Založ si blog

Bordel 11. – Právnik radí. . .

Poučte sa z Česka, lebo komu z vás sa bude páčiť, ak jeho blízky zostane doma umierať bez pomoci na covid, keď nemocnica bude preplnená a všetky prístroje obsadené?  Toto som chcela pôvodne napísať, lebo ako uvádza článok v linku

https://hnonline.sk/svet/2302143-v-cesku-kolabuje-zdravotnictvo-plne-nemocnice-koncia-s-prevozom-pacientov-system-padol

v Česku je to aktuálne hodne zlé.

 

Ibaže ľudia aj u nás na sociálnych sieťach popisujú desivé situácie, ako ich blízki a oni sami majú zlú skúsenosť s dostupnosťou potrebnej zdravotnej starostlivosti.

I článok v linku je veľavravný

https://www1.pluska.sk/index.php/spravy/z-domova/byvala-novinarka-poslala-vlade-tvrdy-odkaz-seniorov-ste-odsudili-smrt?itm_site=plus1&itm_template=article&itm_modul=popularne_z_webu&itm_position=2

Ghannamová zároveň adresovala ministrovi zdravotníctva výzvu.  „Vyzývame ministra zdravotníctva, aby povedal ľuďom a príbuzným našich klientov pravdu: že im nebude poskytnutá zdravotnícka starostlivosť, lebo nemôžu v obsadenosti prekročiť 4 000 lôžok! Že odsudzujú nakazených klientov v zariadeniach sociálnych služieb na smrť.

V covidových zariadeniach umierajú seniorskí klienti, ktorých nemocnice odmietajú prijať,“ napísala bývalá novinárka a opísala aj zážitok jednej z riaditeliek zariadenia. „Po pracovníkoch RZP (rýchla zdravotná pomoc, pozn. red.)  jej z dispečingu hovoria, že má z piatich klientov, ktorí potrebujú odvoz do nemocnice vybrať jedného, ktorý má šancu prežiť. A po 15 minútach, keď už je klient v sanitke sa rozhodnutie mení: „vyložte to! Nemáme lôžka”. Že TO!!! Je mi zle. Toto už nie je ani Bergamo. Toto je džungla v realite a pretvárka humanity pred kamerami. 

Moc a moc súcitím s každým, kto ochorel aj komu zomrel niekto blízky.

Malo si radšej nohy dolámať tých údajne až 1500 hlupákov zo Slovenska, ktorí sa vytrepali na dovolenku do Afriky za posledné dva mesiace. A s nimi aj všetci tí, čo svojou hlúposťou navláčali nákazu spoza hraníc od augusta minulého roka. Ľudia tu kvôli nim zomierajú.

 

A dávam vám do pozornosti článok v linku – právnik v ňom radí ohľadne postupu,

ak ste v SR nedostali vy alebo váš blízky adekvátnu liečbu pri korone

 

 

Čarnogurský ml.: Zomrel vám blízky na Covid-19 a nemal adekvátnu liečbu? Dajte trestné oznámenie

Píše sa v tomto článku, že  ak má váš blízky Covid-19, písomne žiadajte účinnú liečbu

„Niekto z vašich blízkych je v nemocnici s covidom? Požadujte písomne, aby ho liečili účinnou liečbou, overenou v zahraničí, kde zomiera na covid oveľa menej ľudí ako na Slovensku. Napríklad liekom Ivermectin. Zomrel niekto z vašich blízkych na covid? Dajte trestné oznámenie na generálnu prokuratúru.

  • § 158 Trestného zákona: Kto inému z nedbanlivosti ublíži na zdraví tým, že poruší dôležitú povinnosť vyplývajúcu z jeho zamestnania, povolania, postavenia alebo funkcie alebo uloženú mu podľa zákona, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
  • § 149 Trestného zákona: Kto inému z nedbanlivosti spôsobí smrť, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky,“ vysvetľuje a radí právnik.

Ministerstvo zdravotníctva konečne povolilo použitie lieku Ivermectin na liečbu covidu.

Kamsi sa vraj aj dostal do nemocníc.

https://www.tyzden.sk/politika/70930/ivermectin-nadej-alebo-len-dalsia-slepa-ulicka/

Jedným z takýchto liekov bol aj Ivermectin. Prvé správy o jeho účinkoch prenikli k nám z Nemecka. O jeho zavedenie do praxe sa usiloval spolu s inými odborníkmi aj doc. MUDr. Jozef Firment, PhD., hlavný odborník MZ SR pre anestéziológiu a intenzívnu medicínu. V týchto dňoch sa začal liek na Slovensko dovážať a v niektorých nemocniciach začali pacientov týmto liekom liečiť.  Po čase by mal byť dostupný aj v lekárňach. Výhradne však len na lekársky predpis.

Takže sa k nemu nedostaneme voľnopredajne v lekárni, hoci má byť i na prevenciu účinný.

 

A predstavte si, v článku v linku nižšie sa píše, že minister Krajčí ho má v dostatočnom množstve zaistiť, dostal to údajne ako úlohu podľa slov Sulíka

https://dennikn.sk/2263152/prve-nemocnice-uz-podavaju-ivermektin-okolo-lieku-je-chaos-ludia-uzivaju-aj-veterinarne-davky/

Dohodli sme sa, že minister zdravotníctva dostal úlohu zabezpečiť dostatok liekov ivermektín a izoprinozín. To sú dva lieky, ktoré môžu pomôcť, hoci sa to nevie úplne presne, ale v každom prípade by mali byť dostupné,“ povedal Sulík na Markíze.

Nuž, to je dobrá správa nielen pre tých, ktorí chcú liek Ivermectin kúpiť  a zaistiť tak bezpečie pre svojich blízkych, ale aj pre ministrových neprajníkov, lebo lieku zjavne dostatok nie je – takže svoju úlohu nesplnil.

A ak sa zdráha odísť z kresla ministra,

https://slovensko.hnonline.sk/2302602-krajci-neodstupi-zo-svojej-funkcie-nevidi-za-seba-nahradu?fbclid=IwAR1YMZ5S-9af8sZzTBmRzVxLd-pe1Wpq_dIVRZJnqT_TKGM3yvq4GqBUtaM

možno ho odtiaľ odvedú „men in black a la Slovakia“ po pár žalobách za chýbajúci Ivermectin.

Lebo ako hovorí právnik Čarnogurský v tom článku vyššie o Ivermectine

„Ak niekto nezabezpečil jeho dodanie na Slovensko alebo neumožnil jeho použitie na liečenie chorých, hoci aj z nedbanlivosti, mohol spáchať trestný čin. Ak sa preukáže, že liek Ivermectin, alebo hociktorý iný liek, dokáže covid liečiť a nebol pacientovi podaný napriek výslovnej žiadosti, trestnoprávne následky pre zodpovedných sú neodvratné,“ končí status Čarnogurský ml.

 

Myslím, že by bolo potrebné zjednotiť sily a podať hromadnú žalobu. Lebo som si istá, že máme nielen právo na účinnú liečbu, ako hovorí právnik, ale i na účinnú ochranu zdravia pred ochorením v podobe preventívneho brania Ivermectínu.

 

Elena

 

David.C:  zjavne si nepochopil jednu vec – že tu dávno nejde len o ARO, ale o aspoň pobyt v nemocnici vôbec, hoci i s lôžkom na chodbe. Tu už ide o to, že „sa“ ľudia nechávajú zomierať a neberú do nemocnice  – zatiaľ z DSS, čoskoro to zrejme pocítia i ďalší…

Je to hrozné a nenormálne, že toto dokázal ktosi zaviniť a pritom sa spokojne povaľuje doma, akoby sa nič nestalo, veď on len vírus privliekol spoza hraníc – no a čo, že ľudia zomierajú, veď nie  všetci…

 

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Koaličná kríza je divadlo na prekrytie vážnej situácie s pandémiou

05.03.2021 14:24

Ak premiér Matovič nedokáže situáciu vo vláde vyriešiť čo najskôr, mal by podľa Pellegriniho podať demisiu a umožniť predčasné voľby.

remišová

Naď vyzval Remišovú, aby nepočúvala Sulíka. Ministerka: V OĽANO vám ide len o moc

05.03.2021 14:12

"Predčasné voľby by priviedli túto krajinu do katastrofy," skonštatovala šéfka Za ľudí.

váha, spravodlivosť, misky

Premrhanie príležitosti reformy súdnej mapy by pocítil najmä občan, zhodli sa vrcholní predstavitelia justície

05.03.2021 13:33

Zhodli sa na tom predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta, generálny prokurátor Maroš Žilinka a predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas.

matovič

Matovič ďakuje Maďarom za pomoc so Sputnikom, prehliada rokovanie v Komárne

05.03.2021 13:29

Ivan Korčok zdôraznil, že otázka dvojakého občianstva je výsostne slovenskou záležitosťou a nie je predmetom bilaterálnych vzťahov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660565x
Priemerná čítanosť článkov: 2446x

Kategórie