Založ si blog

Pssst 5. – Čo prezradil poslanec Taraba. . .

V ťažkých časoch by mali byť ľudia ešte viac ľuďmi, podľa mňa teda.

No zjavne niektorí majú iný názor – bez zábran ryžovať na pozostalých – to vážne?

https://www.cas.sk/clanok/1099446/personalne-zemetrasenie-v-pohrebnom-ustave-marianum-odvolany-sef-zdieral-pozostalych/

Marianum si účtuje za štyri ochranné obleky pri manipulácii s telom 434 eur. Tvrdí, že ich trhová cena pritom nie je ani štvrtinová a dezinfekcia na priestory stojí niekoľko eur. Nacenil súpravu ochranných pomôcok pre jedného lekára na covid oddelení. Trhové ceny za jeden kompletný set sú u bežných dodávateľov 25 eur.

Ale ak si myslíte, že ten v článku spomenutý šéf ľudí okrádal bez zábran a je to morálna zrúda, tak potom čo poviete na toto? Musím to dať v plnom znení – ten príspevok poslanca Tarabu – lebo je to bohapustá zlodejina. Zomierajú tu ľudia. No nerobia sa zásadné opatrenia s uzavretím hraníc a nechávajú tu navláčať nákazu. A nedovážajú tu potrebné lieky, ktoré životy zachraňovali. Čo je za tým? Niečí experiment na Slovákoch? Alebo len bezhraničná chamtivosť, aby si nejaké špiny nabalili vrecká?!!!!

 

Telefonoval som dnes s Francúzom, ktorý pozná majiteľa fabriky vyrábajúcej lieky typu Ivermektin vo Francúzsku. Pred mesiacom písal list ministrovi zdravotníctva, že okamžite vie bez nároku na zisk dodať SOS dodávku cca 9000 balení Ivermektinu pre Slovákov, pretože sa nemôže pozerať ako tú umierajú ľudia. Výsledok? Nezáujem.
Začiatkom apríla má zarezervovaných pre Slovákov 200 000 balení a myslel si, že štát zabezpečí dovoz. Výsledok? Nezáujem. Myslíte si, že od Krajčiho a našej vlády bola akákoľvek pomoc a odpoveď pri dodávke komodity, na ktorú stoja štáty v rade? Myslite si, že niekto poslal lietadlo ako pre Sputnik? Radšej tu nechávajú Ivermektin predávať ľuďom za cenu zlata.
Francúz si myslel, že štát pohne aspoň prstom.
Viete čo sa namiesto toho udialo? Nakontaktovali ho distribučné lekárske firmy, ktoré cítia príležitosť. Jedna až takú, že časť dodávky určenej pre Slovensko sa pokúsila predať v Čechách, voči čomu sa listom Francúz rázne ohradil, čo sú to za praktiky. List som videl a čítal. Francúz ctenú mega farmadistribučnú spoločnosť upozorňuje, že on svoje kontakty poskytol, aby sa k lieku dostali Slováci. O tom, že lieky určené pre Slovensko majú putovať do Čiech, ho upozornil sám majiteľ s otázkou, či o tom vie, že slovenská SOS dávka sa prebaľuje do českých krabičiek. Takto funguje tento bordel štát pod vedením ľudí, čo sa teraz vydierajú na koaličnej rade a na ľudí nemyslia.

 

Je to ťažké dnes – veriť v ľudské dobro.

Práve dnes. Keď je situácia, že veľa ľudí zomiera len preto, lebo niet dosť prístrojov alebo odborného personálu, ktorý by obsluhoval tie prístroje a tak sa ľudia odsudzujú na istú smrť neposkytnutím potrebnej pomoci.

Ľudský život stráca cenu a Ústava SR sa stáva bezcenným zdrapom papiera.

Lebo treba povedať nahlas, že ide o porušovanie práv garantovaných stále platnou Ústavou SR. Tie nemožno zrušiť ľahostajným konštatovaním – no veď je pandémia, tak čo. Lebo ktosi mal robiť prípravu na druhú vlnu. Ktosi nemal uvoľniť hranice. Ktosi mal chrániť zdravie a životy občanov odbornými epidemiologickými opatreniami. Lebo opatrenia majú zostaviť odborníci a vláda ich len prijať, nie si z nich vyberať, ktoré hej a ktoré nie.

A ak sa ktosi spolieha na to, že vláda je kolektívny orgán a nemožno ju stíhať, potom podľa mňa  žijú v omyle a možno stíhať úplne konkrétnych verejných činiteľov. Za zneužitie právomocí, aj za nečinnosť tiež.

Generálny prokurátor by mal konať v tejto situácii. Mal by konať, a to bezodkladne voči tým, ktorí z titulu svojej funkcie zavinili či už nesprávnym postupom alebo nečinnosťou situáciu verejného ohrozenia a stav núdze. Zavinili smrť tisícov ľudí. A spôsobili Slovenskej republike aj jej občanom škodu veľkého rozsahu.

 

Elena

 

P. S.: Je to ťažké dnes – veriť v ľudské dobro. Ešte že máme skupinu Elektrikári, kde mi včera chlapi zasa nezištne a múdro poradili.

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 9. – Všetci chcú naše dobro. . .

22.02.2024

Všetci chcú naše dobro. Nedajme si im ho vziať – znel známy aforizmus. Spomenula som si naň v dnešnom nadráne pri čítaní zaujímavej úvahy. O vyjadreniach, ktorá sa dnes šíria o dobách minulých. Nejde o dobu, v ktorej žili mamuty – lebo tie žili tak dávno, že k ich podobe sa nevieme vyjadriť, či skutočne verzia vedcami predkladaná je alebo nie je plne [...]

Ivan Korčok, Peter Pellegrini

Prieskum: Pellegrini by v druhom kole prezidentských volieb porazil Korčoka

25.02.2024 13:55

Ak postúpia favoriti prezidentských volieb Pellegrini a Korčok do druhého kola, podľa aktuálneho prieskumu Focusu pre Markízu by vyhral šéf Hlasu.

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,825
Celková čítanosť: 8851974x
Priemerná čítanosť článkov: 3133x

Kategórie