Založ si blog

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej.

Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá.

Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a opätovného zadržania rovno pred bránou je naozaj desivým psychickým týraním ženy ktorá má za sebou nedávny samovražedný pokus. Je to trochu iná pozícia ako boli anetickí psychopati z organizovaných zločineckých skupín, ktorí mali na rukách krv mnohých ľudí.

Otvorene – myslím, že vyšetrovateľ, ktorý takýmto spôsobom pristupuje ku riešeniu jej prípadu, by nemal robiť vyšetrovateľa, pretože

  • buď nechápe odlišnosť jej prípadu a prípadov tých vrahov,
  • alebo ju chápe, má sadistické sklony a je sám psychopat bez akýchkoľvek morálnych zábran.

Vôbec sa nečudujem, že sa psychicky zrútila. V podstate s tým asi aj ktosi kalkuloval – lebo čaká, že povie niečo, čo ešte zamlčala podľa nich.

Tu končia všetky žarty, nemožno sa len tak prizerať – inak nám bude pribúdať väzenských „samovrahov“.

Dala som dnes podnet Amnesty International ohľadne prípadu toho právnika, ktorý vo väzení zomrel údajne na covid a nemal prístup ku lôžku s prístrojom, t. j. ku Ústavou SR garantovanej zdravotnej starostlivosti. Ani ku notárovi a dokonca opakovane, aby mohol vystaviť splnomocnenie pre rodinu, aby sa mohla o jeho zdravotnom stave dozvedieť. Uvidíme, ako sa s tým vysporiada Amnesty International.

 

Myslím, že týmito postupmi vláda stráca nielen legalitu, ale aj legitimitu.

 

 

Elena

 

K diskusii

criticus, predstav si, že ja som zažila sudcu, ktorý ako prvý rozsudok vo veci usmrtenia môjho jediného syna vyhlásil, že závažne pochybila nemocnica,  ale nie službukonajúca lekárka. N kto asi tam mohol pochybiť – kuchárka, vrátnička, upratovačka?  Jasné, KS to dal na správnu mieru.

No i tak hlboko súcitím s Jankovskou – a i Ty by si mal, lebo nie je v poriadku kohokoľvek psychicky týrať.  To čím pochybila Jankovská, s tým sa musí vyrovnať ona sama so svojim svedomím a orgány činné v trestnom konaní trestom. Ale toto jej zatknutie nebolo v poriadku, to Ti je hádam jasné, alebo nie?

Ja Ťa chápem, criticus,  pozri tu – i my mamy bojujeme proti nespravodlivosti, veľkej a dlho

 https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/06/06/fukanie-do-pupav-2-treti-a-posledny-otvoreny-list-premierovi/

ale to nemení nič na tom, že Jankovskú takto týrať nemali. Bodka.

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Akotak 6. – Leopoldov nie je tak ďaleko, ako by sa zdalo. . .

21.07.2024

Zaujímavý článok v linku https://standard.sk/716371/za-akych-okolnosti-by-nad-mohol-byt-zodpovedny-za-trestny-cin-vlastizrady?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2f6DobfkKQkkaD2NFrqN527EkszZSX8VLKG_hD4okQCelt9X8DqIojtR8_aem_eVb6gHeC494FMHPuw2h5TQ poskytuje právnu analýzu dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Zaoberá sa otázkou Za akých okolností by Naď mohol byť zodpovedný za [...]

Kamala Harrisová

Harrisová nie je silnou kandidátkou, bude to mať ťažké. Záleží na jednom, uviedol analytik

22.07.2024 15:03

Viceprezidentka zaostáva v prieskumoch za Trumpom podobne ako Biden.

vybor pre obranu a bezpecnost, gaspar

ÚS: Gašpar a Žiga budú v prípade odsúdenia profitovať z trestnej novely

22.07.2024 14:58

Súčasní podpredsedovia parlamentu (zatiaľ) nie sú priamymi beneficientami predmetnej právnej úpravy, skonštatoval súd.

Hungary National Day

Maďarská opozícia na vzostupe: Najsilnejšieho Orbánovho kritika zvolili za lídra strany TISZA

22.07.2024 14:26

Dodal, že o členstvo v TISZE prejavilo záujem tisíce ľudí a v krátkom čase sa strana stala najsilnejšou opozičnou silou v Maďarsku.

Kamala Harrisová

Deväť mien. Kto bude ako viceprezident kryť Harrisovej chrbát?

22.07.2024 14:19

Demokrati už po rozhodnutí Joea Bidena, že sa nebude ďalej uchádzať o znovuzvolenie, diskutujú o tom, kto by mal byť kandidátom na viceprezidenta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,925
Celková čítanosť: 9287739x
Priemerná čítanosť článkov: 3175x

Kategórie

Archív