Založ si blog

Vykročenie 3. – Bizóny víriace prach. . .

Ako žaba na prameni sedíš na minulosti, pusť sa jej konečne – zasyčal Zámer sveta. Boli to posledné slová, ktoré som počula, kým som zaspala. O pol piatej popoludní.

Prebralo ma o dve hodiny zvonenie telefónu. Automaticky som dala meno a strohé prosím. Čo robíš, nikde ťa nieto – ozvalo sa skúmavo dieťa. Spím – povedala som vyčerpane.  Aha, zahlásilo dieťa, tak dobre, spi.  Hej, umyjem sa a idem spať, ahoj, zaševelila som.

Musím ešte odniesť túlavému kocúrovi jesť, uvedomila som si už navlečená v nočnej košeli. Predstava hladného zvieraťa, v tme a zime vonku čakajúceho na trochu súcitu a jedla, ma zmobilizovala, a bežala som s miskou granúl ku bytovke. Snehové vločky sa mi lepili na mokré vlasy a mrazivý dych večera mi prenikal na kožu.

Neviem veru, čím si ešte podvečer pokračoval, sekla som Zámeru sveta po návrate,  zakrývajúc sa teplou dekou

Čím jedovitejšia reakcia, tým presnejšia pravda, odpovedal pokojne.

Veď hej, dodala som krotko. Mal predsa pravdu. Snažím sa byť láskavejšia a trpezlivejšia. Aj pokornejšie vnímať svet, dávať sa viac na kolená, lebo nie z výšky, ale len na kolenách vidíme veci zmysluplne.  Priznávam si svoje chyby a uvažujem o nich pravdivo, úprimne sa o to snažím. No cítim v sebe rany z minulosti, to je fakt.

Neveríš nikomu, v tom je problém, nedal sa vyrušiť v analýze.

Sú chvíle, kedy nemám rada tie jeho dobre mierené pravdy, lebo mieria presne. A tlačí nimi na mňa posledné dva týždne moc a moc. Lenže komu dnes možno veriť, tak naozaj? To nie je len tak, dôverovať niekomu.

Musíš urobiť ten krok, musíš byť ochotná dôverovať – počula som jeho tichý šepot. Zabudla som, ako sa to robí, odpovedala som mu v polospánku a pred  očami sa mi mihali bizóny bežiace prériou a víriace prach, kým všetko pohltila tma…

 

Elena

 

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 09:28

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227492x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie