Založ si blog

Bez 11. – Ak vám chlap povie, že. . .

Ach, ženy, ak vám chlap povie, že i vo filme vystupoval – dajte si pozor, aby to nebol film „V sieti“.

 

Hm, po dlhej dobe som dnešný večer pri televízii s dcérou strávila. A potom som sedela a hľadala v sebe slová, aby som ten ťaživý pocit dala preč.

Film „V sieti“ a jeho nelichotivá bilancia – jeden, jediný normálny chlap z 2 500 korešpondujúcich, s ktorými si tie „akože 12-ročné dievčatá“ písali. Ostatní ich vulgárne obťažovali. Davy úchylných, patologických a kadejako pokrivených.

Iste, to bola vzorka tých sociálno-sieťových. A sú aj takí, ktorí na sociálnych sieťach nie sú, našťastie. No i tak je to smutná výpoveď o našej spoločnosti, jej morálnych hodnotách. I o neschopnosti či neochote mnohých niesť zodpovednosť za svoje vlastné správanie – veď to je predsa normálne sa takto správať, nie?

Málo zrkadlíme, že sú veci, ktoré nie sú normálne a ani prípustné. Pletieme si láskavé správanie, ktorým prijímame ľudské chyby svoje aj iných s bezzábranovosťou a amorálnosťou, ktorej nečelíme. Kedysi boli klietky hanby a všeobecné odsúdenie určitého správania. Dnes tie mantinely nie sú pevné a jasné, a tak sa podaktorí posúvajú ďaleko, ďaleko za ne. A keď posúvačov pribúda, posúvajú sa i naše hranice normality – veď keď to robia toľkí, tak je to normálne, nie?

 

Elena

 

 

K diskusii:  lavida, nič v zlom, ale si si istá, že Tvoje hodnoty nie sú posunuté tak ako to píšem v blogu?

Lebo podľa mňa normálne a morálne nie je a nikdy nebude, aby ten kto má vzťah s niekým, balil kohokoľvek iného. Nie je to dospelé a zrelé správanie. Ani aby ktosi balil dievča vo veku jeho dcéry či dokonca vnučky.

Áno, v histórii rodu Homo sapiens sme mali i Caligulu, Nera či Hitlera, Herodesa aj Hérostrata. Ale norma to rozhodne nebola. A len bagatelizovanie nenormálneho správania posúva hranice spoločnosti, lebo veď to je také prirodzené…

A btw,  vidieť vzťahy ako „balenie mladého mäska“ – nuž, aj to o niečom vypovedá…

 

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Akotak 6. – Leopoldov nie je tak ďaleko, ako by sa zdalo. . .

21.07.2024

Zaujímavý článok v linku https://standard.sk/716371/za-akych-okolnosti-by-nad-mohol-byt-zodpovedny-za-trestny-cin-vlastizrady?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2f6DobfkKQkkaD2NFrqN527EkszZSX8VLKG_hD4okQCelt9X8DqIojtR8_aem_eVb6gHeC494FMHPuw2h5TQ poskytuje právnu analýzu dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Zaoberá sa otázkou Za akých okolností by Naď mohol byť zodpovedný za [...]

vybor pre obranu a bezpecnost, gaspar

ÚS: Gašpar a Žiga budú v prípade odsúdenia profitovať z trestnej novely

22.07.2024 14:58

Súčasní podpredsedovia parlamentu (zatiaľ) nie sú priamymi beneficientami predmetnej právnej úpravy, skonštatoval súd.

Hungary National Day

Maďarská opozícia na vzostupe: Najsilnejšieho Orbánovho kritika zvolili za lídra strany TISZA

22.07.2024 14:26

Dodal, že o členstvo v TISZE prejavilo záujem tisíce ľudí a v krátkom čase sa strana stala najsilnejšou opozičnou silou v Maďarsku.

Kamala Harrisová

Deväť mien. Kto bude ako viceprezident kryť Harrisovej chrbát?

22.07.2024 14:19

Demokrati už po rozhodnutí Joea Bidena, že sa nebude ďalej uchádzať o znovuzvolenie, diskutujú o tom, kto by mal byť kandidátom na viceprezidenta.

čína, covid

Hongkong je globálnym obchodným centrom pre najbrutálnejšie svetové režimy, uvádza správa

22.07.2024 14:14

Správa konštatuje, že v rokoch 2021 a 2022 sa vývoz polovodičov z Hongkongu do Ruska približne zdvojnásobil na 400 miliónov dolárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,925
Celková čítanosť: 9287614x
Priemerná čítanosť článkov: 3175x

Kategórie

Archív