Kde bolo, tam bolo 9. – Odkiaľ ich sem privieva? . . .

Odkiaľ privieva na Slovensko ľudí bez morálky?

Letia vzduchom ako semienka púpav hnané vetrom a potom padnú práve sem?

Hej, položila som si túto otázku zasa raz minulý týždeň – keď som čítala článok o nejakom chlapovi z Bratislavy, ktorý sa zrejme zbavil nechceného psíka tým, že ho prešiel autom. Píše o tom článok

https://www.cas.sk/clanok/1061953/prispevok-bratislavcana-spustil-vlnu-nenavisti-osud-nechceneho-psika-uz-preveruje-policia/

Nuž, je populárny, píše o ňom i Blesk, aby i Česi vedeli, akých primitívov tu na Slovensku máme

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/663583/nechteneho-pejska-dal-pry-muz-myslivci-aby-se-s-nim-vyporadal-sileny-pripad-setri-policie.html

Cítila som pri čítaní toho článku hlboký súcit nielen s tým zabitým psíkom, ale i s tou dcérou, ktorá s takým otcom musí vyrastať. Radšej som nenapísala o tom v tej chvíli nič, lebo by som sa vyjadrila veľmi tvrdo na adresu výchovy a morálnych hodnôt jeho rodiny, v ktorej vyrastal. Teraz dodám len toľko, že by som chcela vedieť akurát to, kde ten človek pracuje – nechcem s takou firmou mať nič spoločné. Už dlhšie realizujem túto praktiku. Od firmy, ktorý zamestnáva niekoho, o ktorom viem, že sa nespráva čestne, nekúpim nič. Neskrachujú preto, iste, ale keby to takto robili mnohí, potom by si každá firma rozmyslela, koho zamestnáva. A pravdaže, ak sa pán takto dekompenzuje „pre pracovný stres“ – ako sám píše, – potom môže niečo vyviesť niekomu i v práci, ak mu rupnú nervy, nie? Byť jeho zamestnávateľom, nariadim mu zdokladovať svoju duševnú spôsobilosť vykonávať prácu.

Samozrejme, článok uvádza aj ukážku z jeho diskusie s ľuďmi, ktorí boli pohoršení. Je to jeho život, nech sa mu do neho nikto nestará – píše. Mnohí si neuvedomujú, ako sme navzájom kadečím prepojení a že ich vlastné konanie životy iných ovplyvňuje. Pretože tým čo robí zároveň dáva príklad svojim potomkom, a raz na jeho nepodarenú výchovu doplatíme my všetci skladačkami v solidárnom systéme. Lebo takto dotyčný pán môže z dcéry vychovať alkoholičku či osobu s celoživotnou depresiou.

Tento argument že majú právo robiť čo chcú, používajú mnohí, ktorí konajú nečestne. Pletú si to s tým, že môžu robiť čokoľvek, čo im napadne. Vydávajú to za slobodu voľby. Celé zle. Lebo slobodne konať môžeme len v tých hraniciach, že to nikomu nenaruší tie jeho hranice. A vo väčšine prípadov práve títo „slobodohraničiari“ ťažko narušujú hranice a životy iných ľudí, pretože nemajú úctu k ich hraniciam. Napríklad pri nevere ovplyvňuje šlápota život i tej manželky a detí. Na jednej strane vám svojou bezohľadnosťou odhalí, že človek s ktorým žijete je schopný konať nečestne, ale na druhej strane ubližuje vašim deťom i vám. Je to chyba charakteru a nedostatok morálnych hodnôt, ak je niekto ochotný konať nečestne – takže niečo hlboko v ňom, trvalá vec – a neviete s tým urobiť nič iné, len sa takým ľuďom zďaleka vyhýbať. Nuž, filozofia že si môžem robiť čo chcem, bez brania ohľadu na iných ľudí, je veľmi zlá filozofia.

A čo sa týka týrania zvierat, mnohí sa pohoršujú, ak vidia podobný prípad, aký je tu spomenutý. Aj tomu pánovi vypisovali pohoršené komentáre. Ale, zlatíčka, koľko z vás pohoršene komentujúcich ten prípad, sa na Silvestra ožerie a bude páliť petardy? Koľkí z vás sa budú podieľať na týraní a ubližovaní zvieratám bujarými oslavami, spojenými s tým, že kopa zvierat zostane traumatizovaných a zopár ich prichádza každoročne o život???!! Spomeňte si na to, keď budete vítať Nový rok.

 

Odkiaľ privieva na Slovensko ľudí bez morálky?

Letia vzduchom ako semienka púpav hnané vetrom a potom padnú práve sem?

Kladiem si občas túto otázku, lebo všetci sa tu tvária, že uznávajú hodnoty ako morálka, čestnosť, ohľaduplnosť. A v tom smere aj vraj vychovávajú svoje deti. Tak odkiaľ sa nám tu berú fľandry čo sa váľajú so ženatými chlapmi, kriminálnici, či ľudia týrajúce deti alebo zvieratá?

Odkiaľ ich sem privieva?

 

Elena

 

 

 

Aúúú 9. – Ako bude vyzerať „zásadná zmena“ v praxi. . .

22.01.2026

ÚRSO zásadnú zmenu v účtovaní elektriny ide robiť Úrad pripravuje zásadnú zmenu v účtovaní elektriny pre domácnosti „Dynamické tarify chceme sprístupniť všetkým odberateľom vrátane zraniteľných skupín, aby si mohli aktívne znižovať výšku svojich nákladov na elektrinu tým, že budú využívať spotrebiče elektrickej energie vtedy, keď bude cena elektriny [...]

Troška 1. – Ach, Voloďa. . .

21.01.2026

Čoho všetkého troška? O tom je táto jedenástka blogov. Dnes troška spomienok… Spomienky sú dôležité – sú pre nás mostom s minulosťou, ľuďmi pre nás blízkymi, i s krokmi na našej ceste. Ach, Voloďa – dnes mu s láskou zapaľujem svetielko spomienky. Rovno vám prezradím, že mnou spomínaný Voloďa nie je Putin, ale môj brat, ktorého tak volali [...]

Aúúú 8. – Musíme túto krajinu premenovať. . .

17.01.2026

Slovensko musíme premenovať. A to hneď z dvoch dôvodov – oba vám samozrejme prezradím. Jedným z nich je evidentná skutočnosť, že si tu Matovič drzo prisvojil názov krajiny pre svoju politickú stranu. Skutočne si myslím, že niektoré názvy by stranám nikto schváliť nemal – a mali by sme o tom v spoločnosti hovoriť otvorene a nahlas rýchlo. Lebo veď jedenásť [...]

Trump

Trump odhalil detaily zásahu proti Madurovi: Američania nasadili „Discombobulator“, ruské a čínske rakety kvôli nemu zlyhali

25.01.2026 09:09

Rozhodujúcu úlohu v americkej vojenskej operácii vo Venezuele, ktorá viedla k zadržaniu prezidenta Madura, zohrala tajná zbraň, povedal Trump.

blanár

Slovensko dostalo ponuku zapojiť sa do Trumpovej Rady mieru, ponuku vyhodnocuje

25.01.2026 08:47

Vítame akúkoľvek mierovú iniciatívu, ktorá dokáže priniesť reálne výsledky, uviedol šéf slovenskej diplomacie.

ukrajina

ONLINE: Ruský Belgorod čelil doteraz najsilnejšej paľbe, ukrajinské rakety HIMARS poškodili energetickú sieť

25.01.2026 08:00

Hoci si masívna paľba nevyžiadala obete, incident zvyšuje napätie v regióne, ktorý čelí pravidelným útokom v reakcii na ruské bombardovanie ukrajinského Charkova.

Minneapolis, ICE, zastrelenie človeka, video Reuters

VIDEO: Mal v ruke zbraň či telefón? Imigračný agent v USA zastrelil protestujúceho, úrady tvrdia, že bol ozbrojený

25.01.2026 07:00

Po potýčke imigračných agentov s protestujúcimi v Minneapolise zahynul muž. Celý incident zachytilo video.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,311
Celková čítanosť: 11475658x
Priemerná čítanosť článkov: 3466x

Kategórie

Archív