokojne debatuje, vysmiata a vymaľovaná ako kraslica. Spomínam si živo, ako ma bolelo, že lekárka ktorá zavinila smrť môjho syna, prišla na to pojednávanie v ružovej blúzke a žltých nohaviciach. Pripadalo mi to ako totálna neúcta voči môjmu mŕtvemu dieťaťu. Bolo mi tak zle, že som chvíľami nevládala dýchať. A chvíľami som mala pocit, že sa mi to len sníva, že to predsa nie je realita. V súdnej sieni mi po tvári tiekli slzy, no sudca mi zakázal plakať.

Informácia o tomto pojednávaní, o ktorej hovorí obrázok nižšie, je na stránke www.justice.gov.sk%2FStranky%2FPojednavania%2FPojednavanieTrestDetail.aspx%3FIdTp%3D9B4A8955-3121-4BF3-8DD5-63B685433803_1080509%26fbclid%3DIwAR0UAuwu-Qr_Oeo2lc5Wmbmy2I4g-4n9sw2ODr-cgLXXfP0yvpgrXbT5fc0&h=AT27r4rDSs4cTxi4uRYpu70VDjbOMCzX2u7nDXw7EVtM-8c0JcAagn5FPLieYkGaNpcm59dw9O7o_r8x-iLkD6iwVOsBSrFM77pGN9AAJwCFckS8sTCfo4hpjKxloYnAmLd_UA

 

 

 

 

Kajka s Dominikou po dvoch vyčerpávajúcich nociach bez spánku čakajú na prvé pojednávanie.  Dominika presedela celú noc, zvierala v ruke papučky, v ktorých jej syn bol v nemocnici. Fotografie sú z rodinného albumu, uverejnené so súhlasom rodiny.

 

Nie je k dispozícii žiadny popis.

 

Áno, tu ich mal Sebinko ešte obuté.

 

Kde sú tie časy šťastnej rodiny so Sebinkom v náručí rodičov?

 

 

A budeme tam stáť a budeme kričať…

Sme ľudia, ktorí nemlčia. Sme matky Otvoreného listu premiérovi SR. V mene našich i vašich detí bojujeme za nevyhnutnú zmenu v slovenskom zdravotníctve.

Aj s týmto bannerom, ktorý je na obrázku nižšie, sme boli pred Generálnou prokuratúrou a Úradom vlády.

 

 

A budeme tam stáť znovu a znovu.

A budeme tam stáť a kričať, znovu a znovu, až kým tento štát neprijme opatrenia, ktoré  budú spravodlivo trestať páchateľov a zrovnocenia práva obetí s právami páchateľov.

A zapálime tisíce sviečok, až kým tento štát nepodnikne kroky na to, aby deti zbytočne nezomierali v slovenských nemocniciach.

 

Elena   30.9.2020

 

Ďalší z našich bannerov. Vláda SR musí podniknúť kroky, aby deti v slovenských nemocniciach zbytočne nezomierali.

 

 

K diskusii: Neviem, kto je pán Šeliga, ale je úplne nepodstatné, kto to je. Lebo TO na Kotlebu podal a vyjadrenie presne v tom duchu v TV správach tiež poskytol. Aj tých 11 000 mŕtvych každý rok na Slovensku pre neposkytnutie potrebnej zdravotnej starostlivosti je tiež smutnou realitou.

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

tibor gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,824
Celková čítanosť: 8851862x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie