Založ si blog

Bordel 11. – Právnik radí. . .

Poučte sa z Česka, lebo komu z vás sa bude páčiť, ak jeho blízky zostane doma umierať bez pomoci na covid, keď nemocnica bude preplnená a všetky prístroje obsadené?  Toto som chcela pôvodne napísať, lebo ako uvádza článok v linku

https://hnonline.sk/svet/2302143-v-cesku-kolabuje-zdravotnictvo-plne-nemocnice-koncia-s-prevozom-pacientov-system-padol

v Česku je to aktuálne hodne zlé.

 

Ibaže ľudia aj u nás na sociálnych sieťach popisujú desivé situácie, ako ich blízki a oni sami majú zlú skúsenosť s dostupnosťou potrebnej zdravotnej starostlivosti.

I článok v linku je veľavravný

https://www1.pluska.sk/index.php/spravy/z-domova/byvala-novinarka-poslala-vlade-tvrdy-odkaz-seniorov-ste-odsudili-smrt?itm_site=plus1&itm_template=article&itm_modul=popularne_z_webu&itm_position=2

Ghannamová zároveň adresovala ministrovi zdravotníctva výzvu.  „Vyzývame ministra zdravotníctva, aby povedal ľuďom a príbuzným našich klientov pravdu: že im nebude poskytnutá zdravotnícka starostlivosť, lebo nemôžu v obsadenosti prekročiť 4 000 lôžok! Že odsudzujú nakazených klientov v zariadeniach sociálnych služieb na smrť.

V covidových zariadeniach umierajú seniorskí klienti, ktorých nemocnice odmietajú prijať,“ napísala bývalá novinárka a opísala aj zážitok jednej z riaditeliek zariadenia. „Po pracovníkoch RZP (rýchla zdravotná pomoc, pozn. red.)  jej z dispečingu hovoria, že má z piatich klientov, ktorí potrebujú odvoz do nemocnice vybrať jedného, ktorý má šancu prežiť. A po 15 minútach, keď už je klient v sanitke sa rozhodnutie mení: „vyložte to! Nemáme lôžka”. Že TO!!! Je mi zle. Toto už nie je ani Bergamo. Toto je džungla v realite a pretvárka humanity pred kamerami. 

Moc a moc súcitím s každým, kto ochorel aj komu zomrel niekto blízky.

Malo si radšej nohy dolámať tých údajne až 1500 hlupákov zo Slovenska, ktorí sa vytrepali na dovolenku do Afriky za posledné dva mesiace. A s nimi aj všetci tí, čo svojou hlúposťou navláčali nákazu spoza hraníc od augusta minulého roka. Ľudia tu kvôli nim zomierajú.

 

A dávam vám do pozornosti článok v linku – právnik v ňom radí ohľadne postupu,

ak ste v SR nedostali vy alebo váš blízky adekvátnu liečbu pri korone

 

 

Čarnogurský ml.: Zomrel vám blízky na Covid-19 a nemal adekvátnu liečbu? Dajte trestné oznámenie

Píše sa v tomto článku, že  ak má váš blízky Covid-19, písomne žiadajte účinnú liečbu

„Niekto z vašich blízkych je v nemocnici s covidom? Požadujte písomne, aby ho liečili účinnou liečbou, overenou v zahraničí, kde zomiera na covid oveľa menej ľudí ako na Slovensku. Napríklad liekom Ivermectin. Zomrel niekto z vašich blízkych na covid? Dajte trestné oznámenie na generálnu prokuratúru.

  • § 158 Trestného zákona: Kto inému z nedbanlivosti ublíži na zdraví tým, že poruší dôležitú povinnosť vyplývajúcu z jeho zamestnania, povolania, postavenia alebo funkcie alebo uloženú mu podľa zákona, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
  • § 149 Trestného zákona: Kto inému z nedbanlivosti spôsobí smrť, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky,“ vysvetľuje a radí právnik.

Ministerstvo zdravotníctva konečne povolilo použitie lieku Ivermectin na liečbu covidu.

Kamsi sa vraj aj dostal do nemocníc.

https://www.tyzden.sk/politika/70930/ivermectin-nadej-alebo-len-dalsia-slepa-ulicka/

Jedným z takýchto liekov bol aj Ivermectin. Prvé správy o jeho účinkoch prenikli k nám z Nemecka. O jeho zavedenie do praxe sa usiloval spolu s inými odborníkmi aj doc. MUDr. Jozef Firment, PhD., hlavný odborník MZ SR pre anestéziológiu a intenzívnu medicínu. V týchto dňoch sa začal liek na Slovensko dovážať a v niektorých nemocniciach začali pacientov týmto liekom liečiť.  Po čase by mal byť dostupný aj v lekárňach. Výhradne však len na lekársky predpis.

Takže sa k nemu nedostaneme voľnopredajne v lekárni, hoci má byť i na prevenciu účinný.

 

A predstavte si, v článku v linku nižšie sa píše, že minister Krajčí ho má v dostatočnom množstve zaistiť, dostal to údajne ako úlohu podľa slov Sulíka

https://dennikn.sk/2263152/prve-nemocnice-uz-podavaju-ivermektin-okolo-lieku-je-chaos-ludia-uzivaju-aj-veterinarne-davky/

Dohodli sme sa, že minister zdravotníctva dostal úlohu zabezpečiť dostatok liekov ivermektín a izoprinozín. To sú dva lieky, ktoré môžu pomôcť, hoci sa to nevie úplne presne, ale v každom prípade by mali byť dostupné,“ povedal Sulík na Markíze.

Nuž, to je dobrá správa nielen pre tých, ktorí chcú liek Ivermectin kúpiť  a zaistiť tak bezpečie pre svojich blízkych, ale aj pre ministrových neprajníkov, lebo lieku zjavne dostatok nie je – takže svoju úlohu nesplnil.

A ak sa zdráha odísť z kresla ministra,

https://slovensko.hnonline.sk/2302602-krajci-neodstupi-zo-svojej-funkcie-nevidi-za-seba-nahradu?fbclid=IwAR1YMZ5S-9af8sZzTBmRzVxLd-pe1Wpq_dIVRZJnqT_TKGM3yvq4GqBUtaM

možno ho odtiaľ odvedú „men in black a la Slovakia“ po pár žalobách za chýbajúci Ivermectin.

Lebo ako hovorí právnik Čarnogurský v tom článku vyššie o Ivermectine

„Ak niekto nezabezpečil jeho dodanie na Slovensko alebo neumožnil jeho použitie na liečenie chorých, hoci aj z nedbanlivosti, mohol spáchať trestný čin. Ak sa preukáže, že liek Ivermectin, alebo hociktorý iný liek, dokáže covid liečiť a nebol pacientovi podaný napriek výslovnej žiadosti, trestnoprávne následky pre zodpovedných sú neodvratné,“ končí status Čarnogurský ml.

 

Myslím, že by bolo potrebné zjednotiť sily a podať hromadnú žalobu. Lebo som si istá, že máme nielen právo na účinnú liečbu, ako hovorí právnik, ale i na účinnú ochranu zdravia pred ochorením v podobe preventívneho brania Ivermectínu.

 

Elena

 

David.C:  zjavne si nepochopil jednu vec – že tu dávno nejde len o ARO, ale o aspoň pobyt v nemocnici vôbec, hoci i s lôžkom na chodbe. Tu už ide o to, že „sa“ ľudia nechávajú zomierať a neberú do nemocnice  – zatiaľ z DSS, čoskoro to zrejme pocítia i ďalší…

Je to hrozné a nenormálne, že toto dokázal ktosi zaviniť a pritom sa spokojne povaľuje doma, akoby sa nič nestalo, veď on len vírus privliekol spoza hraníc – no a čo, že ľudia zomierajú, veď nie  všetci…

 

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

univerzitna nemocnica, Antolská, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda

Na klinike v Petržalke podali výpovede viacerí zdravotníci. Nemocnica hovorí o organizovanom konaní

21.02.2024 09:18

Nemocnica deklarovala, že sa snaží získať nových zamestnancov, aby bola zdravotná starostlivosť na klinike zachovaná v plnom rozsahu aj po 1. apríli.

Quantum / Daniel Furka / Samuel Furka /

Bratia Furkovci vyvinuli prístroj Quantum. Za desať sekúnd odhalí viaceré ochorenia, vyšetrenie stojí iba pár centov

21.02.2024 09:00

Prístroj slovenských vedcov využíva na diagnostiku umelú inteligenciu.

Robert Fico / Ladislav Kamenický /

Miliarda z Bruselu pre Slovensko sa zasekla na novele Trestného zákona. Je to výstražný prst pre vládu či strašenie opozície?

21.02.2024 09:00

Tému zmien Trestného zákona pozorne sledujú aj európske autority. Okrem toho s našou vládou aj aktívne komunikujú.

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8841691x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie