Založ si blog

O časoch 2. – Niť dobra. ..

Vo chvíľach, keď mi je ťažko, snažím sa sledovať kvapky Dobra. Pripomenúť si, že sú ľudia, ktorí robia dobré veci nezištne a láskavo. Vietor rozvieva ich skutky ako semienka púpav, hovorím si. Som už raz taký naivný idealista, ktorý si praje, aby sme sa všetci správali čestne, aby svet bol bezpečným a láskavým miestom pre všetkých.

Aby Dobro vo svete vyhralo nad Zlom.

 

Nuž, útok vo Viedni je hodne zlá vec – je desivý pocit, že vášho blízkeho ktosi brutálne zabije na ulici, len tak, lebo je bláznivý fanatik. Panebože, toho gaunera, čo mu tu na Slovensku údajne predal strelivo (a vraj tu kúpili strelivo i na ten francúzsky útok v Charlie Hebdo!), by som zavrela do cely bez jedla a vody. No je len jednou z kvapiek zla, ktoré sa tu v týchto dňoch rozprskli. 

Ešte v nedeľu popoludní mi volala kolegyňa s plačom- čierna mačička je mŕtva. Jedna z dvoch túlavých mačiek, ktoré sme pri pracovisku kŕmili –  našla ju pri lavičke a mala podozrenie, že ju ktosi musel kopnúť. Ľadový chlad ma oblial, navonok v takých situáciách extrémneho súcitenia pôsobím pokojne, naučila som sa navonok maskovať, ale vnútorne cítim intenzívnu bolesť. K tomu to násilné testovanie, potom viedenský útok. Pred chvíľou som objavila desivú správu

https://ereport.sk/v-prievidzskom-domove-potvrdili-tyranie-starcekov-privazovali-plachtou-a-fackovali/https://ereport.sk/v-prievidzskom-domove-potvrdili-tyranie-starcekov-privazovali-plachtou-a-fackovali/a, ktoré tu teraz privialo. 

To vážne niekto toto dokáže urobiť? – hovorila som si zúfalo. A tak som sa snažila prekloniť, uvažovala som o hroboch a nádhernom príklade v Starej Ľubovni, kde mesto zapálilo na hroboch sviečky namiesto ľudí. Páči sa mi aj akcia istého obchodného reťazca na darovanie potravín tým, ktorí to potrebujú. Včera ku mne priplávala aj informácia o nádhernom obchodíku v Prahe s názvom Boruvka (v preklade Čučoriedka) – pomáhajú ľuďom s postihnutím a robia prekrásne veci.  Hneď som si s nimi písala, tak nejaké darčeky k Vianociam odtiaľ objednám. Stačí niekedy tak málo, aby sme šírili dobro, nemusia to byť veľké veci, ide o úprimnosť presvedčenia.

 

Keď sa pozorne dívaš, zistíš k čomu ťa vediem…

Môj dnešný dialóg so Zámerom sveta bol zvláštny. Občiansky preukaz som stratila cestou z toho nedeľňajšieho testovania – nepôjdem tam predsa s kabelkou, aby som ju nemusela dezinfikovať, povedala som dieťaťu, keď sme vyrážali. Ibaže mikroténové vrecko s občianskym mi vypadlo z vrecka cestou domov, zistila som to v pondelok. Nahlásiť stratu  občianskeho je v tomto štáte príbeh bez konca, lebo na úrade odo mňa chceli rodný list. Je jednoduchšie si ho vybaviť  ako cestovať poň domov, pomyslela som si. Lenže na matrike k vybaveniu rodného listu chceli občiansky preukaz. Po upokojení mi to zrazu došlo – ty nechceš, aby som ten občiansky vybavovala, povedala som Zámeru sveta. Díval sa pobavene. Ach, tak, nepotrebujem ho vybavovať, však?

Zavolala som dieťaťu domov, či niekto ten preukaz doniesol. Nikto. Zneistela som. Ak ťa niekam vediem, tak ťa tam dovediem, zašepkal Zámer sveta tíško, zapamätaj si to. No áno, občiansky sa popoludní ku mne vrátil. Silná lekcia, a zďaleka sa netýkala len dneška, viem to, hoci tomu celkom nerozumiem, kam ma ťahá.

 

 

Elena  3.11.2020

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8987971x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie