Založ si blog

Kde bolo, tam bolo 3. – Čo nás život naučí. . .

Niektorí počas života napíšu dielo i viaczväzkové, ako taký Marx a Engels napríklad. Alebo trebárs ako Jung, jeden z veľkých filozofov a psychológov, ktorý zanechal súborné dielo viac ako 150 kníh a iných prác.

To ja pri mojej smole na vzťahy s externými diskami a USB s dátami na nich uchovanými som veru 150 kníh nezanechala. I tie štyri, už toľko krát porozpisované, sú zasa na USB, ktorý odišiel neopraviteľne. Pán cez počítače, ktorý ma zachraňuje v mojich ťažkých počítačových časoch, na moju otázku „ach, viete čo sa mi stalo s USB kľúčom?“ len vzdychol „radšej to ani nechcem vedieť“. Nuž, v živote si musíme vedieť správne vyberať, povedala som si – v tom je 90% našich problémov, že si vyberáme nesprávne – a keďže sa mi ulomila kovová časť USB od umelohmotnej, vybrala som si tento raz USB celokovový. Tak.

A hej, do opravy som vliekla notebook. Aj tu bolo moje kritérium výberu polemické – farba polnočná modrá. Aké-také parametre k tomu zaistilo hľadaním dieťa, a notebook s touto farbou som si užívala pri písaní necelý rok. Obrazovka odišla síce v záruke, no keďže som nechcela čakať na dlhé týždne opravy cez internetový obchod, nereklamovala som ho. Nepomohlo, i tak musel putovať za obrazovkou až do Česka – a ktovie dokedy.

Ach, veru, život nás naučí aké je dôležité si zvoliť správne kritériá výberu.

 

Naučí nás tiež, že máme vybrať správnu z možností…

Toto poučenie som zažila pred týždňom v piatok, v posledný deň spoločnej cesty s najstaršou dcérou autom do práce pred jej sťahovaním do Revúcej. V temne rána je stres zo semaforov veľký, a tak som vbehla do náruče šípového kra, ktorý sa ma snažil zabrzdiť v mojom náhlení. Vytrhla som sa mu, no v práci som zistila evidentné stopy po tom objatí na mojich elasťákoch.  Ejha, zapracovala vo mne dilema, pôjdem do mesta v legínach s dierami, alebo radšej na seba navlečiem sukňu, aby som diery zakryla? Diery sú na šťastie nad kolenami, sukňa je mierne pod kolená. Dilema bola ale len zdanlivo ľahká, šlo o ružovú šifónovú sukňu so žltými kvetmi a sieťovinou, Nikdy som ju nemala na sebe, doniesla som ju do práce, lebo som ju chcela posunúť ďalej, nech niekoho poteší. Že ako to dopadlo? Hm, niekedy nemáme v živote dve možnosti, ale tri – ááá, na vešiaku boli jedny z mojich princeznovských šiat. Mám ich viacero, sú dlhé po zem, na schodoch si ich musím pridvihovať, čo je hodne nepraktické, ak vlečiete tašku s nákupom – ale nosím ich rada. A tak som zvolila možnosť číslo tri – tie dlhé fialové šaty nosievam s machovozelenými semišovými botaskami bežne, takže som spokojne vyrazila do ulíc. Nuž, áno, ak si vyberieme správnu z možností, ideme radostne…

 

Nuž a do tretice – život nám dáva poučenie, čo je skutočne dôležité, takú životnú filozofiu nám pomáha utvárať.

No veď hej. Ak by sme hrali hru, akú životnú skúsenosť by sme zanechali my sami ľudstvu, čo by ste tam dali?

Prezradím vám tú moju „nikdy, nikdy, nikdy nešpárujte kachličky rukami“ (pohľad na moje dorezané ruky by vám určite túto múdrosť potvrdil).

 

Pekný deň – a veľa príležitostí na učenie od života dnes – všetkým prajem.

 

Elena

Tep dňa 3. – Ako sa slovenská vláda testovaním národa preslávila. . .

20.01.2021

Peniaze za testovanie, ktorému sme vystavovaní, by sme mali dostať. Píše o tom blog https://blog.hlavnespravy.sk/25317/boli-ste-ucastnikom-celoplosneho-testovania-ste-pravidelne-testovany-mate-narok-na-financnu-odmenu-vysku-vam-urci-znalec/ Dokonca uvádza aj odborný článok, týkajúci sa štúdie o testovaní na Slovensku, ktorý bol uverejnený v odbornom časopise 4. 12.2020, a v [...]

Tep dňa 2. – Fantastický návrh pre RTVS, ako zvýšiť jej sledovanosť. . .

20.01.2021

Mám láskavé srdce, rada pomáham iným a súcitím s nimi. Tvorcovia PUMPY sú smutní z nedocenenia ich diela a znechutení, ako sme nepochopili ich skvelý nápad baviť sa o mŕtvom generálovi Lučanskom a zhadzovať ho, a čudujú sa nášmu zlému vkusu. Aj generálny riaditeľ RTVS je iste smutný, až tak, že sa ani verejne neospravedlnil za to, len akýsi režisér po médiách [...]

Tep dňa 1. – „Ospravedlnenie“ RTVS. . .

20.01.2021

Pani europoslankyňa Nicholsonová pokladá PUMPU za úžasný počin. Píše o tom Daňo, ktorý pripomína v súvislosti tým, že oveľa menej zmyslu pre humor pani Nicholsonová prejavila pri žartovaní o nej, vraj ich dokonca zavrieť dala prevzaté z https://www.facebook.com/martin.dano.1976/posts/3673886332654690 Teda nie že by ma prekvapilo jej vyjadrenie, lebo presne tú [...]

Donovaly, zima, sneh

Chalupári sa húfne prihlasujú na prechodný pobyt. Pre lockdown

21.01.2021 06:45

Zákaz vychádzania a obmedzené presuny medzi jednotlivými okresmi podnietili mnohých chatárov žiadať o prechodný pobyt.

testovanie, covid, objednaní, Vajnorská

Na odber sú dve minúty. Došlo aj na bitku palicou od dôchodcu

21.01.2021 06:00

Objednať na testovanie sa síce možno na presný čas, no aj tak sa na niektorých odberových miestach čaká aj niekoľko hodín.

koronavírus, Čína

ONLINE: Vírus sa vracia do Číny, agresívnejší ako predtým

21.01.2021 06:00, aktualizované: 06:43

V Číne rastie počet pozitívnych prípadov nákazy koronavírusom, objavili aj rýchlejšie sa šíriacu britskú mutáciu.

Andrea Letanovská, poslankyňa NRSR Za ľudí

Letanovská v Ide o pravdu: Čakáme na schválenie lieku, ktorý pomáha pri COVIDE-19

21.01.2021 06:00

„Slovensko musí urýchlene nakúpiť vakcíny a očkovať. Nie testovať,“ vyhlásila lekárka a poslankyňa Andrea Letanovská (Za ľudí) v relácii Ide o pravdu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,816
Celková čítanosť: 4371239x
Priemerná čítanosť článkov: 2407x

Kategórie