Založ si blog

Ovčania 10. – Pán Šeliga, podajte trestné oznámenie. . .

Pán Šeliga podal trestné oznámenie za nenasadené rúško na poslanca Kotlebu.

Neviem síce, kto pán Šeliga je, akosi som doteraz nepostrehla čím sa zaoberá, ale veď to je jedno. V televízii predvčerom vykladal so zaujatím, že 44 životov kvôli covidu je hrozné a musel preto konať.  Že je to 44 životov, príbehov, osudov, že k tomu nesmieme byť ľahostajní…
No a teraz si predstavte, čo povie ten pán Šeliga potom, keď sa dozvie, že nám tu v slovenskom zdravotníctve zomiera každý rok 11 000 ľudí. Je to 11 000 životov, príbehov, osudov každoročne. Vymrie nám tak každý rok jedna väčšia dedina, alebo jedno menšie mesto. Určite pán Šeliga s hrôzou skonštatuje, že voči tomu nemôžeme byť ľahostajní.  Akurát že neviem, koho potom zažaluje. Lebo maslo na hlave tu majú slovenské vlády, ktoré mali konať a nekonali po dlhé roky. Fúha, som zvedavá na to jeho trestné oznámenie – to bude proces storočia…

 

Možno…

Možno už v tejto chvíli sedíte pokojne v práci so šálkou čaju na stole. Možno oddychujete doma pri rannej káve a sledujete televíziu či počúvate rádio.

Kajka s Dominikou po dvoch nociach bez spánku čakajú na prvé pojednávanie vo veci usmrtenia Sebinka v nitrianskej nemocnici.

Moc s nimi súcitím. Poznám tú desivú situáciu, keď sa idete po prvý raz postaviť tvárou v tvár osobe, ktorá zavinila smrť vášho dieťaťa. Keď musíte sedieť pred súdnou sieňou a  páchateľka na vedľajšej lavičke spokojne debatuje, vysmiata a vymaľovaná ako kraslica. Spomínam si živo, ako ma bolelo, že lekárka ktorá zavinila smrť môjho syna, prišla na to pojednávanie v ružovej blúzke a žltých nohaviciach. Pripadalo mi to ako totálna neúcta voči môjmu mŕtvemu dieťaťu. Bolo mi tak zle, že som chvíľami nevládala dýchať. A chvíľami som mala pocit, že sa mi to len sníva, že to predsa nie je realita. V súdnej sieni mi po tvári tiekli slzy, no sudca mi zakázal plakať.

Informácia o tomto pojednávaní, o ktorej hovorí obrázok nižšie, je na stránke www.justice.gov.sk%2FStranky%2FPojednavania%2FPojednavanieTrestDetail.aspx%3FIdTp%3D9B4A8955-3121-4BF3-8DD5-63B685433803_1080509%26fbclid%3DIwAR0UAuwu-Qr_Oeo2lc5Wmbmy2I4g-4n9sw2ODr-cgLXXfP0yvpgrXbT5fc0&h=AT27r4rDSs4cTxi4uRYpu70VDjbOMCzX2u7nDXw7EVtM-8c0JcAagn5FPLieYkGaNpcm59dw9O7o_r8x-iLkD6iwVOsBSrFM77pGN9AAJwCFckS8sTCfo4hpjKxloYnAmLd_UA

 

 

 

 

Kajka s Dominikou po dvoch vyčerpávajúcich nociach bez spánku čakajú na prvé pojednávanie.  Dominika presedela celú noc, zvierala v ruke papučky, v ktorých jej syn bol v nemocnici. Fotografie sú z rodinného albumu, uverejnené so súhlasom rodiny.

 

Nie je k dispozícii žiadny popis.

 

Áno, tu ich mal Sebinko ešte obuté.

 

Kde sú tie časy šťastnej rodiny so Sebinkom v náručí rodičov?

 

 

A budeme tam stáť a budeme kričať…

Sme ľudia, ktorí nemlčia. Sme matky Otvoreného listu premiérovi SR. V mene našich i vašich detí bojujeme za nevyhnutnú zmenu v slovenskom zdravotníctve.

Aj s týmto bannerom, ktorý je na obrázku nižšie, sme boli pred Generálnou prokuratúrou a Úradom vlády.

 

 

A budeme tam stáť znovu a znovu.

A budeme tam stáť a kričať, znovu a znovu, až kým tento štát neprijme opatrenia, ktoré  budú spravodlivo trestať páchateľov a zrovnocenia práva obetí s právami páchateľov.

A zapálime tisíce sviečok, až kým tento štát nepodnikne kroky na to, aby deti zbytočne nezomierali v slovenských nemocniciach.

 

Elena   30.9.2020

 

Ďalší z našich bannerov. Vláda SR musí podniknúť kroky, aby deti v slovenských nemocniciach zbytočne nezomierali.

 

 

K diskusii: Neviem, kto je pán Šeliga, ale je úplne nepodstatné, kto to je. Lebo TO na Kotlebu podal a vyjadrenie presne v tom duchu v TV správach tiež poskytol. Aj tých 11 000 mŕtvych každý rok na Slovensku pre neposkytnutie potrebnej zdravotnej starostlivosti je tiež smutnou realitou.

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Akotak 6. – Leopoldov nie je tak ďaleko, ako by sa zdalo. . .

21.07.2024

Zaujímavý článok v linku https://standard.sk/716371/za-akych-okolnosti-by-nad-mohol-byt-zodpovedny-za-trestny-cin-vlastizrady?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2f6DobfkKQkkaD2NFrqN527EkszZSX8VLKG_hD4okQCelt9X8DqIojtR8_aem_eVb6gHeC494FMHPuw2h5TQ poskytuje právnu analýzu dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Zaoberá sa otázkou Za akých okolností by Naď mohol byť zodpovedný za [...]

keketi

Kamenický musí šetriť, no Dankovo ministerstvo sa podľa PS ďalej nafukuje

22.07.2024 15:34

V medzirezortnom pripomienkovom konaní sa objavili štyri návrhy za viac ako 70 miliónov eur.

Kamala Harrisová

Harrisová nie je silnou kandidátkou, bude to mať ťažké. Záleží na jednom, uviedol analytik

22.07.2024 15:03

Viceprezidentka zaostáva v prieskumoch za Trumpom podobne ako Biden.

vybor pre obranu a bezpecnost, gaspar

ÚS: Gašpar a Žiga budú v prípade odsúdenia profitovať z trestnej novely

22.07.2024 14:58

Súčasní podpredsedovia parlamentu (zatiaľ) nie sú priamymi beneficientami predmetnej právnej úpravy, skonštatoval súd.

Hungary National Day

Maďarská opozícia na vzostupe: Najsilnejšieho Orbánovho kritika zvolili za lídra strany TISZA

22.07.2024 14:26

Dodal, že o členstvo v TISZE prejavilo záujem tisíce ľudí a v krátkom čase sa strana stala najsilnejšou opozičnou silou v Maďarsku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,925
Celková čítanosť: 9287936x
Priemerná čítanosť článkov: 3175x

Kategórie

Archív