Založ si blog

O časoch 2. – Niť dobra. ..

Vo chvíľach, keď mi je ťažko, snažím sa sledovať kvapky Dobra. Pripomenúť si, že sú ľudia, ktorí robia dobré veci nezištne a láskavo. Vietor rozvieva ich skutky ako semienka púpav, hovorím si. Som už raz taký naivný idealista, ktorý si praje, aby sme sa všetci správali čestne, aby svet bol bezpečným a láskavým miestom pre všetkých.

Aby Dobro vo svete vyhralo nad Zlom.

 

Nuž, útok vo Viedni je hodne zlá vec – je desivý pocit, že vášho blízkeho ktosi brutálne zabije na ulici, len tak, lebo je bláznivý fanatik. Panebože, toho gaunera, čo mu tu na Slovensku údajne predal strelivo (a vraj tu kúpili strelivo i na ten francúzsky útok v Charlie Hebdo!), by som zavrela do cely bez jedla a vody. No je len jednou z kvapiek zla, ktoré sa tu v týchto dňoch rozprskli. 

Ešte v nedeľu popoludní mi volala kolegyňa s plačom- čierna mačička je mŕtva. Jedna z dvoch túlavých mačiek, ktoré sme pri pracovisku kŕmili –  našla ju pri lavičke a mala podozrenie, že ju ktosi musel kopnúť. Ľadový chlad ma oblial, navonok v takých situáciách extrémneho súcitenia pôsobím pokojne, naučila som sa navonok maskovať, ale vnútorne cítim intenzívnu bolesť. K tomu to násilné testovanie, potom viedenský útok. Pred chvíľou som objavila desivú správu

https://ereport.sk/v-prievidzskom-domove-potvrdili-tyranie-starcekov-privazovali-plachtou-a-fackovali/https://ereport.sk/v-prievidzskom-domove-potvrdili-tyranie-starcekov-privazovali-plachtou-a-fackovali/a, ktoré tu teraz privialo. 

To vážne niekto toto dokáže urobiť? – hovorila som si zúfalo. A tak som sa snažila prekloniť, uvažovala som o hroboch a nádhernom príklade v Starej Ľubovni, kde mesto zapálilo na hroboch sviečky namiesto ľudí. Páči sa mi aj akcia istého obchodného reťazca na darovanie potravín tým, ktorí to potrebujú. Včera ku mne priplávala aj informácia o nádhernom obchodíku v Prahe s názvom Boruvka (v preklade Čučoriedka) – pomáhajú ľuďom s postihnutím a robia prekrásne veci.  Hneď som si s nimi písala, tak nejaké darčeky k Vianociam odtiaľ objednám. Stačí niekedy tak málo, aby sme šírili dobro, nemusia to byť veľké veci, ide o úprimnosť presvedčenia.

 

Keď sa pozorne dívaš, zistíš k čomu ťa vediem…

Môj dnešný dialóg so Zámerom sveta bol zvláštny. Občiansky preukaz som stratila cestou z toho nedeľňajšieho testovania – nepôjdem tam predsa s kabelkou, aby som ju nemusela dezinfikovať, povedala som dieťaťu, keď sme vyrážali. Ibaže mikroténové vrecko s občianskym mi vypadlo z vrecka cestou domov, zistila som to v pondelok. Nahlásiť stratu  občianskeho je v tomto štáte príbeh bez konca, lebo na úrade odo mňa chceli rodný list. Je jednoduchšie si ho vybaviť  ako cestovať poň domov, pomyslela som si. Lenže na matrike k vybaveniu rodného listu chceli občiansky preukaz. Po upokojení mi to zrazu došlo – ty nechceš, aby som ten občiansky vybavovala, povedala som Zámeru sveta. Díval sa pobavene. Ach, tak, nepotrebujem ho vybavovať, však?

Zavolala som dieťaťu domov, či niekto ten preukaz doniesol. Nikto. Zneistela som. Ak ťa niekam vediem, tak ťa tam dovediem, zašepkal Zámer sveta tíško, zapamätaj si to. No áno, občiansky sa popoludní ku mne vrátil. Silná lekcia, a zďaleka sa netýkala len dneška, viem to, hoci tomu celkom nerozumiem, kam ma ťahá.

 

 

Elena  3.11.2020

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ Vošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila biologickým [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Bernard Bober

Predseda KBS cestuje do Bruselu. Rokovať bude aj o situácii v cirkvi na Slovensku

28.11.2022 09:40

Témou rokovaní bude aj budúcnosti Európy a hodnotové základy EÚ, ako aj pomoci cirkvi v dôsledku vojny na Ukrajine.

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227576x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie